Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzysiak

Załozenie firmy.

Rekomendowane odpowiedzi

@ krzysiak

 

W jakim PUP'ie składałeś dokumenty i kiedy?!

 

Pytam, bo ja w kwietniu złożyłem wniosek, i odpowiedź dostałem co prawda już po 10 dniach, ale od połowy kwietnia czekam na skierowanie na szkolenie z przedsiębiorczości i tak się zastanawiam, czy w każdym PUP'ie tyle sie czeka, czy też, mój to jakiś ewenement...

1 marca dostałem pozytywną odpowiedź, a dopiero dziś byłem z żyrantami żeby podpisali papiery. Jutro mam tam jeszcze iść... może w końcu przeleją te pieniądze i będę mógł wreszcie działać ;) Mieszkam w Miechowie ;)

 

Z tego co kojarzę, to chyba wszystko załatwia od Lutego albo i wcześniej.Z tym, że kilka miesięcy czekał na przydział kasy, bo dla niego zabrakło

Dokładnie ;) Nagle się okazało że zmienili wymogi co do przydziału... na szczęście wcześniej dostałem pozytywną decyzję, więc w końcu muszą mi wypłacić :P

 

Edit

Mnie już nie wysyłają na szkolenie z racji długotrwałego oczekiwania na pieniądze.

 

Nie w każdym PUP tak jest... u brachola ponoć od złożenia wniosku do przydziału kasy mija 1-1,5mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym "teoretycznie" się tyle czeka. :) Ja czekałem np. od złożenia wniosku 1 kwietnia do września na przelew. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym "teoretycznie" się tyle czeka. :) Ja czekałem np. od złożenia wniosku 1 kwietnia do września na przelew. :E

To ja od chyba 20 lutego... ale przelewu jeszcze nie ma więc nie piszę do kiedy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was dostał dotacje z Unii/ urzędu miasta? Są o tej porze roku pieniązki w puli? Czym zaargumentować dobrze biznesplan, co w teraz najwiecej kasy inwestują? Jak długo się czeka na odpowiedź. Trzeba najpierw zarejestrowac działalność, czy najpierw złozyc wnioseczek? Ogólnie chętnie pogadam z jakas osobą która dostała już pieniazki i prowadzi firme jak to wszystko wyszło w praniu z tymi dotacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

W każdym "teoretycznie" się tyle czeka. :) Ja czekałem np. od złożenia wniosku 1 kwietnia do września na przelew. :E

A czy Ty przypadkiem nie jesteś zwolennikiem pełnego liberalizmu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was dostał dotacje z Unii/ urzędu miasta? Są o tej porze roku pieniązki w puli? Czym zaargumentować dobrze biznesplan, co w teraz najwiecej kasy inwestują? Jak długo się czeka na odpowiedź. Trzeba najpierw zarejestrowac działalność, czy najpierw złozyc wnioseczek? Ogólnie chętnie pogadam z jakas osobą która dostała już pieniazki i prowadzi firme jak to wszystko wyszło w praniu z tymi dotacjami

Żeby dostać tę dotację musisz być zarejestrowanym bezrobotnym ;) A reszta zależy już od konkretnego PUP, u mnie przykładowo nie trzeba było biznesplanu ;) Na odpowiedź mają bodajże 30 dni... ale to nie oznacza że po tych 30 dniach dostaniesz kasę (mój przykład) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was dostał dotacje z Unii/ urzędu miasta? Są o tej porze roku pieniązki w puli? Czym zaargumentować dobrze biznesplan, co w teraz najwiecej kasy inwestują? Jak długo się czeka na odpowiedź. Trzeba najpierw zarejestrowac działalność, czy najpierw złozyc wnioseczek? Ogólnie chętnie pogadam z jakas osobą która dostała już pieniazki i prowadzi firme jak to wszystko wyszło w praniu z tymi dotacjami

 

Instytucji w ktorych mozna starac sie o dotacje jest sporo. Mamy wspomniane juz PuPy, czyli 18600 zł, mamy dotacje z działania 6.2 (WUP, inne organizacje - u mnie w miescie Inkubator Przedsiebiorczości), to sa dotacje na rozpoczecie działalności do 40000 zł, nadal mowimy tutaj o zerowym wkładzie własnym (lub też częściowym wkładzie własnym, który jest zwracany). Dzialanie 6.2 nie wymaga od nas rejestracji jako osoba bezrobotna (aczkolwiek takie osoby sa faworyzowane, przez otrzymanie dodatkowych punktow)

 

Istnieje też coś takiego jak Inkubatory Przedsiębiorczości, (nie to samo co Inkubator wspomniany wcześniej), można tam otworzyć działalność pod ich skrzydłami zanim zdecydujemy się na usamodzielnienie, mamy dostepne biuro, prawnika, prowadzona ksiegowosc, a jezeli nasz pomysl wypali mozemy starac sie o dofinansowanie w wysokosci 100 000 zł, aczkolwiek Inkubatory posiadaja czesc udziałów naszej firmy.

 

Urząd Marszałkowski także oferuje dofinansowania, aczkolwiek nie pamietam jak to tam wyglądało.

 

A co napisać w takim wniosku? Najbardziej liczą się innowacyjne pomysły, bez lania wody, same konkrety. Musimy dobrze rozpisać nasze wydatki, czego potrzebujemy do naszej działalności. Trzeba wiedziec co mozemy zaoferowac, czego nie moze konkurencja, a takze jakie sa potencjalne zagrozenia dla naszej firmy. Nalezy przedstawic klarowny plan kapanii marketingowej. W sumie kazdy taki formularz zgloszeniowy prowadzi nas za reke, wystarczy troszke posiedziec i pomyslec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać tę dotację musisz być zarejestrowanym bezrobotnym ;) A reszta zależy już od konkretnego PUP, u mnie przykładowo nie trzeba było biznesplanu ;) Na odpowiedź mają bodajże 30 dni... ale to nie oznacza że po tych 30 dniach dostaniesz kasę (mój przykład) :P

 

A nie możesz iść do Inkubatora Gospodarczego?

