Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-=NeCaK=-

Athlon 2.0 (1,667)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do sie podkrecic Athlona bo slyszalem ze jest on w jakis sposob zablokowany -nie to co 1.7 athlon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma, ja nie sprawdze bo mi plyta nie pozwala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.13 czy 0.18 jest ten procek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylu on jest 0.18 . na plycie mam go ustawionego na 133 wczoraj probowalem tylko w biosie i ustawilem go na 145 ale po save'e ustawien i restarcie nie chcial sie uruchomic. Aaaaa jeszcze jedno na zworkach moge go ustawic na 166 ale nie wiem czy on to wytrzyma (nie uruchomii sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Palomino to będzie problem z kręceniem - bardzo się będzie grzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Palomino to będzie problem z kręceniem - bardzo się będzie grzał...

Zgadza sie...nie szalej z nim...moze 166 nie wytrzymac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój nie chce iść na 166 chociaż idzie dobrze na 148x12.5 czyli 1850 Mhz przy napieciu podniesionym o 5% (Na tej płycie którą mam jest tylko możliwość procentowo podnosić napięcie o 5%, 7,5% i 10%) temperaturka w granicach 53 procesor i 48 chipset. 166 to jednak dla niego za dużo. Apropo temperatury, zmieniłem sobie radiator z takiego stanadrdowego titana za 80 zł na evercool za 49 zł z miedzianą wstawką i temperatura spadła mi o 10 stopni, hałas (właściwie jego brak) został ten sam. Tandete ludziom wciskają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000+ 0,18. przy 145 nie wstawał. Przy 140 chodził ale (rzadko) zdarzały się zwisy. Teraz chodzę na nominale - brak zwisów. Za to podkręciłem pamięci 5-2-2-2 - synchronicznie. Komputer dostał wyraźnego "kopa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to podkręciłem pamięci 5-2-2-2 - synchronicznie

TZN jakkk????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Athlon 2000+ ma blokadę mnożnika ? nie wiem jak sprawdzic jakiego proca wrzucili kumpeli do kompa w sklepie (ma plabe gwarancyjną) nawet strach kompa podkręcać bo jak nie wstanie to trzeba zasuwac z nim do serwisu zeby bios zresetowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2000+ Palomino i ma blokade mnożnika :(

A moja płyta główna jest #$%^!.

Ulżyło mi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to podkręciłem pamięci 5-2-2-2 - synchronicznie

TZN jakkk????????

To znaczy pamięci chodzą na 133 tak jak procesor. Zwiększanie częstotliwości pracy pamięci zmniejszy ich wydajność. Ponieważ mam pamięci 166 to znaczy, że z "domyślnych" ustawień 6-3-3-2,5 można bez większego ryzyka zejść nieco w dół. Skrócenie oczekiwania na "reakcję" pamięci z 3 cykli zegara do 2 cykli to jakby pamięć "podkręcię" o 33% (oczywiście 2,5 do 2 to już tak dużo nie będzie). Ogólnie pamięć po takiej operacji przyśpiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...