Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miq13

Genius sp-hf 1800A opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć następca 2000x które chcę kupić, jeśli ktoś miał kontakt z 1800A lub znalazł gdzieś jakąś reckę to proszę o opinie (najlepiej porównanie z 2000x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wczoraj kupiłem te głośniki, porównania do 2000X nie mam ale jestem zadowolony. Przeczytaj sobie mój temat a dowiesz się jakie jeszcze brałem pod uwagę http://forum.pclab.pl/t524891.html

 

Też się zastanawiałem nad 2000X ale na forum kilku ludzi pisało że są już dostępne tylko z ostatnich linii produkcyjnych które mają wady, ponoć buczą jak nic nie leci a głośniki są włączone. Odstraszyło mnie to i kupiłem 1800A. Na czeskich stronach ludzie jednak pisali że 2000X ma mocniejszy bas, jeśli dla Ciebie to jest ważne to przemyśl sprawę.

 

Te 1800A prezentują się na moim biurku po prostu kapitalnie, są wysokie prawie jak mój monitor 24'' 16:9. Grają dobrze, słychać poszczególne instrumenty, przy zwiększeniu głośności na maxa wystarczy lekko zmniejszyć treble i bass i dźwięk dalej wali porządnie nic nie pierdzi. Z wad to tak wstępnie bym napisał że trochę widać kurz na nich wiadomo czarne lakierowane. I trochę wali po oczach niebieska dioda. Ale to akurat w 2000X też występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys zrobic fotorecke tych glosnikow:D??

ja na swoje 2000x nie narzeka :D chociaz ostatnio mam ogromna chec zmienic je na cos lepszego i mocniejszego.

u mie ine bucza ale od polowy volume juz pierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy w najbliższym czasie mogę zrobić taką amatorską fotoreckę tylko muszę kupić baterie do aparatu fotograficznego:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, na maxa kuszące ale boję się trochę o ten bas.

 

Przy oglądaniu filmów basik wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem w Transformers 2. Świsty, strzały i wybuchy nieźle słychać. Tzn wiesz w głośnikach 2.1 albo tych 2000X pewnie wszelkie wybuchy były by jeszcze intensywniej słyszalne (nie mam porównania niestety) ale mi to co oferują 1800A po prostu wystarcza, robią dobre wrażenie.

 

Może mieszkasz w jakimś większym mieście to by Ci się udało sprawdzić jak grają w jakimś sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w łodzi. mysle ze gdzies bylaby taka mozliwosc z 1800a ciezej znalezc 2000x moze w komputroniku beda mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szukam opinii o tych głośnikach. Wyglądają bajecznie, no ale co mi po wyglądzie, skoro będą grały gorzej od 2000? Miejmy nadzieję, że ktos jeszcze się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie napewno nie dadzą takiego basu jak 2000x, gdyż objętość obudowy jest sporo mniejsza, a wiadomo że objętość w kwestii basu mam nie bagatelne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Jeśli można to podłącze się pod temat.

Jeszcze 2 tygodnie temu byłem pewny że zakupie sobie geniusy 2000X niestety wczoraj wieczorem sprawdzając internet okazało sie ze ich już po prostu nie ma:(

Dlatego jestem zainteresowany kupnem 1800A, ale również w gre wchodzą Genius Sp-Hf2000A. Które warto kupić waszym zdaniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000A nie bierz bo będą gorsze od obu pozostałych. Jeśli nie znajdziesz 2000x to wybierz 1800A albo 3000A.

 

W ogóle gdzieś czytałem że serie A są dużo gorsze od serii X, ale nie wiem czy to prawda i jak to się dokładnie przekłada na osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę wiecej poczytałem o 2000A i nie cieszą sie najlepszą opinią więc teraz zostało mi wybrać pomiędzy 1800A a 3000A i chyba jestem bardziej przekonany do tych 1800A ponieważ o 3000A słyszałem że buczą.

Student12 byłbym wdzięczny za te zdjęcia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pełna opinia o głośnikach Genius 1800A

 

Zacznę od tego jakie jeszcze głośniki brałem pod uwagę. Jako że nigdy w zasadzie nie miałem lepszych głośników zupełnie nie wiedziałem co kupić. Używam głośników do wszystkiego: gier, filmów i muzyki. Najpierw myślałem o jakichś 5.1 Creativa. Jednak po przeczytaniu kilku tematów na forum bardziej interesowałem się już czymś od Logitecha i Geniusa. Brałem pod uwagę X-530 a nawet Genius SW-HF 5.1 5005(jednak to już wyższa półka cenowa) Do 250-300 zł tak naprawdę nie ma przyzwoitych głośników 5.1. X-530 słuchałem w sklepie i nie zachwyciły mnie szczególnie. Rozważałem też MODECOM-y 2.1 MC-2110 jednak regulacja basu i włącznik z tyłu głośnika basowego je wykluczył. Dodam, że nie przepadam za dudniącym basem. Dlatego skierowałem swoją uwagę ku głośnikom 2.0. Wiele osób twierdzi, że do muzyki są najlepsze. Od razu polecono mi Geniusy 2000X. Ale na forum kilka osób pisało, że są już dostępne tylko z ostatnich linii produkcyjnych które mają wady, ponoć buczą jak nic nie leci a głośniki są włączone. Odstraszyło mnie to, dowiedziałem się że wchodzą właśnie nowe Geniusy nazywane następcą 2000X wiec postanowiłem zaryzykować i je kupić. To tyle historii teraz konkrety.

