Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomak

Recenzja słuchawek Philips SHP5401

Rekomendowane odpowiedzi

O Philipsach SHP5401 przez długi czas wiedzieli tylko nieliczni. Zmieniło się to po recenzji Gdaczycy. Wiele osób nie chciało uwierzyć w to,że Philips może wyprodukować dobre słuchawki w niskiej cenie.

Ja zdecydowałem się za kupić się te słuchawki. Była to jedna z najlepszych decyzji dot. kupna w moim życiu. :)

 

26825248e_xnahqn.jpg

Wygląd i wykonanie

Te słuchawki mogą się podobać. Mi przypadły do gustu.Są eleganckie. Wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Wiele elementów jest wykonanych z wysoko metalizowanego ABS. Niewątpliwym mankamentem jest bardzo niskiej jakości kabel. Może to być jednak zaletą (recabling).

Wygoda

Słuchawki Philips SHP5401 są bardzo wygodne, nawet wiele godzin ciągłego używania nie sprawia bólu. Grzeją one uszy ale nie pocą.

 

Dźwięk

Kiedy założyłem je po raz pierwszy i podłączyłem je do mojego Realteka ALC889A pierwsze co usłyszyłem to przepiękny bas. Jest jego dużo, schodzi niezwykle nisko.

W porównaniu do moich byłych słuchawek - Senki HD 201 wypadają świetnie. Najlepiej brzmiącym instrumentem w tych słuchawkach jest perkusja i gitary. Niskie tony oceniam na 6/6. :)

Średnie tony nie są gorsze od niskich, wręcz lepsze. Średnica jest bardzo szczegółowa. Również 6/6

Czas na wysokie tony. :) Są przepiękne. Takie coś słyszę po raz pierwszy w życiu. Za wysokie 6/6. :D

Scena

Jest ona dosyć mała. Większa jest nawet w Senkach, tyle że w nich precyzji brak. :] Za to w Philipsach pozycjonowanie jest bardzo dobre.

Za scenę 4/6.

 

Dynamika

Philipsy SHP5401 są dosyć głośne. Dźwięk jest czysty nawet przy ustawionym bardzo wysokim poziomie głośności dźwięku.

Za dynamikę 5/6. :)

 

Za całokształt dostają 5/6.Spisują się bardzo dobrze nawet ze słabym źródłem dźwięku.

U mnie są podłączone do Realteka ALC889A i Creative'a Zen V Plus.

 

Dziękuję za uwagę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, że coś rozjaśniłeś, mnie osobiście ich wygląd odstrasza(muszle), a jednocześnie cena przyciąga :)

Czekam na dalsze spostrzeżenia, recka - może być, skromna bo skromna, lecz uzupełnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje opisu na jakich utworach prowadziłeś testy i w jakim formacie. A i jeszcze zdjęcia własne byś dodał.

 

Skoro jest aż taka różnica w stosunku do 201 to chyba też kupię Filipy.

Powiedz mi tylko jak wypadają w porównaniu do Zenków w tłumieniu otoczenia.

 

PS: wymieniłbyś kabel. Ciekaw jestem jak oceni taką operację osoba z mniejszym doświadczeniem odsłuchowym niż Gdak. Liczę na szczerą relacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie będzie, ponieważ obecnie nie mam aparatu fotograficznego.

Z komórki to trochę słabe zdjęcie ;)

Tak jak napisałem na końcu wkrótce recenzja zostanie uzupełniona o szczegółowe testy. :)

Słuchawki są już dosyć dobrze wygrzane (od czwartku około 12h na dobę).

Co do tłumienia to całkiem nieźle sobie radzą :)

Wiadomo że nie tłumią tak jak senki, no ale to wynika z budowy.

Według mnie naprawdę warto zmienić senki hd 201 na te Philipsy ;)

Kabla raczej nie będę wymieniał.

