Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slavkomir

Laptop całkowicie się zawiesza na czas nieokreślony. Przyczyny?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mój laptop zawiesza się. Wszystkie funkcje są wyłączone, mysz nie działa, nic się nie da zrobić tylko zresetować. Na monitorze wyświetlany jest ostatni stan komputera i tyle. Dziś pozostawiłem tak kompa na pół godziny i po powrocie nic się nie zmieniło. Jedyna opcja na chwilową naprawę jest wyłączenie i włączenie kompa i przy starcie systemu pojawia się błąd i opcje z przełączeniem na tryby awaryjne. Sytuacja ta dzieje się tylko na grach online czy np na rozmowie na gadu gadu / skype (przez kamerke). Aktualizowałem stery do karty graficznej, laptop jest regularnie odkurzany, nie grzeje się temperatury są optymalne. Robiłem skany różnymi programami i żadnych wirusów nie znalazło. Po wyjęciu baterii sytuacja jest identyczna, więc nie jest to wina baterii. Przy normalnym użytkowaniu laptopa nic się nie dzieje i w zasadzie to jest jedyny problem. Gry się nie zacinają ani nic w tym stylu po prostu jest jedno wielkie zawieszenie i nic się nie da z tym zrobić. Widziałem wiele tematów na ten temat ale w żadnym nie było konkretnej odpowiedzi więc postanowiłem sam założyć temat i opisać to najlepiej jak potrafię.

 

Mój laptop:

 

Acer Asoure 7720G

Intel Core 2 Duo procesor T5450 (1.66GHz, 667MHz FSB 2MB L2 cashe)

Up to 1024 NVIDIA GeForce 8400GS

3GB DDR2

17" WXGA+ Acer CrystalBrite LCD

160GB HDD

Windows 7 Ultimate 32-bit (Oryginalny, zarejestrowany)

 

W czym może być problem? Jak będą jakieś pytania pisać wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher91
Pobierz Nagraj na płytę CD używając nero lub jego odpowiednika (oczywiście używajac opcji "nagraj obraz płyty na dysk" ) i odpal z niej laptopa jakbyśinstalowął system. Przetestuj pamięci możliwe, że to one są winne. Przetestuj także dysk programem HDtune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz grac gry gry bez sieci?

Jak łączysz się z internetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie w gry bez sieci nie grałem na tym laptopie jeszcze bo używam konsoli. Mam bezprzewodowego liveboxa (neostrada 2mb). Na starym kompie nie było z tym problemu. smarta postaram się wrzucić wieczorem, bo teraz wbiłem tylko na chwilę. Czy tylko problem z dyskiem i netem przychodzi wam do głowy?

 

Ogólnie w programie pokazuje mi

 

Reallocated bad blocks : 1651

Pending bad blocks : 43

 

Co to oznacza? jako jedyne jest zaznaczone na czerwono. Dawno nie bawiłem się komputerami i szczerze mówiąc jestem mało w tym ogarnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dysk do wymiany, za dużo badów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a z jakiego powodu komp nawala tylko przy grach online i przy rozmowach VOIP ? Przy normalnym przegladaniu stron czy jak włączam siostrzenicy gry na www.gry.pl nic się nie dzieje i jest wszystko wporządku? Programy do muzyki też nie przeszkadzają. No i tez nie od razu się zacina bo czasem pogra 5-6 godzin czasem pół godziny ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie system próbuje odwołać się do danych zapisanych na tych uszkodzonych sektorach. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź na innym dysku instalując na nim system z recovery dvd (o ile takowy posiadasz). Jest też inna możliwość. Możesz sprawdzić, w którym miejscu znajdują się uszkodzone sektory i je wydzielić omijając je przy tworzeniu nowych partycji (bądź odpowiednim podzieleniu istniejących).

