Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzysiak

Załozenie firmy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że planuję założenie własnego biznesu, a że jeszcze tego nie robiłem chciałem się zorientować jaki są koszty założenia działalności. Chodzi tylko o sprawy papierkowe, czyli ile gdzie płacę żeby móc powiedzieć że już mam firmę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że planuję założenie własnego biznesu, a że jeszcze tego nie robiłem chciałem się zorientować jaki są koszty założenia działalności. Chodzi tylko o sprawy papierkowe, czyli ile gdzie płacę żeby móc powiedzieć że już mam firmę ;)

 

nie duże;) a na dodatek możesz zgarnąć kase na jej otwarcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozenie firmy to zaden problem i smieszne koszty , ale jej prowadzenia to juz zupelnie inna bajka. Chyba ze juz masz cala gromade klientow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie duże;) a na dodatek możesz zgarnąć kase na jej otwarcie :)

Proszę, proszę, jaka konkretna odpowiedź. Won stąd trollu, takich forum nie potrzebuje. Sfinks tak samo, nie udzieliłeś żadnej konkretnej odpowiedzi na pytanie.

 

 

Ja dołączam się do pytania autora.

 

 

Dorzucę jeszcze: czy ktoś się orientuje jak wygląda założenie firmy w Wielkiej Brytanii, a prowadzenie biznesu w Polsce? Jak to się opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie duże;) a na dodatek możesz zgarnąć kase na jej otwarcie :)

Wiem :D Właśnie z tego wsparcia będę korzystał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Może jestem bezczelny i wredny, ale powątpiewam w sensowność zakładania firmy, przez osobę, która ma bana na google, bądź poziom przedsiębiorczości na poziomie 0 bądź minus jeden.

 

http://www.biznes-firma.pl/Podstawowe_kosz...irmy,12993.html

 

Założenie to pikuś, jeśli chodzi o koszta i wysiłek. Najgorzej jest potem. Ale na to 'dobrych' rad na forum już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gordon Lameman

Od samego rana piszę biznesplan i inne jakieś papiry wypełniam... po prostu już nie mam siły szukać bo aż mi łeb spuchł od tego wszystkiego :E

 

ps.

dla mnie później to jest pikuś (jak zajmę się robotą) ;)

 

Swoją drogą dzięki za linka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
ja zakładając w maju ubiegłego roku nie płaciłem nic

Bo od 2009 roku wpis do ewidencji jest bezpłatny :E

 

A Ty korzystasz z 'ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych' ?

 

 

@up, tylko odlicz z linka 100 zł za wpis do EDG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakiej firmy założenie?

 

otwarcie działalności gospodarczej - to jak dobrze pamiętam nic nie płaciłem (no może jakieś małe opłaty w urzędzie o których nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jakiej firmy założenie?

Serwis komputerowy z dojazdem do klienta (głównie to) - tak się złożyło że w mojej okolicy nima takiej firmy (oferującej dojazd o każdej porze) a zapotrzebowanie jest (zwłaszcza po tym gdy z jednej z firm odszedł dobry serwisant zresztą zabierając wielu jej klientów, czyli nie chwaląc się ja :E ) , sprzedaż sprzętu komputerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię off-topic, ale też zastanawiam się nad założeniem własnej dział. gospodarczej - studia, które wybrałem jednak nie spełniły moich oczekiwań, a możliwość założenia dział. gosp. byłaby ciekawym wyzwaniem - robiłbym to co lubię, to co mnie interesuje i mógłbym na tym zarobić - oczywiście na początku kokosów nie ma, ale konsekwencja i cierpliwość popłacają (miałbym też parę ułatwień jak rozliczanie się z fiskusem ze względu na to, że mój wujek prowadzi firmę rozliczającą podatników, a drugi wujek posiadał dział. gosp i też mógłby pomóc). Na razie jednak są to tylko rozważania, ale coraz poważniejsze.

