Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grzegorz_J

Zwrot dekodera wypożyczanego od Cyfrowego Polsatu.

Rekomendowane odpowiedzi

8 maja konczy mi sie z nimi umowa i wszyscy an infolini twierdza, ze na wlasny koszt mam wyslac dekoder do Polsatu do Warszawy. Przed tym przyjdzie pisma informujace, ze mam na to 14 dni od momentu jak listonosz przyniesie owe pismo.

 

Chcialem sie tym z wami podzielic bo uwazam to za karygodne, zebym musial placic 20-30 zl za wyslanie dekodera jak takowe zwroty powinny prowadzic autoryzowane punkty polsatu jak am to miejsce u platformy N. Do n zwracalem dekoder w najblizszym punkcie sprzedazy gdzie dostalem pismo z systemu N-ki, ze zwrocilem dekoder.

 

Co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
8 maja konczy mi sie z nimi umowa i wszyscy an infolini twierdza, ze na wlasny koszt mam wyslac dekoder do Polsatu do Warszawy. Przed tym przyjdzie pisma informujace, ze mam na to 14 dni od momentu jak listonosz przyniesie owe pismo.

 

Chcialem sie tym z wami podzielic bo uwazam to za karygodne, zebym musial placic 20-30 zl za wyslanie dekodera jak takowe zwroty powinny prowadzic autoryzowane punkty polsatu jak am to miejsce u platformy N. Do n zwracalem dekoder w najblizszym punkcie sprzedazy gdzie dostalem pismo z systemu N-ki, ze zwrocilem dekoder.

 

Co o tym sadzicie??

Umowę przeczytałeś przed podpisaniem? No to karygodne jest powoływanie się na nieuczciwe paragrafy podpisanej przez siebie umowy.

 

A jeżeli takiego zapisu w umowie nie było, to idź do punktu obsługi i zwróć. Zobacz co zrobią :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umowę przeczytałeś przed podpisaniem? No to karygodne jest powoływanie się na nieuczciwe paragrafy podpisanej przez siebie umowy.

 

A jeżeli takiego zapisu w umowie nie było, to idź do punktu obsługi i zwróć. Zobacz co zrobią :E

Zle mnie odebrales :exclam:

 

Nie chodzi o zapis czy jego brak tylko o to jak Cyfrowy Polsat podchodiz do klientow. Dlaczego aj amm an swoj koszt wysylac przeciez mi nie zalezy na zwrocie dekodera tylko Cyfrowemu Polsatowi.

 

Pomysl sobie typowy dziadek przed po 60-tce kupuje polsat bo sie lapie na promocje, ze dostanie za frajer drugi dekoder itp. Konczy sie umowa rezygnuje i nagle okazuje sie, ze on ma wydac 30 zl an wyslanie dekodera. To jest kolejne nabijanie klienta w butelke przez Ctyfrowy Polsat. Przeciez Cyfrowy Polsat jako tak duza firma za to, ze kurier by wzial odemnie i im dowiozkl ten dekoder zaplaci polowe tego co ja kurierowi i chodzi mi poprostu o zdzieranie kazdego grosza przez ta platforme z klienta i zero szacunku dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w umowie napisane ze na wlasny koszt konkretnym kurierem? Dokladnie tak? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma znaczyć tyle co: "nie chcesz naszego produktu? to pocałuj nas w ass"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialem sie tym z wami podzielic bo uwazam to za karygodne, zebym musial placic 20-30 zl za wyslanie dekodera jak takowe zwroty powinny prowadzic autoryzowane punkty polsatu jak am to miejsce u platformy N. [...]

Co o tym sadzicie??

Polsat ma ogólnie strasznie kijowy system obsługi. System jaki ma APS to kicha. Jeśli chodzi o dekodery to APSy mogą sprzedawać, wymieniać, wysyłać do serwisu, w miarę możliwości technicznych, pomagać w obsłudze i programować. Nie da się np. zobaczyć po samym peselu czy nr. karty jaki klient ma dekoder na ile umowe itp. APS nie może przyjąć dekodera na udostępnienie do zwrotu, tak jak i wypowiedzenia - tak jest ustalone z góry. Ludzie nie mogą tego przyjąć do wiadomości "bo przecież pan ma w komputerze, ja brałem polsat 3 lata temu" i tym podobne sprawy i fochy w stronę sprzedawców :heu:

Nie chodzi o zapis czy jego brak tylko o to jak Cyfrowy Polsat podchodiz do klientow. Dlaczego aj amm an swoj koszt wysylac przeciez mi nie zalezy na zwrocie dekodera tylko Cyfrowemu Polsatowi.

