Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xQQ

Kabelek mini-jack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przerabiałem już 3 takie przedłużki. 3 się zepsuła wczoraj (po prostu przy poruszaniu przy gnieździe w psp dźwięk przerywa, przez co dostaje piany i mam ochotę wyrzucić cały problem do kosza). Mam tak: PSP->Przedłużka-> słuchawki od SE (nie mam SE, ale specjalnie kupiłem do niego słuchawki bo świetnie grają, jedyna rzecz, to właśnie ta przedłużka).

 

Jaką i gdzie przedłużkę kupić? Mieszkam w krakowie, więc mam blisko do MM czy Saturna. Może spróbować kabelek firmy HAMA?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekkwiat: przypuszczam, że chodzi o zwykłą przedłużkę do mini jacka.

 

@xQQ: Jeżeli kabel przerywa Ci przy w wtyczce, to znaczy że za mocno go wyginasz. Nawijasz kabel np. na PSP? Jeżeli tak, to przestań to robić. A co do samej przedłużki. Kup po prostu kabel, który wygląda solidnie, a nie jak tania chińszczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam taki:

 

JACK3,5_GN-WT3m.jpg

 

 

W sumie to taką przedłużkę chyba zrobię sam. Wiem, że Jacka 3,5mm się kupi, kabel też, ale nie wiem jak z gniazdem. Czyli tym, gdzie będę wpinał słuchawki. Da się coś takiego zrobić? I mógłby mi ktoś zrobić w paincie jak mam to popodpinać?

 

222.jpg

 

I najlepiej jaki przewód kupić?

 

Dodam, że słucham muzyki formatu .FLAC na PSP i to nie ma grać jak z słuchawek za 3.5zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się kupić samo gniazdo.

 

Najdłuższa blaszka we wtyku (ta z tymi dwoma wypustkami na samym końcu) to masa.

Długa z dziurką to kanał prawy.

Krótka z dziurką to kanał lewy.

 

Przewód musi mieć 3 żyły (2 sygnałowe + masę). Zdarzają się też kable z czterema żyłami ("masa + sygnałowy" x2) - wtedy po prostu łączysz masy razem i lutujesz do masy we wtyku. Sygnałowe są oznaczone kolorami.

 

Przykładowe gniazdo: http://www.onstage.pl/index.php?products=p...amp;prod_id=222

W tym samym możesz w sumie skompletować cały zestaw potrzebny do zrobienia kabla (wtyk np. NYS231BG Neutrika i kabel np. Cordial CPK 220).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...