Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sara.czesze

Jak zrobić zdjęcie z "rozmazanym tłem"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie. Jak zrobić portret z "rozmazanym tłem" (nie wiem jak to się nazywa) Posiadam od wczoraj aparat Kodak EasyShare Z980. I myślę że w tym aparacie taka opcja istnieje tylko nie wiem jak ustawić to i owo(nie wiem co) żeeby powstał efekt"rozmazanego tła"..

POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego?

DSC02924.jpg

 

To jest tzw. mała głębia ostrości, uzyskujesz ją przy długich ogniskowych, lub (i) jasnych obiektywach. Pojęcia do wygooglowania:

 

głębia ostrości, ogniskowa obiektywu, światłosiła, liczba przysłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam robić coś takiego fotoshopem skoro mam do tego apart. tyle że nie za bardzo potrafię sięnim obsługiwać-taka prawda.

Nadal nie wiem jak to zrobić...

Taki efekt potrafie uzyskaać tylko makro ,ale przecież makro nie zrobi tego na większej odległości tylko minimalnej...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co mam robić coś takiego fotoshopem skoro mam do tego apart. tyle że nie za bardzo potrafię sięnim obsługiwać-taka prawda.

Nadal nie wiem jak to zrobić...

Taki efekt potrafie uzyskaać tylko makro ,ale przecież makro nie zrobi tego na większej odległości tylko minimalnej...:(

Taka prawda że kompaktem będzie ciężko. Próbuj- długa ogniskowa ("duży zum"). Próbuj trybów półautomatycznych (preselekcja przysłony) jeśli takowe posiada aprat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co mam robić coś takiego fotoshopem skoro mam do tego apart. tyle że nie za bardzo potrafię sięnim obsługiwać-taka prawda.

Nadal nie wiem jak to zrobić...

Taki efekt potrafie uzyskaać tylko makro ,ale przecież makro nie zrobi tego na większej odległości tylko minimalnej...:(

 

tylko zeby aparat sie jeszcze do tego nadawal , tryb z preselekcja przyslony , zoom do polowy , przyslona najnizsza i probuj , ciasne kadry jak tu pokazany moze sie uda zrobic , ale nie licza na cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PL_kolek
Czemu aparat ma się na to nie nadać?

Miałeś/łaś go kiedyś w ręku?? Czy nie?

 

Bo jest to kompakcik, z czego automatycznie wynika, że jego głębia ostrości jest większa. Mogę się mylić, ale to zależy od rozmiarów matrycy. Jeżeli nie wierzysz teorii, to powiem Ci że sam miałem kompakta i naprawdę tak jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym aparatem nie dasz rady niestety. pozostaje Ci tylko photoshop jeśli nie uzyskasz tego efektu ustawiając światło na 2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PL_kolek

Google :E

@up

Da się moim zdaniem. Trochę się potrudzisz, ale się powinno udać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominęliście bardzo ważny aspekt - im aparat będzie bliżej obiektu fotografowanego, a sam obiekt będzie bardziej oddalony od tła, tym GO będzie mniejsza. Proponuję po prostu ustawić "zoom" na maksymalną wartość, ciasno skadrować człowieczka i już. Tylko musi być oddalony od tła, jak np. będzie stać obok ściany to GO, mimo że będzie mała, nie będzie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha. ok. Szkoda że to nie lustrzanka....;/

Do lustra, żeby "rozwalić tło" potrzebujesz osobnego obiektywu, koszt od 400 do 30,000 zł praktycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PL_kolek
Aha. ok. Szkoda że to nie lustrzanka....;/

Z lustrzanką są 2 problemy:

-zaczyna się zauważać rzeczy, które wcześniej nie przeszkadzały

-jest głupio jak się ma lustrzankę a nie używa, bądź nie umie się robić ciekawych zdjęć

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedoswietlonego zdjecia ? dobry efekt

 

kompakt ma kilka razy mniejsza matryce niz pelno klatkowa lustrzanka przez co trudniej jest uzyskac plytka glebie , mozna probowac w sposob jak juz ci napisali

 

samo kupno lustrzanki problemu nie rozwiazuje , owszem bedzie latwiej

 

nie musze miec kompakta zeby wiedziec jak dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co mam robić coś takiego fotoshopem skoro mam do tego apart. tyle że nie za bardzo potrafię sięnim obsługiwać-taka prawda.

Nadal nie wiem jak to zrobić...

Taki efekt potrafie uzyskaać tylko makro ,ale przecież makro nie zrobi tego na większej odległości tylko minimalnej...:(

Sam sobie odpowiedziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam zwykł aparat cyfrowy i robie to tak, że ustawiam tryb makro,a następnie robie zoom na rzecz którą chcę sfotografować. Autofocus automatycznie rozmywa tło, a obiekt pożądania jest w pełni ostry. Tylko przy takich zdjęciach najlepiej używać statywu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie mam zwykł aparat cyfrowy i robie to tak, że ustawiam tryb makro,a następnie robie zoom na rzecz którą chcę sfotografować. Autofocus automatycznie rozmywa tło, a obiekt pożądania jest w pełni ostry. Tylko przy takich zdjęciach najlepiej używać statywu :P

PCL bawi i uczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PCL bawi i uczy :)

 

Jak to była ironia, to niech dotrze do twojej świadomości, że jakimś super fotografem nie jestem i nie znam się na tym kompletnie. Mówie jedynie to co wiem i do czego sam doszedłem w tym moim złomie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...