A powinno ci zależeć, bo jeśli nie wyślesz, to będziesz płacił karę. Dekoder na udostępnienie to o tyle plus, że masz wieczystą gwarancję - kiedykolwiek, gdyby ci się zepsuł, dostałbyś nowy od ręki w dowolnym punkcie. Przy dekoderze na własność, miałbyś po 2 latach pretensje, że nie dostaniesz innego dekodera za darmo a masz np. płacić jeszcze 3 miesiące wypowiedzenia mimo, że dekoder masz zepsuty - np. przy Samsungach S305G takie sytuacje to codzienność. Coś za coś. Te 20-30zł na wysyłkę, biorąc pod uwagę, że miałeś gwarancję wieczystą, to nie wielka opłata.

Pomysl sobie typowy dziadek przed po 60-tce kupuje polsat bo sie lapie na promocje, ze dostanie za frajer drugi dekoder itp. Konczy sie umowa rezygnuje i nagle okazuje sie, ze on ma wydac 30 zl an wyslanie dekodera. To jest kolejne nabijanie klienta w butelke przez Ctyfrowy Polsat. Przeciez Cyfrowy Polsat jako tak duza firma za to, ze kurier by wzial odemnie i im dowiozkl ten dekoder zaplaci polowe tego co ja kurierowi i chodzi mi poprostu o zdzieranie kazdego grosza przez ta platforme z klienta i zero szacunku dla klienta.

:rotfl: Nie ma 30zł na wysłanie a miał minimum 57,90zł na miesięczne opłaty :D ? Poza tym, koniec języka za przewodnika - jak sprzedawca sam nie powie, przy podpisaniu umowy, co się później dzieje z dekoderem, to można zapytać, pewnie nie ugryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz w umowie napisane ze na wlasny koszt konkretnym kurierem? Dokladnie tak? :E

Nie tam napisane, ze zwrocic do Dzialu obslugi Klienta i jest adres w Warszawie. Jak go zwrocic w umowie nie pisze tylko, ze na ten adres.

 

Polsat ma ogólnie strasznie kijowy system obsługi. System jaki ma APS to kicha. Jeśli chodzi o dekodery to APSy mogą sprzedawać, wymieniać, wysyłać do serwisu, w miarę możliwości technicznych, pomagać w obsłudze i programować. Nie da się np. zobaczyć po samym peselu czy nr. karty jaki klient ma dekoder na ile umowe itp. APS nie może przyjąć dekodera na udostępnienie do zwrotu, tak jak i wypowiedzenia - tak jest ustalone z góry. Ludzie nie mogą tego przyjąć do wiadomości "bo przecież pan ma w komputerze, ja brałem polsat 3 lata temu" i tym podobne sprawy i fochy w stronę sprzedawców :heu:

 

A powinno ci zależeć, bo jeśli nie wyślesz, to będziesz płacił karę. Dekoder na udostępnienie to o tyle plus, że masz wieczystą gwarancję - kiedykolwiek, gdyby ci się zepsuł, dostałbyś nowy od ręki w dowolnym punkcie. Przy dekoderze na własność, miałbyś po 2 latach pretensje, że nie dostaniesz innego dekodera za darmo a masz np. płacić jeszcze 3 miesiące wypowiedzenia mimo, że dekoder masz zepsuty - np. przy Samsungach S305G takie sytuacje to codzienność. Coś za coś. Te 20-30zł na wysyłkę, biorąc pod uwagę, że miałeś gwarancję wieczystą, to nie wielka opłata.

 

:rotfl: Nie ma 30zł na wysłanie a miał minimum 57,90zł na miesięczne opłaty :D ? Poza tym, koniec języka za przewodnika - jak sprzedawca sam nie powie, przy podpisaniu umowy, co się później dzieje z dekoderem, to można zapytać, pewnie nie ugryzie.

Czlowieku o czym ty piszesz na koncu?? :kwasny:

 

Dlaczego ja mam im zwracac dekoder i placic 30 zlz ajego wysylke?? Bo tak se ubzdural jakis Cyfrowy Polsat??

 

Abonament palce 37,90 zl mam tylko pakiet familijny.

 

To, ze Polsat am zwalony system komputerowy to widac.