 

PS: Jakiej muzyki słuchasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: wymieniłbyś kabel. Ciekaw jestem jak oceni taką operację osoba z mniejszym doświadczeniem odsłuchowym niż Gdak. Liczę na szczerą relacje ;)

Zamiast kabla zainwestowałby w jakąś konkretną kartę dźwiękową. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest już zdecydowanie większa inwestycja...

Konkretna karta dźwiękowa to chyba przynajmniej Xonar DX :E

Zresztą Różnica nie będzie jakaś ogromna a koszt duży.

Poza tym więcej słucham na mp4 niż na komputerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest już zdecydowanie większa inwestycja...

Konkretna karta dźwiękowa to chyba przynajmniej Xonar DX :E

Zresztą Różnica nie będzie jakaś ogromna a koszt duży.

Poza tym więcej słucham na mp4 niż na komputerze ;)

Nie lepiej DS z wymienialnym opampem.

 

 

PS: Jakiej muzyki słuchasz?
Ostatnio najwięcej rocka z lat 80-90, ale tak naprawdę to i nawet elektronicznej często.

 

 

Zdjęć nie będzie, ponieważ obecnie nie mam aparatu fotograficznego.
Jakbyś miał możliwość zrobienia fotek (pożycz aparat od kogoś) recka sporo by zyskała.

 

Szkoda, że czarna wersja 5400 jest aż o tyle droższa.

 

Grasz w coś, żeby móc stwierdzić jakąś poprawę w "pozycjonowaniu"?

 

Kabla raczej nie będę wymieniał.
Wymiana kabla to chyba nie taka duża inwestycja, ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana kabla to chyba nie taka duża inwestycja, ile to może kosztować?

No tak.

Obstawiam, że nie będzie żadnej zmiany w jakości dźwięku(mówimy o integrze, przecież), a na dodatek baj baj gwarancja. :E

Niech chłopak zbiera przynajmniej do tego dx-a. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak.

Obstawiam, że nie będzie żadnej zmiany w jakości dźwięku(mówimy o integrze, przecież), a na dodatek baj baj gwarancja. :E

Niech chłopak zbiera przynajmniej do tego dx-a. ;)

Jeśli potrzebny Dolby Headphone to tak, a jeśli nie to lepiej zaoszczędzić i kupić DS i bawić się z opampami ewentualnie.

 

PS

Who is Keyser Soze? He is supposed to be Turkish. Some say his father was German. Nobody believed he was real. Nobody ever saw him or knew anybody that ever worked directly for him, but to hear Kobayashi tell it, anybody could have worked for Soze. You never knew. That was his power. The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that, poof. He's gone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie naprawdę warto zmienić senki hd 201 na te Philipsy ;)
No i kupiłem za 85,90 z przesyłką. Oby było warto, bo jak nie to zwrócisz mi kasę :P

Powinny przyjść najszybciej w poniedziałek. Wygrzeją się, to może coś o nich napiszę. Nie będę im słodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj ciekawe jak się spiszą :P

to może dam tylko testy z gier teraz? :E

W każdym razie powinny cię zadowolić

Swoją drogą sporo cię kosztowały

To ponad 20zł więcej niż ja zapłaciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojj ciekawe jak się spiszą :P

to może dam tylko testy z gier teraz? :E

W każdym razie powinny cię zadowolić

Swoją drogą sporo cię kosztowały

To ponad 20zł więcej niż ja zapłaciłem

Póki co jakiekolwiek testy są moim zdaniem nic nie warte, póki karty dźw. nie kupisz.

