Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lamborghini17

Piszczące cewki na karcie graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio podczas grania w Crysisa Warhead usłyszałem dziwny pisk. Szybko znalazłem winowajcę i są to cewki na karcie graficznej. W końcu jakość firmy Palit :). Da się coś z tym zrobić czy jestem skazany na wymianę grafy jeśli chcę mieć ciszę? Wszystko jest ładnie chłodzone. Czy to może zwiastowac śmierć żabki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego piszczenia, to nie tylko ty tak masz.

Np. włączając GTA IV, to dopiero zaczyna piszczeć grafa (np. mój GTX260) i najgorsze jest to, że to występuję u bardzo dużej grupy osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się z tym spotkałem pierwszy raz. No ale to coś znaczy lub można coś z tym zrobić czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalać klejem na gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja się z tym spotkałem pierwszy raz. No ale to coś znaczy lub można coś z tym zrobić czy nie?

Ja na razie to "olałem", bo mi to tak bardzo nie przeszkadza, a i tak niedługo będę się brał za wyciszanie swego "piecyka", to myślę że to będzie jeszcze mniej słyszalne i nawet może o tym zapomnę :D

A czy jest na to rada? Sam nie wiem, jakoś jeszcze nie szukałem informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak po prostu cewkę?

tak...

cewka jest to drut miedziany na owiniety rdzeniem ferromagnetycznym... zalewajac ja klejem nie zrobisz jej krzywdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa specjalne pistolety na klej na goraco i sa do tego takie wklady wielkosci i grubosci jak olowek... takie cos kosztuje wiec poszukaj kogos moze ci ktos pozyczy na raz bo zakupic taki sprzet zeby dwa razy kapnąc to bezsens... ja przyklejalem u mnie na zewnatrz kable od LANa od spodu do parapetu wlasnei takim klejem hehe :)

 

tu masz pistolety roznej masci... sa w miare tanie http://www.allegro.pl/listing/search.php?s...stolet+do+kleju jest juz nawet za 5,99 hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamborghini, zacznijmy od tego, że podaj linka, która to karta dokładnie. Zaraz się zapewne okaże, że nie ma tam czego zalewać.

Poza tym, jeśli jest na gwarancji, to raczej lepiej z niej skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo gdy w polowie zeszlego roku kupilem nowego 4890 od Szafira, z czasem te piski zanikly, trwalo to pare miesiecy, ale juz ich nie ma...

 

jesli bardzo to Ci przeszkadza to kombinuj, jesli nie to odczekaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelsi to piszczenie faktycznie cewek, a na to raczej wskazuje to na gwarancji mu tego nie uznaja bo to normalny objaw cewki ferromagnetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa z tą gwarancją, na pewno warto spróbować. Np w esc, jak napisałem o piszczących cewkach, to nawet dalej nie pytali, od razu dali nr RMA.

 

@down: zgadzam się, różne są sklepy, i jak się uprą, to faktycznie będzie problem, ale bez walki poddawać się nie można ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ale to napewno zalezy od producenta, sklepu itp... i ich dobrej woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej napisz lub zadzwoń do sklepu/osoby w którym kupowałeś kartę i powiedz co i jak... jak ci się uda, to dostaniesz nową, o ile jeszcze masz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to są zapewne cewki, co do tego nie ma raczej wątpliwości, ale w tym palicie, o ile dobrze widzę, one nie są na wierzchu, jak i w większości innych kart, więc i nie ma tam czego zalewać. Pierwsze co zrób, to napisz lub zadzwoń do sklepu, może uda się to załatwić w ramach gwarancji, jak kolega wyżej radzi, to w końcu nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji, jeśli chcesz dalej kombinować, to pozostaje chyba jedynie napuścić pod te zabudowane cewki trochę kleju, optymalnie i maks. brutalnie, to żywica epoksydowa. Zasięgnij wcześniej porady kogoś, kto już to robił (polecam elektrodę).

 

@down: Ten jest w ramach eksperymentu, i tymczasowej podjarki Borderlands, hehe. (komentowany avatar ukazuje Lilith z profilu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...