Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Barceloniak11

Radeon Hd4650 a gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy na hd4650 512mb będą mi działały nowe gry typu (Crysis wheelman riddick prototype stalker lostplanet i te które w najbliższej przyszłości wyjdą) powyżej 30fps-ów na rozdziałce 1280x1024 na srednich detalach bądz mniejszych ???

Reszta sprzętu w sygnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta karta kończy się w 1024x768, jeśli chodzi o max detale i opcjonalnie AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jak karta będzie się sprawować w przypadku nowych gier. Co do tych co wymieniłeś powinieneś pograć bez większych problemów. Sam mam staruszka x1950pro 512 i na razie w gierki sobie pogrywam oczywiście po uprzedniej redukcji zbędnych bajerów w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy na hd4650 512mb będą mi działały nowe gry typu (Crysis wheelman riddick prototype stalker lostplanet i te które w najbliższej przyszłości wyjdą) powyżej 30fps-ów na rozdziałce 1280x1024 na srednich detalach bądz mniejszych ???

Reszta sprzętu w sygnie.

Jeśli masz mozliwosć to kup 4670 - to w zasadzie to samo co 4650 ale ma pamięci DDR3. To już dośc przyzwoita karta.

No i max OC procesora wskazane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd 4670 nie kupie bo widze że na allegro idą po min. 250zł już prędzej bym wziął 9600gt

chce sobie poprostu pograć na średnich detalach za małą cenę i odczuć różnice po 8400gs

bo kto grał na 8400gs ten wie jak działają na niej nowe tytuły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka HD 4650 :] Jest wersja DDR2 64bit, DDR2 128 bit, jest i DDR3 128bit. Wersja DDR3 oczywiście najwydajniejsza.

 

Ja jestem posiadaczem HD 4650 w wersji DDR2 64 bit. Bez O/C nie idzie praktycznie w nic nowego pograć, a punkty w smarkach... (9K w 3dm03! FTW!). Za to po o/c... standardowe zegary mam 600MHz dla rdzenia i 500MHz dla pamięci. Moja "sztuka" kręci się @700MHz(Rdzeń) i @710MHz (pamięci) co daje wzrost wydajności rzędu 40%. A wtedy można już porozmawiać o średnich detalach w niektórych nowszych grach, ale oczywiście jej wydajność nadal nie jest równa nawet wersji DDR2 128bit.

 

Zaletą oczywiście jest mały pobór mocy, nawet po O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem ostatnio grafy i kolega podpowiadał mi 8800gt, jeśli nie zależy ci na gwarancji to jak dobrze poszukasz to na allegro znajdziesz za 200zł. Bo według mnie za tą kartę żal jakichkolwiek pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
interesuje mnie ta wersja:

http://allegro.pl/item890280219_karta_graf...powercolor.html

jak się spisuje w grach

Obawiam się że to może być wersja 64bit, w aukcji może być błąd, kto wie może i celowy. Dlaczego uważam że 64bit ? Chłodzenie identyczne jak u mnie i podobny rozkład pamiątek na karcie, ja mam saphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam szukałem ostatnio grafy i kolega podpowiadał mi 8800gt, jeśli nie zależy ci na gwarancji to jak dobrze poszukasz to na allegro znajdziesz za 200zł.
IMO bez sensu. Model 8800GT ma już ponad 2 lata (licząc od premiery) a więc przy odrobinie pecha miesiąc po zakupie karta zrobi kuku i 2 stówy pojdzie w błoto. To już lepiej wydac te ~260-270 zeta na nowe 9600GT.

 

Bo według mnie za tą kartę żal jakichkolwiek pieniędzy.
Prawda. Ja kupiłem Powercolora 4670 512MB DDR3 za 192 zł w grudniu ub. roku. Za takie pieniądze było warto kupic.

 

Obawiam się że to może być wersja 64bit, w aukcji może być błąd, kto wie może i celowy. Dlaczego uważam że 64bit ? Chłodzenie identyczne jak u mnie i podobny rozkład pamiątek na karcie, ja mam saphire.
Nie, to jest model 128bit, dokładnie ten:

http://powercolor.com/Global/products_feat...?ProductID=2422

Jedyny PC 4650 64bit jest w formacie low profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego szmelcu.

Dołóż do 9600 GT/GSO, lub HD4670 na pamięciach DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja też zakupiłem 9600GT, ale może akurat kolega odważny i na gwarancji mu nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale może akurat kolega odważny i na gwarancji mu nie zależy.
Po ew. padzie karty na pewno by się gwara przydała ;)

IMO 9600GT będzie w sam raz do tego E2160 @2,66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w 100% zawszę lepiej mieć tą gwarancję, a ten 9600gt myślę że nie będzie zły, kuzyn ma i śmiga w nowsze gierki na spoko detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że muszę się zmieścić w jakiś 250-300zł. kolega wyżej zgadł, komputer jest z marketu teraz mam zasilacz powerfox 400w i zamierzam zmienić na chiefteca 350w lub modecom mc 350w za jakieś 70 zł czyli zostaje i max 230zł na karte. karte zamierzam wylicytować na allegro za jakiś miesiąc (jak będzie kasa) i pewnie wybiorę którąś z tych:

9600gt, 8800gs 384mb ,hd4670 lub właśnie hd4650 lub 9500gt (jak rodzina nie dopisze na 18-stke). Raczej inne nie wchodzą w grę.