 

Who is Keyser Soze? He is supposed to be Turkish. Some say his father was German. Nobody believed he was real. Nobody ever saw him or knew anybody that ever worked directly for him, but to hear Kobayashi tell it, anybody could have worked for Soze. You never knew. That was his power. The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that, poof. He's gone.

cii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to są niedrogie słuchawki, a więc grupa odbiorców zazwyczaj ma zintegrowane karty dźwiękowe

W sumie to kup do swoich AKG wzmacniacz lampowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co jakiekolwiek testy są moim zdaniem nic nie warte, póki karty dźw. nie kupisz.
Ja mam 3 karty dźwiękowe i jeszcze zintegrowaną, ale nie wiem czy na wszystkich będzie mi się chciało sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze te słuchawki sprawdził? :) Ja zamówiłem, ale mają być dopiero za ok.5dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam je założone świeże z pudełka na razie mogę powiedzieć tyle jak jest taka gumka przy wejściu kabla w słuchawkę to kabel o tą gumę pociera i wydaje minimalnie słyszalne dźwięki jak słuchamy głośno to tego nie słychać a cicho to można usłyszeć (irytuje), oczywiście występuje to tylko wtedy gdy ruszamy słuchawkami. Co do dźwięku brakuje mi basów (być może przyzwyczajenie do subwoofera) posiadałem wcześniej słuchawki za 30 zł i jak założyłem te to mnie nie zatkało jest dobrze ale mogło być lepiej. Może to przez to że są nowe nie wygrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie mam je założone świeże z pudełka na razie mogę powiedzieć tyle jak jest taka gumka przy wejściu kabla w słuchawkę to kabel o tą gumę pociera i wydaje minimalnie słyszalne dźwięki jak słuchamy głośno to tego nie słychać a cicho to można usłyszeć (irytuje), oczywiście występuje to tylko wtedy gdy ruszamy słuchawkami. Co do dźwięku brakuje mi basów (być może przyzwyczajenie do subwoofera) posiadałem wcześniej słuchawki za 30 zł i jak założyłem te to mnie nie zatkało jest dobrze ale mogło być lepiej. Może to przez to że są nowe nie wygrzane.
Daj im tydzień, i później załóż jeszcze raz te za 30 zł. Druga sprawa to źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródło to zintegrowana karta graficzna realtek a format dźwięku to APE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupować hd201 bo miałem je wcześniej ale się popsuły(tzn ktoś je uszkodził) a w pełni spełniaja moje wymagania.A gdybym kupował słuchafony to tylko do ceny równowartości w/w.Z tego co tu wyczytałem to śmiało możecie powiedzieć ,że są lepsze od hd201?napędzał bym je kartą z sigu i nie wiem czy się decydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem kupować hd201 bo miałem je wcześniej ale się popsuły(tzn ktoś je uszkodził) a w pełni spełniaja moje wymagania.A gdybym kupował słuchafony to tylko do ceny równowartości w/w.Z tego co tu wyczytałem to śmiało ,możecie powiedzieć ,że są lepsze od hd201?napędzał bym je kartą z sigu i nie wiem czy się decydować...

Tak, są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj je dostałem. Wygodne - to prawda, grzeją ale nie jest źle. Dźwięku nie bede narazie komentował, bo nie są wygrzane. Dźwięk przestrzenny - narazie nie umie sie przyzwyczaić, ale po jednym dniu wiem,że jest :D jak z jakością to też poczekamy. Co do wad - obecnie największą dla mnie jest brak potencjometru lub czegoś w tym stylu ;/ upierdliwe to jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem te słuchawki i skok jakości wykonania i dźwięku jest ogromny w porównaniu do badziewnych EasyTouchów :) Są bardzo wygodne, a pady, poduszki (czy jak tam to zwiecie) są miękkie i przyjemne.

 

Co do jakości dźwięku to nie jestem ich w stanie do niczego porównać, poza tym audiofil ze mnie żaden więc powiem tak - po prostu ładnie grają. Nie ma może ogromnego pier*****ięcia (czyt. basu) ale to nie przeszkadza. Przestrzenność jest i to duża - grałem w betę Battlefielda Bad Company 2 i te wszystkie wybuchy dookoła robią piorunujące wrażenie.

