Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin8787

Nie moze pobrac adresu sieciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w domu siec wi-fi. Dzisiaj po wlaczeniu laptopa zaczelo sie laczyc z siecia, ale nie moze pobrac adresu sieciowego. Zasieg jest ok, sygnal sieci jest wykryty jako bardzo dobry ale nie moze wlasnie nadac adresu sieciowego. Probowalem funkcji "napraw" i dalej to samo. Dodam, ze na drugim laptopie wszystko jest ok tzn. normalnie laczy i internet dziala, wiec musi byc cos nie tak z tym pierwszym laptopem.Prosze o pomoc!!!!

 

p.s. mam neostradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP pro SP3, dodam tylko, ze od kilku miesiecy wszystko dzialalo ok, tylko dzisiaj pojawil sie ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź we właściwości połączenia sieciowego i wpisz parametry ręcznie (adres IP, maskę, bramę oraz DNS - może być taki sam jak brama)

Napisz czy masz połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem tak jak piszesz, spisałem wszystkie te informacje z drugiego laptopa i wklepałem na tym co nie łączy z netem. Wyskoczyło mi info że istnieje konflikt i 2 komputery mają takie samo ip, ale na tym komputerze gdzie mam problem z netem cały czas łączy(odnawia adres ip) i nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz adres Ip o jeden większy - 2 komputery w sieci nie mogą mieć tego samego adresu IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak piszesz i....INTERNET ZADZIAŁAŁ :) Pytanie tylko czy będzie działał cały czas czy trzeba zmieniać ten adres ip? Bo w neostradzie nie jest to adres stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzny adres IP czyli 83.xxx.xxx.xxx nie jest stały, ale tu jest mowa o wewnętrznym adresie (coś a'la 192.168.1.x) więc może tak zostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, adres IP jaki dostajesz z Neostrady nie ma tu żadnego znaczenia

Problem w tym, że jeśli będziesz chciał się połączyć z inną siecią niż Twój router będziesz na nowo musiał wpisywać odpowiednie parametry połączenia

W Windows XP z SP3 jest jakiś błąd (który objawia się "niemożliwością" pobrania adresu poprzez DHCP), którego Microsoft nie chce/nie potrafi naprawić od blisko 2 lat :hmm: Opublikowana łatka najzwyczajniej w świecie nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SweetDreams i agravator wielkie dzięki za pomoc!

Zastanawia mnie tylko że do tej pory wszystko było ok, a nagle dzisiaj nie potrafiło przypisać tego adresu automatycznie....

 

 

Jeszcze raz dziękuję! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SweetDreams i agravator wielkie dzięki za pomoc!

Zastanawia mnie tylko że do tej pory wszystko było ok, a nagle dzisiaj nie potrafiło przypisać tego adresu automatycznie....

 

 

Jeszcze raz dziękuję! ;)

u mnie też się tak zdarza niekiedy,restart routera pomaga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...