 

Skoro N moze przyjac dekoder zwrotowy w kazdym punkcie sprzedazy,a pamietajmy, ze N-ke jakby chciala moze nawet Stokrotka sprzedawac. Pozatym nawet nie mam dowodu, ze dojdzie ten dekoder bo Polsat z apewne bedzie wielka lache robil za potwierdzenie odbioru dekodera.

 

Pozatym rezygnacja wyslana 29 grudnia do dzis do CP nie doszla nie ma info w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czlowieku o czym ty piszesz na koncu?? :kwasny:

 

Dlaczego ja mam im zwracac dekoder i placic 30 zlz ajego wysylke?? Bo tak se ubzdural jakis Cyfrowy Polsat??

 

Abonament palce 37,90 zl mam tylko pakiet familijny.

Żeby dostać drugi dekoder gratis, musisz wybrać minimum pakiet za 57,90 po 6 miesiącach (umowa na 29m) lub 3m, jeśli umowa była na 13m. O tym piszę.

 

A masz płacić za zwrot, bo tak ustalił ktoś na samej górze w CP a ty podpisałeś umowę i się na to zgodziłeś. Możesz im nie odsłać, pozwać ich i może nawet wygrasz sprawę, droga wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co powiedizano mi an poczcie 13 stycznia bede mogl pisac skarge i dostac infoz Warszawy czy polsat ma moja rezygnacje cyz nie.

 

Tylko potem do 8 letego nie dojdzie moja rezygnacja. Balagan ze szkoda gadac w tym Cyfrowym Polsacie.

 

Żeby dostać drugi dekoder gratis, musisz wybrać minimum pakiet za 57,90 po 6 miesiącach (umowa na 29m) lub 3m, jeśli umowa była na 13m. O tym piszę.

 

A masz płacić za zwrot, bo tak ustalił ktoś na samej górze w CP a ty podpisałeś umowę i się na to zgodziłeś. Możesz im nie odsłać, pozwać ich i może nawet wygrasz sprawę, droga wolna.

Ja mam w promocji z innej promocji na 13 miesiecy i 3 miechy mailem za frajer cala platforme.

 

Dobrze, ale w umowie powinno pisac iz koszty zwrotu ponosi klient, a nie pisze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ja mam im zwracac dekoder i placic 30 zlz ajego wysylke?? Bo tak se ubzdural jakis Cyfrowy Polsat??

 

Bo dekoder nie jest twój. Jak się coś pożycza, to potem trzeba oddać, tak już ten świat działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo dekoder nie jest twój. Jak się coś pożycza, to potem trzeba oddać, tak już ten świat działa.

Dlaczego rok temu w N zwracalem dekoder do najblizszego punktu sprzedazy gdzie dostalem z komputera pismo o przyjeciu dekodera przez platforme N. Podpisalem to i zwisalo mi co ten punkt sprzedazy dalej z tym robi czy odsyla do N-ki czy nie wiem sprzedaje go spowrotem.

 

Dlaczego aj amm ponosic koszty wysylki tego dekodera skoro CP by takie cos kosztowlao polowe tego co ja musze zaplacic za ta wysylke gdyz to duza firma i inne koszty ponosi wysylek kurierem chociazby.

 

Dlaczego moja rezygnacja od 29 grudnia nie doszla do nich i nie zostala jeszcze zatwierdzona?? Ile to trwa miesiac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko potem do 8 letego nie dojdzie moja rezygnacja. Balagan ze szkoda gadac w tym Cyfrowym Polsacie.

Dekodery to straszny złom, praktycznie każden ma jakieś wady. Na liście wrzucili w sam środek VOD i wszystko inne jest rozsypane (nawet niektóre kanały się dublują). W mini i familijnych cały czas padają zasilacze i piloty, do tego, obraz potrafi się zacinać nawet przy sprawnych instalacjach antenowych. W starych samsungach pada zasilanie. W żadnym dekoderze nie ustawisz sobie własnej listy kanałów (poza modułem CAM). Tylko HD z dyskiem na wyświetlacz. W Echostarach znikają ostatnio niektóre kanały same z siebie. Pakiety dodatkowe są nieciekawie pogrupowane. I jeszcze Polsat nie płaci nic sprzedawcom w APSach - kase dostaje właściciel punktu i to, czy się podzieli prowizją czy nie, to zależy od niego - a mailami to nękają cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zle mnie odebrales :exclam:

 

Nie chodzi o zapis czy jego brak tylko o to jak Cyfrowy Polsat podchodiz do klientow. Dlaczego aj amm an swoj koszt wysylac przeciez mi nie zalezy na zwrocie dekodera tylko Cyfrowemu Polsatowi.