 

EDIT: Jest prosty sposób (aczkolwiek trzeba się wsłuchać) na sprawdzenie czy to dysk. W większości przypadków kiedy głowica próbuje odczytać/zapisać coś na uszkodzonym sektorze towarzyszy temu charakterystyczny odgłos stukania. Sprawdź czy u Ciebie on występuje wsłuchując się podczas tego zwisu komputera w miejsce gdzie znajduje się dysk. Jeżeli to on to powinien wydawać w/w dźwięki (jednakże nie na 100%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer przy zacięciu milczy całkowicie. Nie ma żadnych odgłosów a łatwo usłyszeć bo jest to bardzo cichy sprzęt. Jeśli gram np 4h i po tym czasie komp się ścina (nie robię nic innego przy komputerze, wszystkie programy oprócz avasta wyłączone) to czy to wina dysku na 100%? Bo dysk może być nawalony, ale może jest inna przyczyna takiego faktu? Nie wiem, zasilacz, sterowniki, windows? Czy dysk jest jedyną opcją? Bo na każdym forum widzę, że każdy bez namysłu rzuca "dysk dysk dysk dysk", a szkoda wywalić 200 zł na dysk nie mając pewności, czy korzystać z pomocy informatyków pochopnie.

 

beztytuumx.png w924.png

 

Przy sprawdzaniu rejestru 6 z tych błędów(?) Pokazuje mi się po każdym włączeniu komputera. (z nVIDIA i Realteka- reszta to programy zainstalowane tymczasowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie musi to być dysk (jednak zdrowy to on nie jest :) ). Jeżeli nie słychać żadnych odgłosów to na razie go skreślamy (na razie...). Teraz proponowałbym tak jak kolega w 3 poście napisał przetestować pamięć RAM. Można to zrobić w miarę dokładnie tym właśnie programem z linku (Memtest86), ale na początek można spróbować zapełnić ją "po brzegi" za pomocą np. przeglądarki www. W tym celu należy otworzyć jak najwięcej (jak "najcięższych", najlepiej z flashem lub java) zakładek monitorując jednocześnie zajętość pamięci z poziomu menedżera zadań, z zakładki "Wydajność".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączam tyle stron, że zużycie CPU dochodzi do około 96-98% a zużycie ramu maxymalnie 1.5-2gb z 3gb dostępnych .. I wszystko śmiga dobrze komputer chodzi sprawnie po 10 minutach.

 

A że dysk nie jest zdrowy już zdążyłem się zorientować, ale skoro na razie działa, to niech działa nie mam na nim żadnych specjalnie ważnych danych. Tylko czy od tego mogą być na przyszłość problemy z innymi częściami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziś stało się coś nowego. Niebieski ekran z wyświetlonymi błędami o sterownikach (komputer cala noc byl w stanie wylogowania i stało się to parę minut po zalogowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi jeszcze przyszła do głowy jednak rzecz. Zainstaluj drugą siódemkę na innej partycji (łatwo ją potem usunąć). Będziesz miał 2 systemy. Zainstaluj wszystko to co masz na starym systemie najlepiej w tej samej wersji. Jeżeli cała sytuacja się będzie powtarzać na nowym systemie to znaczy, że to (na 99%) nie dysk. Chyba, że już przy instalacji będą się pojawiać błędy w postaci błędów zapisu na dysk. Najlepiej przeskanuj jeszcze dysk na obecność bad sektorów (tak dla formalności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię tak, jeśli nic nie pomoże dam kompa komuś kto go sprawdzi ;) Dzięki wielkie za pomoc.

 

A jeszcze apropos sterowników. Jeśli na stronie Acera mam tylko 3 sterowniki pod siódemke ultimate, to spod jakiego systemu najlepiej ściągnąć resztę. Bo zanim kupiłem kompa były w nim ściągane wszystkie sterowniki i wydaje mi się, że mógł koleś ściągnąć stery pod Viste. To może mieć jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na stronie acera są stery pod viste to je ściągnij. Rzadko się zdarza, żeby nie były kompatybilne z 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...