 

Miałem szkolenia z przedsiębiorczości i czegoś tam jeszcze i muszę przyznać, że nawet jest to dobra alternatywa ale po głębszej dyskusji wyszło, że jest kilka haczyków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiak

 

Na druga firme wyciagnelismy dotacje.

 

Ja mialem podobnie ze kwoty podac. Problem w tym ze ja nie moglem dobrac sprzetu do kwot. Sprzet byl taki a taki i nie ma zmiluj. Moglem na pierdolach oszczedzac i tak kupilem faktycznie pare rzeczy tanszych zeby mi starczylo na glowny sprzet. W miedzy czasie uznalem ze drukarke chce zamiast za 600zl to za 1000zl bo mi i tak sie zwroci to w 3 miesiace na kosztach eksploatacji. Babka z PUP mi twierdzila ze sa urzadzenia wielofunkcyjne nawet za 300zl a ja takie drogie wybralem. No to jej ladnie odpowiedzialem ze przy mojej ilosci druku to bym codziennie musial nowy tusz kupowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie wezmę w "zaprzyjaźnionym" sklepie, więc ceny sprzętu zrobią mi kropka w kropkę jak im powiem (oczywiście spuszczając w dół, nie dobijając do nich) ;) Gdy wpisałem kompa za 4tys to mi koleś powiedział żebym poprawił wniosek, bo droższe to na firmy budowlane biorą... więc zrobiłem za 6k heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj zeby kwoty na fakturach byly ok :) Ja tez moglem poklamac na fakturach... ale widzisz chcialem byc uczciwy i sie na tym przejechalem. Wiec jak masz mozliwosc zalatwienia poklamanych faktur to lepiej sie tak zabezpieczyc.

 

Mnie wrecz namawiali do zmiany faktur i zebym przyniosl poprawione faktury na kwoty takie zeby im pasowalo. Nie ma jak to namawianie do przestepstw gospodarczych

 

Pamietaj ze jak podpiszesz umowe to poczekaj 1 dzien z zakladaniem firmy bo jak sie upra to bedziesz mial problem z tym ze dostales dotacje na rozpoczecie dzialalnosci a w wpisie do ewidencji bedzie ta sama data i bedziesz mial problem ze juz firme miales.

Od podpisania umowy mozesz do 30 dni aneks podpisac (jesli dyrektor PUP sie zgodzi). Wez to pod uwage bo zmiany takie jak wynajecie lokalu a wlasny to juz moze byc problem. Znajomemu tak o 7k obnizyli dotacje bo sobie postanowil w domu zrobic. Wpadla kontrola zobaczyli biurko komputer i to mu odliczyli z wniosku.

 

Od podpisania umowy masz 30 dni na rozpoczecie dzialanosci. Od rozpoczecia dzialalnosci masz 30 dni na wydanie pieniazkow i kolejne 30 dni na rozliczenie sie z PUP.

Jesli potrzebujesz do prowadzenia dzialanosci jakies specjalne dokumenty to bedziesz mial 60dni na ich zalatwienie. Przy czym tutaj trzeba uwazac. Robia problemy i wtedy trzeba zalatwic sobie pozwolenie czy dokument... oczywiscie na osobe prywatna sie nie da. Wiec tutaj idziesz do gminy czy urzedu miasta i zakladasz firme przy czym rozpoczecie dzialanosci wpisz sobie na dwa miesiace pozniej i na tej podstawie staraj sie o dokumenty. Mi sie przyczepili o to ze dzialanosc otwarlem zanim dostalem wpis do UKE (oni to nazwali pozwoleniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o podkładane faktury, a o to że po prostu zrobią mi na sprzęt ceny takie jakie podałem we wniosku (nie chce kombinować z lewymi fakturami, bo dla paru groszy można mieć później problem) ;) Dzięki wielkie za info jak to wszystko wygląda w praktyce :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy żyrantów załatwione (u mnie było to trochę skomplikowane, bo trzeba jeszcze żony przyprowadzić... a żona kumpla tak pracuje że był lekki problem) no ale już z głowy ;) W poniedziałek podpisanie umowy z PUP. Ile się czeka od podpisania umowy do wpłynięcia kasy na konto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już ruszyło... Wczoraj miałem telefom, że od pażdziernika ide na szkolenie. Zanim dostane pieniądze to pewnie jeszcze troche minie, ale dobrze, że jest jakiś progresss... ;)

 

Co do czasu oczekiwania, to u nie jest to uzależnione od tego, czy są aktualnie środki na ten cel. Jeśli są to tego damego, albo następnego dnia idzie przelew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby wziąć dotację na firmę w PL i przenieść do UK z zaznaczeniem, że filia w PL? Trzeba zwracać dotację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem.

Więc podpisałem dziś umowę ;) Kasa będzie na koncie jutro. Nie muszę się sztywno trzymać cen, które wpisałem we wniosku (byleby po zsumowaniu się zgodziło). Także od jutra mi się zaczyna "latanie" po urzędach i sklepach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zdążyłem :D Firmę już założyłem, także zaczynam wydawać kasę (u mnie można brać faktury na firmę żeby sobie później Vat odebrać...ponoć nie wszędzie pozwalają brać faktury na firmę) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...