Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Ech. Wychodzi na to, że SandyBridge nie będzie wydajniejsze niż Westmere, tylko będzie żarło trochę mniej prądu. Bo zintegrowanego GPU chyba nie można traktować zbyt poważnie - to prawdopodobnie ta sama architektura, co w Arrandale i Clarkdale, która dostaje ostro po dupie od wszystkiego, co się teraz produkuje.

Haswell może coś zmienić tutaj jedynie, a wcześniej mi się wydaje że Ivy Bridge, a potem Rockwell 16nm 2014-2015 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech. Wychodzi na to, że SandyBridge nie będzie wydajniejsze niż Westmere, tylko będzie żarło trochę mniej prądu. Bo zintegrowanego GPU chyba nie można traktować zbyt poważnie - to prawdopodobnie ta sama architektura, co w Arrandale i Clarkdale, która dostaje ostro po dupie od wszystkiego, co się teraz produkuje.

 

Czyli nie warto czekać na Sandy Bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech. Wychodzi na to, że SandyBridge nie będzie wydajniejsze niż Westmere, tylko będzie żarło trochę mniej prądu. Bo zintegrowanego GPU chyba nie można traktować zbyt poważnie - to prawdopodobnie ta sama architektura, co w Arrandale i Clarkdale, która dostaje ostro po dupie od wszystkiego, co się teraz produkuje.

Wygląda na to, że będzie to typowe rozwiązanie na rynek low-midi. Duzo ciekawiej zapowiada się fusion od AMD, gdyż według wszelkich plotek mimo iż wydajność CPU zostanie na poziomie PII x4 to silniejszy zintegrowany chip graficzny sprawi, że sumarycznie będzie to mocniejsze rozwiązanie. (wg. AMD wystarcza do komfortowej gry np. w Aliens vs Predator, choć nie wiadomo na jakich detalach i w jakiej rozdzielczości :P)

 

edit, oczywiście wszystko to spekulacje co nie zmienia faktu iż 2011 może być ciekawym rokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto czekać na Sandy Bridge. Najciekawsze wyniki testów Coolalera:

 

W teście CPU PhotoWorxx SB 2,5GHz bije Core i7-965 3,33GHz. Oczywiście to tylko syntetyk, ale dobrze wyłapuje poprawki w architekturze.

48254202.th.png

 

Testy przepustowości pamięci. SB z dualem pokonuje Nehalema z tryplem (w teście zapisu jest wręcz masakra)

s10.th.png

s11w.th.png

 

Test szyfrowania. SB nie jest 4x szybszy od i7 jak to napisali na TwoimPC, ale prawie 44x szybszy ;) Oczywiście wszystko to zasługa instrukcji AES. Szkoda że nie ma porównania Gulftownem.

87553364.th.png

 

Poza tym nawet jeśli SB okazałby się niewiele szybszy od Nehalema, to jego ogromną zaletą byłyby same instrukcje AVX. Oczywiście wymaga to dostosowania oprogramowania, ale te instrukcje to naprawdę duży postęp, porównywalny z pierwszymi SSE.

 

@-Mystic-

Fusion? Szczerze mówiąc nie widzę tam nic szczególnie ciekawego. OK, po latach odgrzewania HD3200 w końcu będzie nowa integra, która zapewne "przywróci normalność" i AMD znów będzie miała znacznie lepsze grafiki od Intela (bo HD Graphics wcale nie jest gorszy od HD4200). Ta "sumaryczna wydajność" to tylko marketing AMD, bo gracze i tak kupią co najmniej HD5770, a GPGPU w wykonaniu AMD kuleje.

 

Bulldozer to co innego. Tu zapowiada się naprawdę wydajny i innowacyjny CPU. Podobnie jak SB będzie miał instrukcje AVX, a poza tym AMD-kowską wersję SMT (wielowątkowość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Assassin, screeny które podałeś wyglądają obiecująco. Czy nie ma niczego ciekawego w fusion to kwestia podejście, zależy jak kto rozpatruje "APU". Jeżeli pod względem mocy obliczeniowej CPU to fakt amd ma pozamiatane, jeśli GPU sądzę, że tu Intel będzie trochę odstawał. Ale jest tak jak mówisz, entuzjaści wyposażą się w Buldozzery / SB lub i7 plus dedykowana grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech. Wychodzi na to, że SandyBridge nie będzie wydajniejsze niż Westmere, tylko będzie żarło trochę mniej prądu. Bo zintegrowanego GPU chyba nie można traktować zbyt poważnie - to prawdopodobnie ta sama architektura, co w Arrandale i Clarkdale, która dostaje ostro po dupie od wszystkiego, co się teraz produkuje.