 

Cyfrowy Polsat klientów traktuje tak jak trzeba. Ma najwięcej abonentów w Polsce co przy nie najlepszej ofercie i słabej jakości technicznej świadczy o wyjątkowo skutecznym marketingu. Wiele osób jak ma iść na pocztę i płacić 30pln za przesyłkę to woli zostać z CP choćby z pakietem mini. O to w tym chodzi. Jak ktoś się uprze i nie odsyła to dla nich to też mała strata. W końcu większość odbiorników od CP to nie nboxy tylko złom o minimalnej wartości. W sumie dobrze, że poruszyłeś ten temat bo większość ludzi nawet nie wie jakie haki zastawia na nich słoneczna platforma :> Swoją drogą w n-ce też powinni tak robić a nie dawać umowy na 12 miesięcy i jeszcze potem z uśmiechem przyjmować sprzęt do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekodery to straszny złom, praktycznie każden ma jakieś wady. Na liście wrzucili w sam środek VOD i wszystko inne jest rozsypane (nawet niektóre kanały się dublują). W mini i familijnych cały czas padają zasilacze i piloty, do tego, obraz potrafi się zacinać nawet przy sprawnych instalacjach antenowych. W starych samsungach pada zasilanie. W żadnym dekoderze nie ustawisz sobie własnej listy kanałów (poza modułem CAM). Tylko HD z dyskiem na wyświetlacz. W Echostarach znikają ostatnio niektóre kanały same z siebie. Pakiety dodatkowe są nieciekawie pogrupowane. I jeszcze Polsat nie płaci nic sprzedawcom w APSach - kase dostaje właściciel punktu i to, czy się podzieli prowizją czy nie, to zależy od niego - a mailami to nękają cały czas.

Apropo tego w Samsucgach zarowno tym HD jak i starszym wlasna liste robi sie bez problemu clzowieku bo mam w samsungu hd wlasna liste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety jak pisze, że odesłać to odesłać. Można spróbować porozmawiać z obsługą w punkcie sprzedaży. a jak to nie pomoże to pozostaje http://www.tani-kurier.pl/cennik.php

NIC to nie da. Nikt z tamtąd nie będzie na swój koszt wysyłał do CP ani też nie da ci żadnego potwierdzenia. Tym bardziej, że APSy nie podlegają bezpośrednio pod Warszawę - są nad nimi jeszcze dystrybutorzy regionalni.

 

Apropo tego w Samsucgach zarowno tym HD jak i starszym wlasna liste robi sie bez problemu clzowieku bo mam w samsungu hd wlasna liste.

Tak, tylko te dekodery nie są już w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, ale w umowie powinno pisac iz koszty zwrotu ponosi klient, a nie pisze!!

Wyślij im na ich koszt jak Ci tak bardzo zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyfrowy Polsat klientów traktuje tak jak trzeba. Ma najwięcej abonentów w Polsce co przy nie najlepszej ofercie i słabej jakości technicznej świadczy o wyjątkowo skutecznym marketingu. Wiele osób jak ma iść na pocztę i płacić 30pln za przesyłkę to woli zostać z CP choćby z pakietem mini. O to w tym chodzi. Jak ktoś się uprze i nie odsyła to dla nich to też mała strata. W końcu większość odbiorników od CP to nie nboxy tylko złom o minimalnej wartości. W sumie dobrze, że poruszyłeś ten temat bo większość ludzi nawet nie wie jakie haki zastawia na nich słoneczna platforma :> Swoją drogą w n-ce też powinni tak robić a nie dawać umowy na 12 miesięcy i jeszcze potem z uśmiechem przyjmować sprzęt do zwrotu.

Masz racje i dzieki z auznanie watku. Co do N to wychodzi an to, ze poprostu bardziej zalezy im an kliencie. PAmietaj, ze jelsi chces zmalo placic w N mozes zpo 12 miesiacach zrezygnowac, oddac dekoder i dorazuw tym samym telepunkcie wziasc od nowa i w dodatku nowke sprzet w kolejnej jakiejs promocji na kolejne 12 miesiecy.

 

Nie kazdy chce i ma czas sie w to abwic, ale jak sie chce to zaden problem, a z N i tak dalej jestes.

