Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

badman

Propozycja testu AZO Digital Silent Power 600W

Rekomendowane odpowiedzi

AZO Digital Silent Power 600W polski, pasywny zasilator... nigdzie nie ma testów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma żadnego testu, żadnej recenzji... tylko informacje od producenta :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony niską ceną i rzekomą pasywnością tego zasilacza kupiłem...niestety najgłośniej cykający zasilacz jaki słyszałem, miałem w tej samej obudowie Amacrox calmer 400w przy żadnym obciążeniu nie było go słychać dalej niż 30cm od obudowy (cewki, elektronika itd). AZO przy niskich obciążeniach 50-100w wydaje dźwięk jak wentylator z zatartym łożyskiem, jednostajne miarowe cykanie wyjątkowo irytujące.

 

Jak skończę mój nowy zestaw pasywny i7 chłodzony wodą będę mógł sprawdzić jak zachowuje się przy obciążeniach maksymalnych z GTX280. Ale nawet jak już elektronika zdecyduje się na pracę przy większym obciążeniu i będzie w miarę cicho (benchmarki gry itp) to przy przeglądaniu stron najprawdopodobniej znowu będzie cykał bo pobór będzie w okolicach 100-150w...sprawdze, napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecieprliwością... jak napiszesz recke to podeslij linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bump, any news?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans :]

Ale z tego co się dwiedziałem zasilacz pomimo tego, iż jest pasywny to wydaje z siebie inne dziwne, głośne, nieprzyjemne dźwięki... więc traci jedną z wiekszych zalet (brak wentylatorka). Ciekawe natomiast byłyby testy stabilności i prawdziwej wydajności (bo ta sugerowana przez producenta jest bardzo wysoka...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, przetestowałem AZO DIGITAL SILENT POWER 600W SP-600-R10 dokładniej i szczerze: TRZYMAJCIE SIĘ OD NIEGO Z DALEKA

*wszędzie poniżej podaję pobór całej platformy mierzony "z gniazdka" przez watomierz*

 

Od mojego ostatniego postu zasilacz ten już był w serwisie- zanim złożyłem i7 próbowałem nim zasilać starego Athlona 1,4 ghz, nie wytrzymała linia 5v i był wymieniany bezpiecznik (w opisie awarii wzmiankowałem o uporczywym cykaniu zasilacza ale bez rezultatu- po powrocie z serwisu cykał nadal).

 

Zupełnie nie rozumiem do jakiej grupy odbiorców firma AZO przeznaczyła ten sprzęt ponieważ zakres obciążeń w którym jest on naprawdę pasywny i działa poprawnie mieści się między 200 a 270W- znajdźcie mi komputer który ma tak wąski zakres poboru mocy szczególnie biorąc pod uwagę to że użytkownik ma na uwadze deklarowaną moc 600w i to raczej pod nią kupuje sprzęt

 

Do htpc absolutnie się nie nadaje, poniżej 200w obciążenia wydaje upierdliwe, denerwujące cykanie co przy komputerach do kina domowego jest niedopuszczalne a 200w jest wartością sporadycznie przekraczaną.

 

Cykanie jest znacznie głośniejsze niż mój poprzedni kilkuletni tracer hellfire (a jak wiadomo nie jest to zasilacz nawet średniej półki)

 

Do sprzętu dla ekstremalnych graczy też się nie nadaje. Mam i7 920 i gtx 280 chłodzone cieczą oraz cichy dysk od laptopa. Bez podkręcania procesora maszyna pobiera 130w w IDLE (pulpit windows) oraz między 190 a 300w pod obciążeniem. Grając w Crysisa cykanie włączało się co co chwilę gdy pobór mocy spadał poniżej 200w...niezwykle irytujące

 

Po podkręceniu i7 do 4 ghz i wyłączeniu wszelkich opcji oszczędzania energii pobór w idle wzrósł do 190W (ale to i tak <200w a więc nadal cyka). Po uruchomieniu Crysisa zasilacz w końcu zaczął pracować cicho ALE po ok 2 godzinach gry zasilacz po prostu się wyłączał z powodu przegrzania (obciążenie od 200 do 350w oscylujące wokół 300w) podobno ma on 600W więc ciekawe jak szybko się wyłączy gdy dorzucę kolejną kartę grafiki w SLI (chociaż taka możliwość tylko za pomocą przejściówek bo kabli do zasilania kart grafiki ma on za mało. Nie posiada on złącza 8Pin więc musiałem do niego dokupić przejściówkę 6->8pin).

 

Najciekawsze jest to że specjalnie stworzyłem mu jak najlepsze warunki do pracy, jest on zamontowany na górze obudowy otwartej z góry (typ open air) i nic nie przeszkadza w swobodnym przepływie ciepła zarówno z dołu, tyłu i góry zasilacza, w domu jest zawsze zimno ok 18C (stara przedwojenna kamienica, mieszkanie od strony północnej na parterze) mimo tego zasilacz i tak się przegrzewa po dłuższej pracy z obciążeniami większymi niż 300W

 

Dopiero po zamontowaniu cichego wentylatora wiejącego od spodu zasilacza udało mi się osiągnąć stabilną pracę ale to zaprzecza idei posiadania pasywnego zasilacza.

Drogi czytelniku jeżeli chcesz mieć całkowicie pasywny zasilacz do HTPC to kup Amacrox Calmer, jeżeli chcesz w ciszy używać programów mocno obciążających komputer to niestety czeka Cię spory wydatek na pół pasywnego Seasonica serii X.

 

Za:

-Szybki serwis

-Ciekawy wygląd

-Rzeczywista sprawność w okolicach 80%

 

Przeciw

-Drogi jak na tak niską klasę sprzętu

-Cyka poniżej 200w

-Przegrzewa się i wyłącza powyżej 300w stałego obciążenia bez wymuszonego obiegu powietrza

-Nieodłączane przewody

-Brak złączki 8pin do grafiki

-krótka i niejasno określona gwarancja 12 lub 24 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

bardzo dziękuje za odwagę i dokładny opis testu,

a już miał być cud, miód malina,

dobrze że nie kupiłem i pozostałem przy Be Quiet Straight Power 550W... (tamtem miał miec 600W, wiec upgrade, a jak...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...