Sandy Bridge bedzie mialo lepsza magistrale cos zblizonego do ringu, ale wspoldzielony L3 cache, poza tym wszystko w jednym kawalku to da minimalizacje latencji.

 

Jak najbardziej warto czekać na Sandy Bridge. Najciekawsze wyniki testów Coolalera:

 

W teście CPU PhotoWorxx SB 2,5GHz bije Core i7-965 3,33GHz. Oczywiście to tylko syntetyk, ale dobrze wyłapuje poprawki w architekturze.

Testy przepustowości pamięci. SB z dualem pokonuje Nehalema z tryplem (w teście zapisu jest wręcz masakra)

Test szyfrowania. SB nie jest 4x szybszy od i7 jak to napisali na TwoimPC, ale prawie 44x szybszy ;) Oczywiście wszystko to zasługa instrukcji AES. Szkoda że nie ma porównania Gulftownem.

Poza tym nawet jeśli SB okazałby się niewiele szybszy od Nehalema, to jego ogromną zaletą byłyby same instrukcje AVX. Oczywiście wymaga to dostosowania oprogramowania, ale te instrukcje to naprawdę duży postęp, porównywalny z pierwszymi SSE.

@-Mystic-

Fusion? Szczerze mówiąc nie widzę tam nic szczególnie ciekawego. OK, po latach odgrzewania HD3200 w końcu będzie nowa integra, która zapewne "przywróci normalność" i AMD znów będzie miała znacznie lepsze grafiki od Intela (bo HD Graphics wcale nie jest gorszy od HD4200). Ta "sumaryczna wydajność" to tylko marketing AMD, bo gracze i tak kupią co najmniej HD5770, a GPGPU w wykonaniu AMD kuleje.

Bulldozer to co innego. Tu zapowiada się naprawdę wydajny i innowacyjny CPU. Podobnie jak SB będzie miał instrukcje AVX, a poza tym AMD-kowską wersję SMT (wielowątkowość).

Wystarczy przekompilowac wiekszosc programow dzialajacych na SSE2 i wyzej na AVX i bedzie widac wzrost wydajnosci, to zalezy jak szybko bedzie postepowac update oprogramowania. Poza tym Intel to tak zlozy w calosc, aby bylo w najgorszym razie tak szybkie jak nehalemy. Inna niespodzianka ma byc procesor graficzny, w Sandy Bridge dostanie ok. 2x wiekszy budzet tranzystorow w stosunku do GMA HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostatnich tygodniach AMD bombardowało nas informacjami na temat swoich najnowszych architektur Llano i Bulldozer a Intel nie chcąc być gorszym postanowił zbiorczo przedstawić listę współczynników TDP którymi będą się charakteryzować procesory Sandy Bridge. Wygląda więc na to, że producenci chcą zdobyć serca klientów nie tylko dzięki wysokiej wydajności ale także niskim poborze energii elektrycznej. W przypadku nowej architektury Intela będziemy więc mogli przebierać spośród CPU oferujących TDP na poziomie 35W, 45W, 65W oraz 95W.

 

Procesory Sandy Bridge to następcy CPU zbudowanych w oparciu o architekturę Nahalem które zadebiutują wraz z zaprojektowanymi z myślą o nich chipsetach z rodziny 6xx w pierwszym kwartale 2011 roku. Nowe układy to połączenie 2- lub 4-rdzeniowych CPU z IGP GMA wykonanych w 32nm procesie produkcji które będą montowane na płytach głównych z LGA 1155.

