Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rymek1987

Samsung.Jak wysłać na serwis(?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Padł dysk,a właściwie pada,wykaz STARTa pokazuje że błąd numer B8 nastąpił co jest równoznaczne z natychmiastową utratą danych.

No i co teraz?Otóż dysk kupiłem w sklepie którego już nie ma(likwidacja nie wiem , może bomba wybuchła)i sam muszę poradzić sobie z reklamacją itp.Nie mam do tego głowy bo trzeba wykonać około 1001 czynności.Pomóżcie,wytłumaczcie żeby to było jasne,zwięzłe i czytelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gwarancję door-to-door to kontaktujesz się z firmą kurierską wskazaną przez firmę Samsung (najlepiej skontaktuj się telefonicznie lub meilowe z serwisem Samsunga w Polsce). Po drugie musisz dobrze zapakować dysk, najlepiej w oryginalne opakowanie, do tego dołączasz dowód zakupu (paragon lub fakturę, może być chyba xero) i kartkę z opisem problemu, dany adresowymi wraz z telefonem. Jeżeli nie masz gwarancji door-to-door to pewnie musisz wysłać dysk na swój koszt...

Tu masz wszystko napisane: http://www.samsung.com/pl/support/serviceP...e=D&vType=R

 

"Wyjątkiem są dyski twarde, których okres gwarancyjny liczony jest od daty produkcji" - sprawdź datę produkcji tego dysku (na naklejce musi być podana, żeby się nie okazało że jest już po gwarancji).

 

PS.

Masz podbitą kartę gwarancyjną?? Bo "(...) naprawie podlegają jedynie produkty wyposażone tylko w kartę gwarancyjną Samsung Electronics Polska"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie samsunga piszą że załączenie paragonów nie dotyczy awarii dysków.Więc nie wiem o o tym myśleć.DO tego kupiłem 160tkę i okazała się walnięta;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz co dopisałem u góry w poście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kartę gwarancyjną ze sklepu.Na 36 miesięcy

 

to dobrze, zadzwoń na infolinię, przedstaw swoją sytuację, tam powiedzą co masz zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...