Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bakume

Windows 7 podział dysku na partycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję programu, lub informacji jak zmienić rozmiar dysku. Mam 320 GB, w tym 50GB na system, reszta na magazyn. Potrzebuję powiększyć dysk systemowy o 20 GB. Na razie mam Windowsa 7 RC, ale zaraz będę instalował Win7 professional 64-bitowy. Możecie powiedzieć jak to zrobić? Próbowałem przez zarządzanie dyskami. Wydzieliłem wolne miejsce, ale nie mogłem poszerzyć partycji systemowej. Powiedzcie też jak duże macie partycje systemowe pod Win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z samego systemu nie możesz zwiększyć partycji systemowej - system sam na sobie nie może dokonać bolesnej operacji - spróbuj sam sobie wyciąć wrzód żołądka! każdy ci powie, że trzeba najpierw pacjenta uspić, i przywołać chirurga :)

 

musisz to zrobić zewnętrznym programem, z jakiejś płytki albo innego systemu - np programem z ultimate boot, hiren`s, albo za pomocą programu gparted, np z cd rescue albo ubuntu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronis Disk Director, darmowy gparted. Mi na win7 wystarcza 20 gb, no ale ja tam nie trzymam programów itp, wszystko na osobnych partycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acronis Disk Director, darmowy gparted. Mi na win7 wystarcza 20 gb, no ale ja tam nie trzymam programów itp, wszystko na osobnych partycjach.

A jakbyś wszystkie programy miał na jednej partycji to ile by Ci wyszło? U mnie wychodzi 30 GB, ale jakieś gry mam na innym dysku. Chce właśnie wrzucić wszystkie programy i gry na 1 dysk i po jakimś czasie nie powiedzieć - przydało by się jeszcze z 5 GB :E

Spróbuję zadziałać z gparted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...