Forum PCLab.pl: Załozenie firmy. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Załozenie firmy. Jakie koszty?? Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   Krootki Ikona

• TYLKO LECHIA!
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 19 Wrzesień 2010 - 12:38

Zobacz postSnipi, o 03 Czerwiec 2010 - 12:43, napisał(a):

Nie trzeba miec konta firmowego:)

Jeśli robisz transakcje poniżej 15.000 euro to faktycznie można bez. Tylko po co? Jak założysz konto np. w mBanku to w "moment" pojawią się oszczędności na przelewach - na poczcie kosztuje to sporo drożej.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Szczota Ikona

• n00b
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Wrzesień 2010 - 13:58

krzysiak dowiedz sie tez jak wyglada wydawanie pieniedzy z PUP. Glownie chodzi o to czy musisz sie sztywno trzymac cen wpisanych w wniosek czy mozesz pewne przedmioty kupic tansze a pewne drozsze.
Mi ustalily teraz w maju widelki 10% i nie moze byc taniej badz drozej. Szkoda tylko ze dolar poszedl mocno w gore i mi z 17k uznali tylko 5k a reszte mialem zwrocic albo kupic sprzet za takie kwoty jakie byly we wniosku. Przyczepili sie nawet do biurka i regalu bo biurko kupilem tansze a regal drozszy przy czym calosc wyszla w takiej samej kwocie.
Generalnie wkoncu uznali wszystko ale przeboje mialem straszne. Zeby bylo zabawaniej rok temu zadnego problemu nie mialem z ta sama dotacja.

Znajomy z tej samej grupy mial problem z monitorem. Na wniosku mial wpisany LCD LG a kupil Benq i juz sie doczepili :)

Generalnie w moim przypadku to ja wiecej zalatwiam papierkowych prac niz zajmuje sie praca :)

Dam dobra rade. Jak bedziesz zakladac konto firmowe to musisz do 7 dni zglosic w urzedzie skarbowym bo grzywne dostaniesz jesli to olejesz. Generalnie jak wiesz ze sie nie wyrobisz w 7 dni to napisz wniosek o nie karanie i go przyjma. Znajomy tak mial bo zakladal konto w placowce a dokumenty wedrowaly ponad tydzien miedzy oddzialem a siedziba firmy.

Jak bedziesz druczki w ZUS oddawac to powiedz ze potrzebujesz kserowke (jest potrzebna ich pieczatka) bo na 100% Urzad pracy bedzie wymagac. Zaoszczedzisz sobie troche czasu

Ten post był edytowany przez Szczota dnia: 19 Wrzesień 2010 - 13:59

#43 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• ..............................
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2010 - 14:03

Zobacz postskrytywebmajster, o 19 Wrzesień 2010 - 13:25, napisał(a):

Za 100zl to chyba u kogos w garazu :E Pamietaj ze jak biuro prowadzi ci ksiegowosc to odpowiada za bledy.

U mnie w mieście po prostu tyle liczą przy małych firemkach :E Przecież nie powiem że chcę płacić 400zeta bo mi się wydaje że mało liczą...

Zobacz posthajapackage, o 19 Wrzesień 2010 - 13:28, napisał(a):

Facepalm.. Nie nadajesz się do tego, odpuść.

Znasz mnie że tak uważasz??

@ Szczota
Dzięki za info ;) Na szczęście u mnie nie wymagali we wniosku podawania marek sprzętu, nie musiałem zbytnio też wyszczególniać przykładowo co ma być w kompie (wystarczyło że napisałem: Komputer PC - XXXXzł, monitor - XXXXzł, drukarka - XXXXzł etc ). Także teraz mogę sobie dopasować sprzęt do cen, które podałem ;)

ps.
To można brać co roku dotację?? :P

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 19 Wrzesień 2010 - 14:17

#44 Użytkownik jest niedostępny   hajapackage Ikona

• ___
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2010 - 14:38

Nie znam, lecz uważam że jeżeli ktoś nie potrafi sam się zorientować w podstawowych rzeczach, tylko zakłada tematy po forach komputerowych.. No sorry.. Jak będziesz miał problemy finansowe w firmie to też przyjdziesz na forum?

No offence, po prostu wydaje mi się to.. śmieszne.

#45 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2010 - 14:41

Zauważyłeś kiedy zakładałem ten temat?? Wtedy dopiero zaczynałem się orientować w podstawowych rzeczach :E Po drugie od tego są fora żeby się w czymś upewnić...

Edit
To forum dla mnie już dawno jest spalone jeśli idzie o pojęcie "forum komputerowe" :E

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 19 Wrzesień 2010 - 14:58

#46 Użytkownik jest niedostępny   babel-89 Ikona

• pieszy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 09:44

Dla Ciebie to jest bardziej form motoryzacyjne :E

Powodzenia w interesie.
P.S. Firma się rozwinie to załatwisz mi etet :Up_to_s:

#47 Użytkownik jest niedostępny   B@ZYLI Ikona

• Opel
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 10:59

Mi przy okazji też :D
Jak będziesz potrzebował PH to wal do mnie :D Ja dwa etaty uciągnę :D

#48 Użytkownik jest niedostępny   Żydo_Komucho_Gej Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 15:38

@ krzysiak

W jakim PUP'ie składałeś dokumenty i kiedy?!

