Forum PCLab.pl: Windows 7 podział dysku na partycje - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Windows 7 podział dysku na partycje Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   bakume Ikona

• PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Grudzień 2009 - 10:10

Witam, poszukuję programu, lub informacji jak zmienić rozmiar dysku. Mam 320 GB, w tym 50GB na system, reszta na magazyn. Potrzebuję powiększyć dysk systemowy o 20 GB. Na razie mam Windowsa 7 RC, ale zaraz będę instalował Win7 professional 64-bitowy. Możecie powiedzieć jak to zrobić? Próbowałem przez zarządzanie dyskami. Wydzieliłem wolne miejsce, ale nie mogłem poszerzyć partycji systemowej. Powiedzcie też jak duże macie partycje systemowe pod Win 7.

#2 Użytkownik jest niedostępny   glauks Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2009 - 13:38

z samego systemu nie możesz zwiększyć partycji systemowej - system sam na sobie nie może dokonać bolesnej operacji - spróbuj sam sobie wyciąć wrzód żołądka! każdy ci powie, że trzeba najpierw pacjenta uspić, i przywołać chirurga :)

musisz to zrobić zewnętrznym programem, z jakiejś płytki albo innego systemu - np programem z ultimate boot, hiren`s, albo za pomocą programu gparted, np z cd rescue albo ubuntu

#3 Użytkownik jest niedostępny   =-Mav-= Ikona

• Ósmy pasażer Nostromo
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 20 Grudzień 2009 - 13:41

Acronis Disk Director, darmowy gparted. Mi na win7 wystarcza 20 gb, no ale ja tam nie trzymam programów itp, wszystko na osobnych partycjach.

#4 Użytkownik jest niedostępny   bakume Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2009 - 22:09

Zobacz post=-Mav-=, o 20 Grudzień 2009, 13:41, napisał(a):

Acronis Disk Director, darmowy gparted. Mi na win7 wystarcza 20 gb, no ale ja tam nie trzymam programów itp, wszystko na osobnych partycjach.

A jakbyś wszystkie programy miał na jednej partycji to ile by Ci wyszło? U mnie wychodzi 30 GB, ale jakieś gry mam na innym dysku. Chce właśnie wrzucić wszystkie programy i gry na 1 dysk i po jakimś czasie nie powiedzieć - przydało by się jeszcze z 5 GB :E
Spróbuję zadziałać z gparted.

Strona 1 z 1