 

krzysiak powodzenia

 

p.s podobno 15% ludzi posiada predyspozycje do prowadzenia własnej firmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty korzystasz z 'ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych' ?

 

 

mhm ja mam ryczałt kwartalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam o jedną sprawę ;) Oczywiście składam wniosek w urzędzie pracy o dotację (18600zł) i czy mogę wpisać w tę dotację instalację LPG do samochodu (zakładamy że samochód jest mi niezbędnie potrzebny do wykonywania pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego trzeba doliczyć koszt wyrobienia pieczątki (20-50 zł) no i wpłatę na konto firmowe. Dość często banki wymagają, aby saldo konta firmowego było większe od 0 (50-150 zł) więc takie pieniądze trzeba przygotować.

 

Nadal są to "śmieszne" koszty, jednak chyba nie wolno ich pomijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem na datę założenia tego tematu to mnie szlag trafia... Od marca wiem że wniosek przeszedł, ale kasy nima :kwasny: Teraz się okazuje że nie wiadomo kiedy będzie (nawet ludzie w UP nie wiedzą) bo z powodu powodzi (tak się domyślają) nie dostali środków... Także wiem że dostanę, ale nawet nie wiem czy w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiak z jakiego PUP jesteś?!

 

Ja dostałem w kwietniu dotacje z PUP i tez na razie milczą... :/ Wysyłają Cie na szkolenie z przedsiębiorczości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale żeby nie zakładać nowego wątku, jeżeli prowadzę firmę już 10 lat, to czy cokolwiek przysługuje mi z Unii Europejskiej, jakieś dotację, czy np, kasa na rozwój nowej placówki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@krzysiak z jakiego PUP jesteś?!

 

Ja dostałem w kwietniu dotacje z PUP i tez na razie milczą... :/ Wysyłają Cie na szkolenie z przedsiębiorczości?!

Miechów, koło Krakowa. Wiem od końca marca tylko tyle że mój wniosek "przeszedł" i nic poza tym (nie byłem jeszcze na szkoleniu). Mam czekać bo na pewno dostanę... tylko nie wiedzą kiedy.

 

Sorry, ale żeby nie zakładać nowego wątku, jeżeli prowadzę firmę już 10 lat, to czy cokolwiek przysługuje mi z Unii Europejskiej, jakieś dotację, czy np, kasa na rozwój nowej placówki itp.

Chyba jest jakaś kasa na tworzenie nowych miejsc pracy (20tys), ale to musiałbyś gdzieś dokładniej się dowiedzieć bo nie jestem pewien.

 

Edit

Wiem że u mnie na to drugie na razie nie przyjmują w ogóle wniosków (kumpel chciał złożyć), właśnie z powodu... no właśnie sami nie wiedzą czego (nazwijmy to powodzi)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wpłatę na konto firmowe. Dość często banki wymagają, aby saldo konta firmowego było większe od 0 (50-150 zł) więc takie pieniądze trzeba przygotować.

 

Nie trzeba miec konta firmowego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miechów, koło Krakowa. Wiem od końca marca tylko tyle że mój wniosek "przeszedł" i nic poza tym (nie byłem jeszcze na szkoleniu). Mam czekać bo na pewno dostanę... tylko nie wiedzą kiedy.

 

 

Chyba jest jakaś kasa na tworzenie nowych miejsc pracy (20tys), ale to musiałbyś gdzieś dokładniej się dowiedzieć bo nie jestem pewien.

 

Edit

Wiem że u mnie na to drugie na razie nie przyjmują w ogóle wniosków (kumpel chciał złożyć), właśnie z powodu... no właśnie sami nie wiedzą czego (nazwijmy to powodzi)...