 

Kilka słów o TPD z polskiego portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieje że nowe procki zarówno od intele jak i AMD będą sporo wydajniejsze, aktualnie to procki właściwie stoją w miejscu z wydajnością od 4 lat czyli od Q6600, oczywiście i7 jest zauważalnie szybszy ale zegar w zegar nie ma jakiś astronomicznych różnic jakie były np miedzy Q6600 a pentium 4 3,2 GHZ które dzieli zaledwie 3 lata,jak widać kiedyś wzrost w takim czasie wynosił kilkaset procent teraz co najwyżej kilkadziesiąt to chyba znak że x86 już osiąga pewne granice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak mam nadzieje że nowe procki zarówno od intele jak i AMD będą sporo wydajniejsze, aktualnie to procki właściwie stoją w miejscu z wydajnością od 4 lat czyli od Q6600, oczywiście i7 jest zauważalnie szybszy ale zegar w zegar nie ma jakiś astronomicznych różnic jakie były np miedzy Q6600 a pentium 4 3,2 GHZ które dzieli zaledwie 3 lata,jak widać kiedyś wzrost w takim czasie wynosił kilkaset procent teraz co najwyżej kilkadziesiąt to chyba znak że x86 już osiąga pewne granice

 

A ja mam nadzieje ze nie beda. Bo to wymusi wymiane sprzetu jak zaczna wychodzic aplikacje i gry pod super-szybkie procki a obecne beda tak slabe jak dla nas jest teraz 1 rdzeniowka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak mam nadzieje że nowe procki zarówno od intele jak i AMD będą sporo wydajniejsze, aktualnie to procki właściwie stoją w miejscu z wydajnością od 4 lat czyli od Q6600, oczywiście i7 jest zauważalnie szybszy ale zegar w zegar nie ma jakiś astronomicznych różnic jakie były np miedzy Q6600 a pentium 4 3,2 GHZ które dzieli zaledwie 3 lata,jak widać kiedyś wzrost w takim czasie wynosił kilkaset procent teraz co najwyżej kilkadziesiąt to chyba znak że x86 już osiąga pewne granice

 

To prawda, między tymi prockami (Q6600 i i7) nie ma jakichś astronomicznych różnic w wydajnósci, pomijając może i7 980. Nie wiem, czy to wina architektury. Z początku, od czasów 486 powiększano wydajność poprzez zwiększanie częstotliwości, później doszły instrukcje MMS, SSE oraz pamięć cache (w sumie sukcesywnie wraz z częstotliwością) itd. Jak producenci doszli do pewnej granicy Ghz to zaczęli dodawać rdzenie. Wątpię by Sandy Bridge wprowadził cos tak rewolucyjnego jak C2D parę lat temu czy pentiawki MMX paręnaście. Bardziej ciekawi mnie raczej AMDowski Bulldozer, choć napewno SB będzie godne czytania testów i byc może zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baardzo dobre info. Intel startuje z SB wcześniej niż zapowiadał, premiera już we wrześniu i dostępność w sklepach też jeszcze w tym roku

 

This doesn't mean it will be making more circuits than before, but it will do it quicker than expected. Sandy Bridge will be shown at IDF in September and will be earning Intel money before the end of the year. Thanks to Italian site Notebook Italia we also have, what is claimed to be, the first model specifications of Sandy Bridge.

 

całość newsa NordicHardware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiezy filmik o kreceniu SB

Mozna znalezc tam tez troche slajdow i ujecie rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top Sandy Bridge works at 3.4GHz

 

http://www.fudzilla....-works-at-34ghz

 

Sandy Bridge osiągnie w 1 kwartale 2011 roku 3,4 GHz (3,8 w trybie turbo). Obejdzie się dwukanałowym kontrolerem pamięci. No i TDP bardzo fajne: do 95W.

 

 

Only Core i7 Sandy Bridge has eight threads

 

http://www.fudzilla....s-eight-threads

 

Intel wreszcie zrobi porządek z nazwami:

 

Core i7 - 4 rdzenie, 8 wątków

 

Core i5 - 4 rdzenie, 4 wątki

 

Core i3 - 2 rdzenie, 2 wątki

 

I semiaccurate.com wreszcie przestanie mieć powód, żeby pisać o serii Core iSomethingmeaningless. ;)

 

Edycja:

 

Tak się zastanawiam... Skoro już Core i3 będzie mieć 2 rdzenie i 2 wątki, to gdzie oni wepchną Pentium i Celerona oparte o tą samą architekturę? Pentium będzie mieć połowę L3, a Celeron wcale???????????????

