Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Feminflore

Podłączenie laptopa do TV kablem HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Chciałabym z telewizora zrobić tak jakby drugi monitor (żeby oglądać filmy itp) ale jak podłączam laptopa do telewizora przez kabel HDMI, to wyświetla mi się komunikat "Tryb niedostępny". Patrzyłam w podłączonych urządzeniach i w zakładce "Ekran zewnętrzny" jest komunikat, że podłączone, w ustawieniach dźwięku również mam ekran pokazany... Ale na TV pulpitu laptopa nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Chciałabym z telewizora zrobić tak jakby drugi monitor (żeby oglądać filmy itp) ale jak podłączam laptopa do telewizora przez kabel HDMI, to wyświetla mi się komunikat "Tryb niedostępny". Patrzyłam w podłączonych urządzeniach i w zakładce "Ekran zewnętrzny" jest komunikat, że podłączone, w ustawieniach dźwięku również mam ekran pokazany... Ale na TV pulpitu laptopa nie widać

System podaj, bo nie wiem jak to wygląda w Xp, ja w W7 używam skrótu "Windows"+P i wyświetlają mi się tryby połączenia z Ekranem zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Ciągle widać komunikat na telewizorze "Tryb niedostępny" :( Laptop bez problemów wyłapuje telewizor bo mam w panelu sterowania karta graficzną nawet wykryty nowy monitor, no ale co z tego jak TV nie reaguje? ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to albo na TV musisz ustawić odpowiedni kanał

albo jak masz ten przycisk koło Ctrl nazywa się "Fn" to jego kliknij i któraś z liczb 1-9 :E

to na pewno to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo jak masz ten przycisk koło Ctrl nazywa się "Fn" to jego kliknij i któraś z liczb 1-9 :E

to na pewno to

Nie liczb tylko któryś klawiszy funkcyjnych F1-F12 (najczęściej jest to klawisz z ikona ekranu).

Czasami tez po podłączeniu laptopa przez HDMI, trzeba wyłączyć i włączyć ponownie TV by wszystko zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo jak masz ten przycisk koło Ctrl nazywa się "Fn" to jego kliknij i któraś z liczb 1-9

 

U mnie w HP-ku jest Fn+F4 :szczerbaty: Ogólnie Fn+ klawisz z ikonką ekraniku i powinno hulać :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmniejsz rozdziałkę ekranu zanim przełączysz się na TV.

!!!!

Lub zmień rozdziałkę i odświeżanie na obsługiwaną przez TV (instrukcja?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
!!!!

Lub zmień rozdziałkę i odświeżanie na obsługiwaną przez TV (instrukcja?)

to chyba nie to, bo na lapie ja mam np 75 Hz, na TV 60 Hz, więc to raczej nie robi.Jedyne co tu by było to ta rozdziałka, bo jesli zrobi obraz lustrzany to bedzie taki sam jak na kompie, jeśli Tv jako główny monitor to on już sam sobie dopasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb nie obsługiwany oznacza, że taka rozdzielczość nie jest obsługiwana. W panelu kontrolnym karty graficznej zmień rozdzielczość dla TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nacisnęłam raz Fn+F4, pokazał mi się na TV komunikat "Brak sygnału", za drugim razem jak to zrobiłam, pokazał się komunikat "Tryb niedostępny" i jak weszłam w kartę, to rozdzielczość laptopa i telewizora była taka sama, po naciśnięciu trzeci raz zniknął mi obraz monitora (na laptopie), a na TV pozostał komunikat "Tryb niedostępny", więc nacisnęłam go jeszcze raz i powróciłam do punktu wyjścia. Weszłam w kartę graficzną i pokazuje mi się takie coś:

 

29vdslt.jpg

 

a po przejściu na ikonkę z telewizorem:

 

jl6j3a.jpg

 

Błagam, pomóżcie bo ja już nie mam pojęcia co robić... :(

 

P.S. Laptopa mam HP Pavilion, a telewizor Samsung 24 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dlaczego i laptop i telewizor reagują na kabelek i laptop "widzi" TV? Jeśli nie było by takiej możliwości czy nie wyświetlał by się tylko komunikat "Brak sygnału"? Dodam, że jest to jeden z nowszych telewizorów, więc nie powinno być z tym żadnego problemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje TV do ręki i sprawdź w jakiej rozdzielczości pracuje twój TV i taką ustaw. Możesz też zmniejszyć jakość kolorów do 16-tu bitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy krok po kroku ;)

Wyłącz laptopa i telewizor, podłącz kabel HDMI, włącz telewizor i ustaw źródło sygnału na złącze HDMI, to do którego podpięty jest laptop (możesz mieć więcej złączy HDMI niż jedno, dlatego ważne jest wybrać właściwe), włącz laptopa.

W tym momencie powinien już być obraz na TV, jeśli nie ma to lecimy dalej ;)

Wejdź do panelu ustawień karty graficznej tak jak pokazałaś na zdjęciu nr 2 i zmień rozdzielczość telewizora na mniejszą o jeden poziom, jeśli ciągle wyświetla "Tryb niedostępny" to zmień o jeszcze jeden i tak dalej do skutku. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. szkoda ze nigdzie nie idzie znaleźć podpowiedzi jak rozwiązać ten problem. wszędzie tylko pseudo znawcy wypisują rzeczy oczywiste. skoro ktoś pisze ze podłączył kablem hdmi wykryło telewizor to powinien wskoczyć obraz na oba ekrany.

ja osobiście wiele razy tak robiłem i nigdy nie było problemu, teraz jak chciałem rodzinie zapreezentować filmik nagle nie odbiera i koniec kropka . kilka godzin zmieniania wszystkiego na różne sposoby. ewidentnie laptop widzi telewizor bo wyskakuje jako samsung....

a to że radzicie Fn + których z F1-F12 to logiczne ze ktoś kto ma z tym problem próbował to, a to jedynie skrót do tego co mozna zrobić w opcjach więc to żadna podpowiedź.

nawet wywyaliłem firewalla Mcafe czy jak tosie zwało bo myslalem ze to on blokuje, wyskakuje mi tylko idiotyczne sone center żeebym coś konfigurował i tyle, szkoda tylko ze w konfiguracji niema nic mądrego. bo tam juz zakłada ze obraz sie na Tv wyświetla a u mnie jak pisało tryb niedostepny tak pisze i niczym tego zmienić nie idzie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałabym z telewizora zrobić tak jakby drugi monitor (żeby oglądać filmy itp) ale jak podłączam laptopa do telewizora przez kabel HDMI, to wyświetla mi się komunikat "Tryb niedostępny". Patrzyłam w podłączonych urządzeniach i w zakładce "Ekran zewnętrzny" jest komunikat, że podłączone, w ustawieniach dźwięku również mam ekran pokazany... Ale na TV pulpitu laptopa nie widać

 

2 opcje: 1 - kiepskiej jakości kabel (idź do sąsiada i porzycz jakiś porządny i przetestuj)

2 - kombinuj z rozdzielczościami, wcale nie musi byc niska - czasami musi byc wysoka ustawiona

 

Pisz jak tam postępy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a co ma do tego kiepskiej jakości kabel. albo kabel jest sprawny albo nie jest. a gdyby nie był to by komp nie wykrywał tv.

a rozdzielczość to pierwsze co sie ustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...