Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzysiak

Załozenie firmy.

Rekomendowane odpowiedzi

raczej teraz jest prawie wszędzie ten zakaz, bo właśnie kiedyś ludzie brali te pieniądze i kupowali sobie auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej teraz jest prawie wszędzie ten zakaz, bo właśnie kiedyś ludzie brali te pieniądze i kupowali sobie auta

Właśnie tak mi się wydawało, a ten mi wczoraj mówi, że u nich wystarczy uzasadnić że auto jest potrzebne w firmie :hmm: No chyba że u nich przymykają na to oko teraz, bo były powodzie czy co (akurat mieszka w okolicach Wilkowa) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy urząd ma inną politykę w tej sprawie. U mnie np. można wydać na samochód tylko połowę środków, jeżeli to nie jest główny przedmiot twojej działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesieczne koszty sa duze, zalozenie natomiast tanie. ;)

Przez pierwsze 2 lata mam płacić 300zł/miesięcznie ZUS'u.

 

Każdy urząd ma inną politykę w tej sprawie. U mnie np. można wydać na samochód tylko połowę środków, jeżeli to nie jest główny przedmiot twojej działalności.

Żeby to choć można było połowę przeznaczyć to już by nie było źle... choć teraz to i tak d@pa zbita bo we wniosku wpisywałem co innego (niż auto) i to muszę kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 2 lata mam płacić 300zł/miesięcznie ZUS'u.

 

Minimum 340,75zł w tej chwili (i to bez chorobowego, ew. jeszcze +10zł) co chwilę i tak podnoszą po trochu ten cholerny zus :(

 

Z kosztów to m.in. w skarbówce musiałem uiścić opłatę żebym mógł im od tej pory płacić VAT. Paranoja - musiałem zapłacić żebym mógł im w przyszłości płacić. ew. jeszcze kupno i serwis kasy fiskalnej (ale to Cię pewnie nie dotyczy)...

 

Ogólnie mówiąc samo założenie nie jest kosztownym przedsięwzięciem ale utrzymanie i prowadzenie może być bardzo kosztowne (wysokie koszty stałe i opłaty, oczywiście wszystko "zależy").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz biuro rachunkowe - 400zl

Zus - 300zl

 

Masz juz 700zl ;)

Biuro mam za 100zeta umówione ;)

 

A powiedzcie mi właśnie jak to jest z tą kasą fiskalną?? Czy prowadząc usługi (ogólnie pojęta informatyka) + sprzedaż sprzętu komputerowego lepiej mieć kasę czy nie?? Bo co człek to opinia...

 

Minimum 340,75zł w tej chwili (i to bez chorobowego, ew. jeszcze +10zł) co chwilę i tak podnoszą po trochu ten cholerny zus :(

Możliwe, w lutym mi mówili że 300, do tej pory pewnie poszło w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za same usługi chyba nie trzeba mieć kasy, ale już przy sprzedaży jest potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się też widziałem, dlatego we wniosku wpisałem kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi właśnie jak to jest z tą kasą fiskalną?? Czy prowadząc usługi (ogólnie pojęta informatyka) + sprzedaż sprzętu komputerowego lepiej mieć kasę czy nie?? Bo co człek to opinia...

 

To nie do końca jest kwestia dowolności i wyboru (choć na początku jak najbardziej). Kasę fiskalną muszą mieć firmy sprzedające towary i usługi klientom detalicznym, czyli osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Taki ogólny obowiązek wynika z ustawy o VAT. Szczegółowe zasady określa rozporządzenie ministra finansów z 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (DzU nr 51, poz. 375 ze zm.). Tam też wymienione są wyjątki - kiedy przedsiębiorcy nie muszą instalować urządzeń fiskalnych.

 

Nieco świeższa lektura (po nowym rozporządzeniu z 2008): LINK  i zwróć uwagę na kwotę obrotu jaki można zrobić

 

Możliwe, w lutym mi mówili że 300, do tej pory pewnie poszło w górę.

 

Półtora roku temu jak zaczynałem płacić było już ok. 320zł i powoli cały czas idzie w górę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ k_p_n_b

Dzięki za lekturę ;)

 

Co do tego zusu to mi tak koleś w PUP wpisał we wniosku, ale pewnie jest jak piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facepalm.. Nie nadajesz się do tego, odpuść.

Ty się za to nadajesz :lol2:

Najłatwiej siedzieć z dupą przed komputerem, na garnuszku u mamusi i się głupkowato mądrować :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba miec konta firmowego:)

 

Jeśli robisz transakcje poniżej 15.000 euro to faktycznie można bez. Tylko po co? Jak założysz konto np. w mBanku to w "moment" pojawią się oszczędności na przelewach - na poczcie kosztuje to sporo drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiak dowiedz sie tez jak wyglada wydawanie pieniedzy z PUP. Glownie chodzi o to czy musisz sie sztywno trzymac cen wpisanych w wniosek czy mozesz pewne przedmioty kupic tansze a pewne drozsze.