 

Opakowanie (dość duży karton) zawiera parę głośników, kable i instrukcje. Kable są średniej jakości nie specjalnie długie, do rozmieszczenia ich po obu stronach monitora wystarczą. Co do instrukcji to jest nie potrzebna głupi by je podłączył do komputera. Same głośniki są ciężkie zwłaszcza ten z panelem sterującym gdzie jest możliwość regulacji basów, tonów wysokich, potencjometr sterujący głośnością oraz dwa wejścia- Line IN i możliwość podłączenia słuchawek (dobre nie muszę już podłączać ich z tyłu kompa).

Tony wysokie ustawiłem na połowę, bas na maxa- takie ustawienie odpowiada mi najbardziej całe pasmo jest wystarczająco słyszalne- fajnie słychać poszczególne instrumenty. Kiedy jest potrzeba zwiększyć głośność bas daje na połowę Treble nieco zmniejszam i muza wali porządnie nic nie pierdzi a głośniki basowe fajnie się w rytm basu wychylają :)

 

Co do stylistyki głośników to według mnie idealnie komponują się po obu stronach mojego 24' 16:9 czarnego monitora. Głośniki są wysokie dorównują prawie monitorowi. Ich dokładne wymiary: 38,3cm x 14,5cm x 16cm. Oczywiście są jak producent deklaruje trójdrożne- 4 głośniki 4' i 2 głośniki 1'. Są dwa wejścia audio z gniazdami 2RCA i 3,5mm z tyłu można podłączyć PC, TV, odtwarzacz DVD, konsole gier.

 

Głośniki testowałem w różnych gatunkach muzycznych, gdyż właściwie słucham wszystkiego po trochu. Spisują się dobrze w rocku, popie, oraz w muzyce elektronicznej nie nastawionej na głębsze łupanie. W hip- hopie niektórym może braknąć basu. W porównaniu do moich starych głośników wyraźnie lepiej słychać wszelkie instrumenty. Jednak wciąż są to głośniki budżetowe, więc pewne zniekształcenia dźwięku występują. Czystość dźwięku jest średnia, jest dobrze ale bez rewelacji. W każdym bądź razie słucham teraz muzyki częściej :)

 

Basik testowałem w Ultimate Subwoofer Test, trzeba podkręcić bas na maxa i trochę zwiększyć głośność żeby usłyszeć ciekawy efekt. Z pewnością nie jest to bas jaki występuje w głośnikach 2.1, nie schodzi aż tak nisko, jest bardziej jakby punktowy nie dudniący, nie zagłusza pozostałych tonów.

 

Jeżeli chodzi o filmy to testowałem na Transformers 2 i jak dla mnie jest ok. Świsty, strzały i wybuchy nieźle słychać jak na głośniki 2.0.

 

Jeszcze kilka słów co do samego wykonania- wszystko jest dobrze spasowane, sprzęt wygląda solidnie, drewno jest polakierowane o takiej drobno chropowatej strukturze. Z przodu natomiast są gładkie i błyszczące. Wygląd jest bardzo mocną stroną tych głośników.

 

Wada którą zauważyłem to niedokręcona śrubka do głośnika wysoko tonowego, jednak w ciągu minuty dokręciłem ją imbusem. Denerwuje mnie jeszcze mocno świecąca niebieska dioda sygnalizująca pracę głośników oraz szybkie zbieranie się kurzu z racji błyszczącej czarnej powłoki.

Głośniki trochę też porównuje do kolumn mojego taty, podłączonych pod wzmacniacz, i z racji że moje Geniusy są o wiele tańsze to mogę stwierdzić, że mają dobry stosunek ceny do wydajności.

 

Chciałem porobić zdjęcia ale aparat mi nawalił po włączeniu sam się wyłącza na dobrych bateriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Student12 wielkie dzięki za tą recenzję:P Ja już sie zdecydowałem i zamawiam 1800A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po przeczytaniu tej recenzji zdecydowałem się na zakup troudno jakby co będzie na Ciebie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przedstawię swoją małą recenzję 1800a Mikołaj :cool: mnie odwiedził na początku grudnia więc co nieco mogę, już napisać :)

 

1) Wygląd

Zdjęć niestety nie miałem jak zrobić , ale wygląd jest piękny,wykonanie rewelacyjne, czarne błyszczące się z daleka , na każdym co wchodził do pokoju robiły wrażenie.Niestety głośniki wywalone na wierzch bez osłon mimo wyglądu mają jedną wadę - mianowicie są podatne na wgniecenia ,czy to przez debila co zobaczy i chce dotknąć ruszający się bas , czy przez przypadek jak Cie ktoś szturchnie na imprezie... u mnie wgnieciony został głośnik wysoko tonowy (na szczęście ten) w transporcie ... i weź tu jakoś udowodnij winę dostawcy... . Oczywiście występuje j@^$ca po oczach dioda ,w nocy nie dająca spać, którą od razu należy zakleić czymkolwiek.