Pytam, bo ja w kwietniu złożyłem wniosek, i odpowiedź dostałem co prawda już po 10 dniach, ale od połowy kwietnia czekam na skierowanie na szkolenie z przedsiębiorczości i tak się zastanawiam, czy w każdym PUP'ie tyle sie czeka, czy też, mój to jakiś ewenement...

#49 Użytkownik jest niedostępny   babel-89 Ikona

• pieszy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 15:42

Z tego co kojarzę, to chyba wszystko załatwia od Lutego albo i wcześniej.Z tym, że kilka miesięcy czekał na przydział kasy, bo dla niego zabrakło

#50 Użytkownik jest niedostępny   Piekny Wojciech Postrach Dziewic Ikona

• Two beer or not two beer?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 16:02

Zobacz postskrytywebmajster, o 19 Wrzesień 2010 - 13:25, napisał(a):

Za 100zl to chyba u kogos w garazu :E Pamietaj ze jak biuro prowadzi ci ksiegowosc to odpowiada za bledy.

Może to trochę offtop, ale sprostuje, bo wprowadzasz w błąd. Za błędy odpowiada podatnik (czyli przedsiębiorca). Jeśli biuro rachunkowe narobi błędów, to US i ZUS dobiorą się do d... właścicielowi firmy, a ten potem ewentualnie może na drodze cywilnej domagać się odszkodowania od biura.
Dla niedowiarków:
trzask

Ten post był edytowany przez Piekny Wojciech Postrach Dziewic dnia: 20 Wrzesień 2010 - 16:05

#51 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 16:57

Zobacz postŻydo_Komucho_Gej, o 20 Wrzesień 2010 - 16:38, napisał(a):

@ krzysiak

W jakim PUP'ie składałeś dokumenty i kiedy?!

Pytam, bo ja w kwietniu złożyłem wniosek, i odpowiedź dostałem co prawda już po 10 dniach, ale od połowy kwietnia czekam na skierowanie na szkolenie z przedsiębiorczości i tak się zastanawiam, czy w każdym PUP'ie tyle sie czeka, czy też, mój to jakiś ewenement...

1 marca dostałem pozytywną odpowiedź, a dopiero dziś byłem z żyrantami żeby podpisali papiery. Jutro mam tam jeszcze iść... może w końcu przeleją te pieniądze i będę mógł wreszcie działać ;) Mieszkam w Miechowie ;)

Zobacz postbabel-89, o 20 Wrzesień 2010 - 16:42, napisał(a):

Z tego co kojarzę, to chyba wszystko załatwia od Lutego albo i wcześniej.Z tym, że kilka miesięcy czekał na przydział kasy, bo dla niego zabrakło

Dokładnie ;) Nagle się okazało że zmienili wymogi co do przydziału... na szczęście wcześniej dostałem pozytywną decyzję, więc w końcu muszą mi wypłacić :P

Edit
Mnie już nie wysyłają na szkolenie z racji długotrwałego oczekiwania na pieniądze.

Nie w każdym PUP tak jest... u brachola ponoć od złożenia wniosku do przydziału kasy mija 1-1,5mies.

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 20 Wrzesień 2010 - 16:59

#52 Użytkownik jest niedostępny   Szelo Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 18:01

W każdym "teoretycznie" się tyle czeka. :) Ja czekałem np. od złożenia wniosku 1 kwietnia do września na przelew. :E

#53 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 18:06

Zobacz postSzelo, o 20 Wrzesień 2010 - 19:01, napisał(a):

W każdym "teoretycznie" się tyle czeka. :) Ja czekałem np. od złożenia wniosku 1 kwietnia do września na przelew. :E

To ja od chyba 20 lutego... ale przelewu jeszcze nie ma więc nie piszę do kiedy :E

#54 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 Ikona

• Bardzo złe "mody" tu grasują...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 18:32

Ktoś z was dostał dotacje z Unii/ urzędu miasta? Są o tej porze roku pieniązki w puli? Czym zaargumentować dobrze biznesplan, co w teraz najwiecej kasy inwestują? Jak długo się czeka na odpowiedź. Trzeba najpierw zarejestrowac działalność, czy najpierw złozyc wnioseczek? Ogólnie chętnie pogadam z jakas osobą która dostała już pieniazki i prowadzi firme jak to wszystko wyszło w praniu z tymi dotacjami

#55 Gość_Gordon Lameman_*

• Grupa: Goście

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 18:35

Zobacz postSzelo, o 20 Wrzesień 2010 - 18:01, napisał(a):

A czy Ty przypadkiem nie jesteś zwolennikiem pełnego liberalizmu??