Skad wiesz ze wniosek "przeszedl". Oni maja 30 dni od momentu przyjecia wniosku. Do 30 dni dostajesz termin zgloszenia sie na rozmowe z pracownikiem PUP w celu wydania opinii. Wtedy 1-3 tygodni dostajesz znow poleconym wezwanie w celu wstawienia sie u nich i podaja termin szkolenia. Po szkoleniu w ciagu tygodnia masz kase na koncie.

 

Jesli nic nie dostales jeszcze to cos tutaj nie gra... i lepiej sie dowiedz z tym "przejsciem" bo cos tu nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad wiesz ze wniosek "przeszedl". Oni maja 30 dni od momentu przyjecia wniosku. Do 30 dni dostajesz termin zgloszenia sie na rozmowe z pracownikiem PUP w celu wydania opinii. Wtedy 1-3 tygodni dostajesz znow poleconym wezwanie w celu wstawienia sie u nich i podaja termin szkolenia. Po szkoleniu w ciagu tygodnia masz kase na koncie.

 

Jesli nic nie dostales jeszcze to cos tutaj nie gra... i lepiej sie dowiedz z tym "przejsciem" bo cos tu nie pasuje

Zostałem poinformowany w ciągu 30 dni od złożenia wniosku (byłem na rozmowie z pracownikiem PUP, który kazał mi czekać na telefon lub pismo)... zresztą mam też znajomego w PUP i mówi że wszystko OK, tylko nie dostali pieniędzy i nie wiedzą kiedy dostaną... a nie robią szkolenia, bo nie mają pieniędzy i koło się zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... wczoraj byłem w PUP dowiedzieć się co i jak. Więc szczęście w nieszczęściu :kwasny: Jako że były powodzie (obcięto im znacznie budżet) to pieniądze dostali ludzie tylko w wieku do 30lat i po 45 lub długotrwale bezrobotni bądź z marnymi szansami na znalezienie pracy, a ja się do takich nie zaliczam (taki dostali odgórny nakaz)... ale jako że złożyłem wniosek przed tym zarządzeniem i został on pozytywnie rozpatrzony to muszą mi przyznać i dostanę z pierwszych wolnych środków (ponoć w sierpniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale żeby nie zakładać nowego wątku, jeżeli prowadzę firmę już 10 lat, to czy cokolwiek przysługuje mi z Unii Europejskiej, jakieś dotację, czy np, kasa na rozwój nowej placówki itp.

mozna dostać na rozwój e-biznesu nawet 800 tyś zł, ale to zależy jaki masz biznes ;)

 

No więc tak... wczoraj byłem w PUP dowiedzieć się co i jak. Więc szczęście w nieszczęściu :kwasny: Jako że były powodzie (obcięto im znacznie budżet) to pieniądze dostali ludzie tylko w wieku do 30lat i po 45 lub długotrwale bezrobotni bądź z marnymi szansami na znalezienie pracy, a ja się do takich nie zaliczam (taki dostali odgórny nakaz)... ale jako że złożyłem wniosek przed tym zarządzeniem i został on pozytywnie rozpatrzony to muszą mi przyznać i dostanę z pierwszych wolnych środków (ponoć w sierpniu).

u mnie w mieście mozna dostać kase na otwarcie tylko jak jesteś conajmniej 3 miesiące zarejestrowany jako bezrobotny. A nie myślałeś nad kredytem na start działalności? w getin banku maja ciekawa oferte na start dla osób z dobrą historia kredytową. Ewentualnie jeżeli masz środki własne to rozejrzyj się za leasngiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano wreszcie podpisuję umowę i podejmuję kasę ;) Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy wszędzie jest "zakaz" nie wydawania tych pieniędzy na samochód?? Bo ja chciałem kupić samochód (jako główne narzędzie pracy - dojazd do klienta) i się u mnie nie da (nie bo nie)... musiałem we wniosku powpisywać rzeczy, które mi są średnio potrzebne (komp za 6k przykładowo) a tu mi wczoraj brachol mówi że u nich (lubelskie) wszyscy kupują za te pieniądze samochody do firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...