Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buggi

brak internetu po instalacji windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem windowsa 7 na nowym laptopie asus k50c po wgraniu sterowników z płyty, i podłączeniu kabla internetowego nie mogę połączyć się z internetem pomożecie??

po diagnozie wyskakuje że

karta siebiowa "Połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP"

 

ponownie zainstalowałem sterownik i nic sie nie zmieniło

 

 

 

internet mam w UPC

 

 

internet na stacjonarnym działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czego masz neta?? Pewnie po zainstalowaniu nowych sterowników zresetowały Ci się ustawienia karty sieciowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet od jakiego providera? Adres IP usyskiwany automatycznie? Na innym komputerze internet działa?

 

@Do autora:

Nie edytuj pierwszego posta tylko dopisuj kolejne. W ten sposób temat staje się bardziej czytelny. Co do Twojego problemu. Zerknij na ustawienia karty sieciowej w komputerze stacjonarnym. Jeśli wartości w polach Adres IP, Brama, Maska będą wpisane ręcznie to musisz w laptopie ustawić je identyczne.

 

PS: Sorki za post pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi dokładnie powiedzieć co i jak bo się za bardzo nie znam

na stacjonarnym mam win xp a na lapku win 7 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak mógłby mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej powoli. Na stacjonarnym komputerze wejdź do panelu sterowania -> Połączenia sieciowe -> kliknij na własciwości połączenia sieciowego, które zapwenia dostęp do internetu -> kliknij w "Protokół internetowy wersji 4 -> kliknij w "Właściwości". Weź kartkę i długopis, spisz wszystkie ustawienia.

Teraz pora na laptop:

W Win 7 robi się to troszeczke inaczj niż w XP. Do dzieła:

Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania ->"Zmień ustawienia karty sieciowej" -> Wybierz połączenie sieciowe za pośrednictwem którego powinieneś mieć dostęp do internetu -> "Protokół IP wersji 4" -> do pól wpisz wszystkie ustawienia, które spisałeś na kartkę.

To musi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...