#56 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 20:47

Zobacz postZigu17, o 20 Wrzesień 2010 - 19:32, napisał(a):

Ktoś z was dostał dotacje z Unii/ urzędu miasta? Są o tej porze roku pieniązki w puli? Czym zaargumentować dobrze biznesplan, co w teraz najwiecej kasy inwestują? Jak długo się czeka na odpowiedź. Trzeba najpierw zarejestrowac działalność, czy najpierw złozyc wnioseczek? Ogólnie chętnie pogadam z jakas osobą która dostała już pieniazki i prowadzi firme jak to wszystko wyszło w praniu z tymi dotacjami

Żeby dostać tę dotację musisz być zarejestrowanym bezrobotnym ;) A reszta zależy już od konkretnego PUP, u mnie przykładowo nie trzeba było biznesplanu ;) Na odpowiedź mają bodajże 30 dni... ale to nie oznacza że po tych 30 dniach dostaniesz kasę (mój przykład) :P

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 20 Wrzesień 2010 - 20:48

#57 Użytkownik jest niedostępny   kuuller Ikona

• jesus can't play the music cuz he's nailed to the +
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2010 - 23:24

Zobacz postZigu17, o 20 Wrzesień 2010 - 19:32, napisał(a):

Instytucji w ktorych mozna starac sie o dotacje jest sporo. Mamy wspomniane juz PuPy, czyli 18600 zł, mamy dotacje z działania 6.2 (WUP, inne organizacje - u mnie w miescie Inkubator Przedsiebiorczości), to sa dotacje na rozpoczecie działalności do 40000 zł, nadal mowimy tutaj o zerowym wkładzie własnym (lub też częściowym wkładzie własnym, który jest zwracany). Dzialanie 6.2 nie wymaga od nas rejestracji jako osoba bezrobotna (aczkolwiek takie osoby sa faworyzowane, przez otrzymanie dodatkowych punktow)

Istnieje też coś takiego jak Inkubatory Przedsiębiorczości, (nie to samo co Inkubator wspomniany wcześniej), można tam otworzyć działalność pod ich skrzydłami zanim zdecydujemy się na usamodzielnienie, mamy dostepne biuro, prawnika, prowadzona ksiegowosc, a jezeli nasz pomysl wypali mozemy starac sie o dofinansowanie w wysokosci 100 000 zł, aczkolwiek Inkubatory posiadaja czesc udziałów naszej firmy.

Urząd Marszałkowski także oferuje dofinansowania, aczkolwiek nie pamietam jak to tam wyglądało.

A co napisać w takim wniosku? Najbardziej liczą się innowacyjne pomysły, bez lania wody, same konkrety. Musimy dobrze rozpisać nasze wydatki, czego potrzebujemy do naszej działalności. Trzeba wiedziec co mozemy zaoferowac, czego nie moze konkurencja, a takze jakie sa potencjalne zagrozenia dla naszej firmy. Nalezy przedstawic klarowny plan kapanii marketingowej. W sumie kazdy taki formularz zgloszeniowy prowadzi nas za reke, wystarczy troszke posiedziec i pomyslec :)

Ten post był edytowany przez kuuller dnia: 20 Wrzesień 2010 - 23:26

#58 Użytkownik jest niedostępny   Burzik Ikona

• Leń
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2010 - 06:35

Zobacz postkrzysiak, o 20 Wrzesień 2010 - 21:47, napisał(a):

Żeby dostać tę dotację musisz być zarejestrowanym bezrobotnym ;) A reszta zależy już od konkretnego PUP, u mnie przykładowo nie trzeba było biznesplanu ;) Na odpowiedź mają bodajże 30 dni... ale to nie oznacza że po tych 30 dniach dostaniesz kasę (mój przykład) :P

A nie możesz iść do Inkubatora Gospodarczego?

Miałem szkolenia z przedsiębiorczości i czegoś tam jeszcze i muszę przyznać, że nawet jest to dobra alternatywa ale po głębszej dyskusji wyszło, że jest kilka haczyków :E

#59 Użytkownik jest niedostępny   Szczota Ikona

• n00b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2010 - 19:33

@krzysiak

Na druga firme wyciagnelismy dotacje.

Ja mialem podobnie ze kwoty podac. Problem w tym ze ja nie moglem dobrac sprzetu do kwot. Sprzet byl taki a taki i nie ma zmiluj. Moglem na pierdolach oszczedzac i tak kupilem faktycznie pare rzeczy tanszych zeby mi starczylo na glowny sprzet. W miedzy czasie uznalem ze drukarke chce zamiast za 600zl to za 1000zl bo mi i tak sie zwroci to w 3 miesiace na kosztach eksploatacji. Babka z PUP mi twierdzila ze sa urzadzenia wielofunkcyjne nawet za 300zl a ja takie drogie wybralem. No to jej ladnie odpowiedzialem ze przy mojej ilosci druku to bym codziennie musial nowy tusz kupowac :)

#60 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2010 - 20:34

Ja prawdopodobnie wezmę w "zaprzyjaźnionym" sklepie, więc ceny sprzętu zrobią mi kropka w kropkę jak im powiem (oczywiście spuszczając w dół, nie dobijając do nich) ;) Gdy wpisałem kompa za 4tys to mi koleś powiedział żebym poprawił wniosek, bo droższe to na firmy budowlane biorą... więc zrobiłem za 6k heh

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4