 

Dla mnie największą wadą tych słuchawek jest tłumienie - i to w obie strony. To znaczy, że słuchawki nie tłumią zarówno odgłosów otoczenia, jak i wydawanych przez siebie dźwięków. Tak więc osoby postronne bez problemu usłyszą piosenkę której słuchamy, a być może (zależy od głośności) nawet zrozumieją co mówi do nas osoba z którą gadamy przez skype.

 

Zdjęć jest bardzo mało w necie więc zrobiłem swoje: LINK DO GALERII NA PICASSIE (13 zdjęć)

 

DSCN0095.JPG

 

DSCN0121.JPG

 

Kabel ma 2m (może źle szukałem ale nie mogłem znaleźć info na ten temat), jest cieńki ale da się żyć.

 

Ogólnie baardzo udany zakup i polecam te słuchawki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie największą wadą tych słuchawek jest tłumienie - i to w obie strony. To znaczy, że słuchawki nie tłumią zarówno odgłosów otoczenia, jak i wydawanych przez siebie dźwięków. Tak więc osoby postronne bez problemu usłyszą piosenkę której słuchamy, a być może (zależy od głośności) nawet zrozumieją co mówi do nas osoba z którą gadamy przez skype.

 

Zdjęć jest bardzo mało w necie więc zrobiłem swoje: LINK DO GALERII NA PICASSIE (13 zdjęć)

 

Kabel ma 2m (może źle szukałem ale nie mogłem znaleźć info na ten temat), jest cieńki ale da się żyć.

Głosy otoczenia tłumią zaskakująco dobrze jak na taką konstrukcję. Ponad to dzięki temu, że są otwarte cała scena nabiera powietrza. Musisz słuchać muzyki dosyć głośno skoro osoby postronne są w stanie określić czego słuchasz.

 

Chwała ci za zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. :thumbup:

 

Linijki albo metra nie masz, żeby zmierzyć?! ;)

 

Jaką kartę dźwiękową posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głosy otoczenia tłumią zaskakująco dobrze jak na taką konstrukcję. Ponad to dzięki temu, że są otwarte cała scena nabiera powietrza. Musisz słuchać muzyki dosyć głośno skoro osoby postronne są w stanie określić czego słuchasz.

 

Chwała ci za zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. :thumbup:

 

Linijki albo metra nie masz, żeby zmierzyć?! ;)

 

Jaką kartę dźwiękową posiadasz?

 

Miałem świadomość, że konstrukcja półotwarta będzie miała gorsze parametry tłumiące ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo :)

 

Długość kabla jest na opakowaniu napisana, mierzyć nie muszę :) A info było dla osób które tych słuchawek nie mają, a potrzebują znać długość kabla.

 

Niestety ale zintegrowaną ALC888. Miałem kupować jakieś inne grające cudo, ale na tą chwilę wolę kupić coś innego :) Jak już mówiłem nie jestem audiofilem i dźwięk z integry jest całkiem ok dla mnie. Być może to dlatego, że nie znam dźwięku z kart dźwiękowych :)

 

P.S. Co do zdjęć to sry za syf na stole, ale niedawno oklejałem tam budę matami bitumicznymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem świadomość, że konstrukcja półotwarta będzie miała gorsze parametry tłumiące ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo :)

 

Niestety ale zintegrowaną ALC888. Miałem kupować jakieś inne grające cudo, ale na tą chwilę wolę kupić coś innego :) Jak już mówiłem nie jestem audiofilem i dźwięk z integry jest całkiem ok dla mnie. Być może to dlatego, że nie znam dźwięku z kart dźwiękowych :)

 

P.S. Co do zdjęć to sry za syf na stole, ale niedawno oklejałem tam budę matami bitumicznymi :D

To jest konstrukcja otwarta gwoli ścisłości.

A widzisz, jednak nie przeszkadza :) Ciesz się, że nie masz takich, kiedyś polecanych Vivanco SR 470 , tam to dopiero musi być wszystko słychać.

 

Przy tych słuchawkach już warto pomyśleć, w twoim przypadku, o zmianie karty.

 

PS Nawet nie zauważyłem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...