 

Dźwięk

Częstotliwości od 20 Hz to one na pewno nie przenoszą , ale wystarczy basu żeby się po ścianach niósł. Podkręcone do połowy powodują że w pokoju 20 m2 nie da się rozmawiać,głośniej nie słucham bo nie mam po co , więc mały zapas jest , jak głośniej podkręcę do 3/4 to mam wrażenie jakby coś charszczało ... (chcąc baaardzo głośno słuchać muzyki zainwestujcie w coś innego) , porównałem z innymi zestawami co ludzie mają w akademiku to wg mnie najlepiej odtwarzają muzykę ze wszystkich zestawów w tych cenach , bas jest wyraźny , nie dudniący jak w creativach 2+1 , jakościowo dźwięk jest podobny jak w logitechach X-230 ale za to te są głośniejsze.zamiast trzech pudełek to jest to porządnie wykonane i zapakowane w dwóch :) .

Muzyki słucham przeróżnej od metalu po reggae i odkryłem przez te głośniki muzykę na nowo, czysty dźwięk i płynność regulacji trebli i basu (bas zostawiłem pośrodku a treble przykręciło bo za bardzo mi piszczało po uszach) pozwoliła przystroić dźwięk pode mnie.

W filmach najlepiej HD dźwięk często wgniata w fotel więc do filmów również gorąco polecam.

 

Podsumowując:

+jakość dźwięku

+regulacja tonów

+głośność jak na tą cenę

+wygląd

-diodaaaa!!!

-brak osłon

= warto kupić

 

jak sobie o czymś przypomne to postaram się dopisać , a zdjęcie może też jakoś niedługo wrzucę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że teraz zmieniła się sytuacja pojedynku 2000x vs 1800a, ponieważ te pierwsze zostały wycofane z produkcji. Można ewentualnie szukać używek, ale nowych 2000x już nie dostaniemy. Taką informację otrzymałem od konsultanta sklepu (trzy)kropki.pl ( <-- mała cenzura :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda... 2000X zakończyły swój żywot i zniknęły ze sklepowych półek, a na ich miejsce wskoczyły SP-HF1800A. Godne polecenia zresztą, o czym świadczą posty powyżej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 1800A są co najwyżej następcą modelu SP-HF 1250X, w zamian za 2000X wciąż pozostaną 3000A.

 

Choć w 1800A (m.in.) obserwujemy powrót panelu na przód (sterowanie, słuchawki),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że 1800A są co najwyżej następcą modelu SP-HF 1250X, w zamian za 2000X wciąż pozostaną 3000A.

 

Choć w 1800A (m.in.) obserwujemy powrót panelu na przód (sterowanie, słuchawki),

bo tak jest:D

ktos poprostu na necie sie pomylil :D

 

sam mialem napisac o tym :D i jestem ciekaw jak graja 3000A w porownaniu do 2000x ktore posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do posiadaczy właśnie 1800A, bo sobie je zakupiłem. Graja w porównaniu do moich creativów 5 letnich mistrzowsko, tylko jedno mnie zastanawia. Dolny głośnik nisko tonowy drży, natomiast górny nisko tonowy już nie, czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dzieje się tak na obu kolumnach, a po przyłożeniu ręki do membrany górnego głośnika jednak czuć drgania?

 

W teorii dolna para ma przefiltrowane pasmo aby grała niżej, ta górna zaś aby skupiła się na średnicy, więc raczej wszystko w porządku, że oba średnio-nisko tonowce nie 'drżą' tak samo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero lekko drżą jak sie weźmie dosyć głośno :)

 

i jeszcze jedno pytanie. Miałem wczesniej zestaw 5.1. Chciałbym podłączyć te geniusy do subwoofera creativa zeby mieć je z przodu , a satelitki creativa z tyłu, albo dokupić jeszcze pare geniusów i je wrzucić na tył. Natomiast po podłączeniu pod suba dziniusów ( :) ) te z tyłu nie graja nie wiem czemu i centralny. podłączałem 1250A i ładnei wszystko działało. Czy to jest technicznie możliwe, bo sie nei znam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podlacze do tematu bo niechcacy kolejny podobny zalozylem :P ktory model bedzie najlepszy do gier? 1800a czy 3000a? slyszalem ze 3000a maja lepszy bas, wogole jak z tym basem jest? jest wystarczajaco mocny ze np jak bede w coda gral to jak bomba pier$%&8#ie to na prawde odczuje ten efekt? uzywam tez creativow t6100 5.1, czy te geniusy beda lepiej graly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...