 

To moj drugi i ostatni raz zycia z t aplatforma. Chodzby nie wiem na ile za darmo dawlai kanaly dekdoery i wogole cudne jakies promocje wymyslali wole placic dyche wiecje w N za 3 pakiety nawet po promocji niz sie ztym CP uzerac.

 

Wyślij im na ich koszt jak Ci tak bardzo zależy.

A da sie tak?? :P

 

NIC to nie da. Nikt z tamtąd nie będzie na swój koszt wysyłał do CP ani też nie da ci żadnego potwierdzenia. Tym bardziej, że APSy nie podlegają bezpośrednio pod Warszawę - są nad nimi jeszcze dystrybutorzy regionalni.

 

 

Tak, tylko te dekodery nie są już w sprzedaży.

Rok temu Samnsungi HD byly w sprzedazy, ale polsat przestal wspolpracowac z Samsungiem gdyz mieli problemyz kanalami HD i maja na tych dekoderach mimo aktualizacji softu przez Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo dekoder nie jest twój. Jak się coś pożycza, to potem trzeba oddać, tak już ten świat działa.

 

Ale on nie pisze o tym, że nie chce zwrócić tylko wkurza go sposób w jaki trzeba to zrobić. I ja też bym się wkurzył. W Cyfrze wystarczy iść do autoryzowanego sprzedawcy i oddajesz dekoder. Widocznie z 3 platform tylko Polsat robi takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale on nie pisze o tym, że nie chce zwrócić tylko wkurza go sposób w jaki trzeba to zrobić. I ja też bym się wkurzył. W Cyfrze wystarczy iść do autoryzowanego sprzedawcy i oddajesz dekoder. Widocznie z 3 platform tylko Polsat robi takie jaja.

Dokladnie. jaja jajami, ale dla mnie to jest poprostu olewanie klienta. Chciales to palc teraz.

 

Naprawde jakbym sie wkurzyl to bym napisal list do CP, ze sa tak ****** platforma, ze ich mam gdzies i ide do N-ki bo ona przynajmiej sznauje klienta. A tak naprawde roznica miedzy N, a polsatem to taka, ze w N nie ma polsatow i tyle.

 

Oby w maju dawali wszystko za 48 zl z dekoderem bez dysku to biore z pocalowaniem reki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie. jaja jajami, ale dla mnie to jest poprostu olewanie klienta. Chciales to palc teraz.

 

To nie żadne olewanie, to przemyślana strategia. Niektórym nie będzie się chciało odsyłać i stwierdzą, że nie będą wypowiadać umowy i zostaną z Polsatem Cyfrowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak dwa lata temu podpisywałem umowę z Cyfrowym Polsatem, to dostałem dekoder na własność i nie musialem go zwracać. Umowa juz się skończyła, rozwiązałem ją, a dekoder został. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mogliby ułatwić klientom życie i umożliwić oddawanie dekoderów w dowolnych punktach tak jak to ma N bądź C+. Choć jak oddawałem dekoder Nki to przez ponad 2 tygodnie mieli zbyt obciążony system i w żadnym punkcie mimo usilnych starań nie mogłem tego dokonać :E ale później się udało ;)

 

A dekoder radzę zwrócić nawet płacąc te 30zł, tak dla świętego spokoju. Mój starszy ponad 10 lat temu miał umowę z C+ i dekoder był na wynajem, po 6 latach rozwiązał umowę z cyfrą... a dekodera nie oddał , do dzisiaj gdzieś się szwenda stary model bct-1330 obecnie bezużyteczny.... jednak mój staruszek do dzisiaj jest na czarnej liście klientów c+ i nie może mieć z nimi umowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zerwiesz z nimi umowę i oni przyjmą twoją rezygnację to olej ten dekoder, a polsat to ................................ wiem bo sam miałem, nie polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zerwiesz z nimi umowę i oni przyjmą twoją rezygnację to olej ten dekoder, a polsat to ................................ wiem bo sam miałem, nie polecam !

Spokojna Twoja rozczochrana - oleje :D

 

Wysl;e im ten dekoder i jak sie wkurze to wsadze w pudelko list i im napisze grzecznie co onich sadze, nawet jelsi ten list wsadza se w tylek i go oleja bede mial zyciowa satysfakcje - Joke :P

 

Powaznie to naprawde najzalosniejsza firma w polsce po TP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...