Mi ustalily teraz w maju widelki 10% i nie moze byc taniej badz drozej. Szkoda tylko ze dolar poszedl mocno w gore i mi z 17k uznali tylko 5k a reszte mialem zwrocic albo kupic sprzet za takie kwoty jakie byly we wniosku. Przyczepili sie nawet do biurka i regalu bo biurko kupilem tansze a regal drozszy przy czym calosc wyszla w takiej samej kwocie.

Generalnie wkoncu uznali wszystko ale przeboje mialem straszne. Zeby bylo zabawaniej rok temu zadnego problemu nie mialem z ta sama dotacja.

 

Znajomy z tej samej grupy mial problem z monitorem. Na wniosku mial wpisany LCD LG a kupil Benq i juz sie doczepili :)

 

Generalnie w moim przypadku to ja wiecej zalatwiam papierkowych prac niz zajmuje sie praca :)

 

Dam dobra rade. Jak bedziesz zakladac konto firmowe to musisz do 7 dni zglosic w urzedzie skarbowym bo grzywne dostaniesz jesli to olejesz. Generalnie jak wiesz ze sie nie wyrobisz w 7 dni to napisz wniosek o nie karanie i go przyjma. Znajomy tak mial bo zakladal konto w placowce a dokumenty wedrowaly ponad tydzien miedzy oddzialem a siedziba firmy.

 

Jak bedziesz druczki w ZUS oddawac to powiedz ze potrzebujesz kserowke (jest potrzebna ich pieczatka) bo na 100% Urzad pracy bedzie wymagac. Zaoszczedzisz sobie troche czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100zl to chyba u kogos w garazu :E Pamietaj ze jak biuro prowadzi ci ksiegowosc to odpowiada za bledy.

U mnie w mieście po prostu tyle liczą przy małych firemkach :E Przecież nie powiem że chcę płacić 400zeta bo mi się wydaje że mało liczą...

 

Facepalm.. Nie nadajesz się do tego, odpuść.

Znasz mnie że tak uważasz??

 

@ Szczota

Dzięki za info ;) Na szczęście u mnie nie wymagali we wniosku podawania marek sprzętu, nie musiałem zbytnio też wyszczególniać przykładowo co ma być w kompie (wystarczyło że napisałem: Komputer PC - XXXXzł, monitor - XXXXzł, drukarka - XXXXzł etc ). Także teraz mogę sobie dopasować sprzęt do cen, które podałem ;)

 

ps.

To można brać co roku dotację?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, lecz uważam że jeżeli ktoś nie potrafi sam się zorientować w podstawowych rzeczach, tylko zakłada tematy po forach komputerowych.. No sorry.. Jak będziesz miał problemy finansowe w firmie to też przyjdziesz na forum?

 

No offence, po prostu wydaje mi się to.. śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś kiedy zakładałem ten temat?? Wtedy dopiero zaczynałem się orientować w podstawowych rzeczach :E Po drugie od tego są fora żeby się w czymś upewnić...

 

 

Edit

To forum dla mnie już dawno jest spalone jeśli idzie o pojęcie "forum komputerowe" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to jest bardziej form motoryzacyjne :E

 

Powodzenia w interesie.

P.S. Firma się rozwinie to załatwisz mi etet :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy okazji też :D

Jak będziesz potrzebował PH to wal do mnie :D Ja dwa etaty uciągnę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ krzysiak

 

W jakim PUP'ie składałeś dokumenty i kiedy?!

 

Pytam, bo ja w kwietniu złożyłem wniosek, i odpowiedź dostałem co prawda już po 10 dniach, ale od połowy kwietnia czekam na skierowanie na szkolenie z przedsiębiorczości i tak się zastanawiam, czy w każdym PUP'ie tyle sie czeka, czy też, mój to jakiś ewenement...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to chyba wszystko załatwia od Lutego albo i wcześniej.Z tym, że kilka miesięcy czekał na przydział kasy, bo dla niego zabrakło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100zl to chyba u kogos w garazu :E Pamietaj ze jak biuro prowadzi ci ksiegowosc to odpowiada za bledy.

 

Może to trochę offtop, ale sprostuje, bo wprowadzasz w błąd. Za błędy odpowiada podatnik (czyli przedsiębiorca). Jeśli biuro rachunkowe narobi błędów, to US i ZUS dobiorą się do d... właścicielowi firmy, a ten potem ewentualnie może na drodze cywilnej domagać się odszkodowania od biura.

Dla niedowiarków:

trzask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...