 

Jak myślicie da rade wyszarpnąć na allegro za tę cenę owe karty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzmy że muszę się zmieścić w jakiś 250-300zł. kolega wyżej zgadł, komputer jest z marketu teraz mam zasilacz powerfox 400w i zamierzam zmienić na chiefteca 350w lub modecom mc 350w za jakieś 70 zł czyli zostaje i max 230zł na karte. karte zamierzam wylicytować na allegro za jakiś miesiąc (jak będzie kasa) i pewnie wybiorę którąś z tych:

9600gt, 8800gs 384mb ,hd4670 lub właśnie hd4650 lub 9500gt (jak rodzina nie dopisze na 18-stke). Raczej inne nie wchodzą w grę.

 

Jak myślicie da rade wyszarpnąć na allegro za tę cenę owe karty???

Po jakiego grzyba kupować na allegro, jak można w sklepie? http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...3a9ce8437269597

Dołożysz kilka zł i masz 9600GT: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...8b4c0359376d71d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał "MAX 230 zł", a jeszcze przesyłka do tego.

 

Pewnie mu chodziło o 8800/9600 aby wylicytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał "MAX 230 zł", a jeszcze przesyłka do tego.

 

Pewnie mu chodziło o 8800/9600 aby wylicytować.

przeczytaj post nr #17 - na allegro też zapłacisz za wysyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzmy że muszę się zmieścić w jakiś 250-300zł. kolega wyżej zgadł, komputer jest z marketu teraz mam zasilacz powerfox 400w i zamierzam zmienić na chiefteca 350w lub modecom mc 350w za jakieś 70 zł czyli zostaje i max 230zł na karte. karte zamierzam wylicytować na allegro za jakiś miesiąc (jak będzie kasa) i pewnie wybiorę którąś z tych:

9600gt, 8800gs 384mb ,hd4670 lub właśnie hd4650 lub 9500gt (jak rodzina nie dopisze na 18-stke). Raczej inne nie wchodzą w grę.

 

Jak myślicie da rade wyszarpnąć na allegro za tę cenę owe karty???

 

 

Powinno udac sie wylicytowac cos fajnego, zobaczysz, z tym ze zasilacz kup nowy, 350W zasilacze Delta oraz Fortron, fabrycznie nowe, mozna kupic za 80/90zl tak na Allegro jak i w sklepach, wiec nie warto ryzykowac z uzywanymi zasilaczami, natomiast karte z drugiej reki mozna brac o ile sprzedawca bedzie solidny. Wez tez pod uwage Radka HD3850{wydajnosc jak 4670}, oraz gdyby z kasa bylo krucho 8600GTS{wydajnosc jak 9500GT DDR3},4650 najlepiej szukac od Sapphire'a na pamieciach DDR3, po OC masz 4670 za pare dych mniej, zwyczajny 4650 jest w sumie ok, ale wypada nierowno w wersji na DDR2 w porwnaniu do 8600GTS/9500GT-DDR3, raczej unikaj Radkow 2900, pradu ciagna duzo, glosne i sie mocno grzeja. Gdybys chcial i nowa karte i zasilke, to tez by sie dalo na upartego, ale trzeba by te 300zl, za tyle da sie kupic Palit GT220 Sonic 512 DDR3{cos pomiedzy 4650/9500 a 4670} i Fortron'a 300PNR albo 350PNF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz mozliwosć to kup 4670 - to w zasadzie to samo co 4650 ale ma pamięci DDR3. To już dośc przyzwoita karta.

No i max OC procesora wskazane ;)

 

Bardzo słaby pomysł ... ;O,po kiedy wała miałby kupić tego 4670 jak jest prawie nie opłacalny gdyż ma 4650,może 4850,albo 4770,a ze strony GF to 9600 .Ale OC 4650 wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo słaby pomysł ... ;O,po kiedy wała miałby kupić tego 4670 jak jest prawie nie opłacalny gdyż ma 4650,może 4850,albo 4770,a ze strony GF to 9600 .Ale OC 4650 wskazane.

 

Dzieki DDR3 i wysokiemu taktowaniu 4670 jest w zaleznosci od gry 30-40% szybszy od 9500/4650DDR2, tylko 4650 DDR3 moze sie rownac z 4670, ale istnial tylko jeden model, firmy Sapphire, i bylo ich bardzo malo

 

lukaszk140193

 

3850 to dobre karty, sam mu doradzalem ale szybsze od 4670 nie sa, wlasciwie to maja identyczna wydajnosc przy czym 4670 jest oszczedniejszy i mniej sie grzeje wiec 3850 musza byc sporo tansze zeby bylo warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki DDR3 i wysokiemu taktowaniu 4670 jest w zaleznosci od gry 30-40% szybszy od 9500/4650DDR2, tylko 4650 DDR3 moze sie rownac z 4670, ale istnial tylko jeden model, firmy Sapphire, i bylo ich bardzo malo

 

Wiem,ale nie ma sensu wymieniać 4650 na 4670,lepiej kupić jak pisałem 9600gt,no albo tego HD3850/3870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...