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność faktycznie wygląda imponująco, spory wzrost wydajność w porównaniu do obecnej serii oraz bardzo niski pobór mocy. Najbardziej mi zaimponowała wydajność zintegrowanego układu graficznego:

http://www.anandtech.com/show/3871/the-sandy-bridge-preview-three-wins-in-a-row/7

 

ALE

Niestety potwierdzają się plotki o ograniczonym oc. Z obecnych rozpisek wynika, że najtańszym prockiem z odblokowanym mnożnikiem będzie 2500K (4 rdzenie, 4 wątki, 3,3GHz). Ma kosztować 209$, czyli tyle co Core i5-750/760 dzisiaj. Nie powiem, imponujący wzrost wydajności w tej samej cenie i ogromny potencjał oc, ale...nic tańszego, np. dwurdzeniowego w serii K to duże rozczarowanie. Wygląda na to, że Intel oddaje lowend AMD (przynajmniej jeśli chodzi o bardziej zaawansowanych użytkowników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwoch zdan wydajnosc graficzna to chyba najwiekszy skok w historii GMA, ale to nie zrobi wrazenia na Redwood. Najwiekszy szacunek wzbudza wydajnosc procesora i jego pobor pradu, wspaniale osiagniecie i pod tym wzgledem sadze, ze AMD moze nawiazac walke tylko Bulldozerem. :thumbup:

PS

Zmieniam zdanie, tyczace sie graficznych mozliwosci. Zdaniem ananda to moze byc 1 rdzeniowa wersja, a ma pojawic sie 2 rdzeniowa GMA. Zapowiada sie ciekawie, to wtedy nawet Redwood moze miec ciezki los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaczymy, wydajność grafiki nawet teraz jest całkiem imponująca. Już po raz drugi mamy 100-procentowy wzrost wydajności w stosunku do starszej generacji (X4500->HD Graphics->SB). Widać, że w końcu w Intelu zabrali się na poważnie za projektowanie układów graficznych. Pod względem możliwości multimedialnych układy są najlepsze, pod względem wydajności 3D szybko gonią konkurencję. Byle jeszcze poprawili sterowniki w zakresie kompatybilności z najnowszymi grami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajno?? faktycznie wygl?da imponuj?co, spory wzrost wydajno?? w porównaniu do obecnej serii oraz bardzo niski pobór mocy. Najbardziej mi zaimponowa?a wydajno?? zintegrowanego uk?adu graficznego:

http://www.anandtech.com/show/3871/the-sandy-bridge-preview-three-wins-in-a-row/7

 

ALE

Niestety potwierdzaj? si? plotki o ograniczonym oc. Z obecnych rozpisek wynika, ?e najta?szym prockiem z odblokowanym mno?nikiem b?dzie 2500K (4 rdzenie, 4 w?tki, 3,3GHz). Ma kosztowa? 209$, czyli tyle co Core i5-750/760 dzisiaj. Nie powiem, imponuj?cy wzrost wydajno?ci w tej samej cenie i ogromny potencja? oc, ale...nic ta?szego, np. dwurdzeniowego w serii K to du?e rozczarowanie. Wygl?da na to, ?e Intel oddaje lowend AMD (przynajmniej je?li chodzi o bardziej zaawansowanych u?ytkowników).

Bo mysla globalnie a nie po polsku w tej cenie najwiecej si? sprzedaje,dostajesz procesor szybszy o 10-15 procent core to core ni? i5 7xx uklad graficzny i odblokowany mnoznik,czego tu wiecej chciec. Teraz si? nasowa pytanie czy spychacz nadrobi strate wydajnosciowa je?li nie to cieszkie czasy dla nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność faktycznie wygląda imponująco, spory wzrost wydajność w porównaniu do obecnej serii oraz bardzo niski pobór mocy. Najbardziej mi zaimponowała wydajność zintegrowanego układu graficznego:

http://www.anandtech.com/show/3871/the-sandy-bridge-preview-three-wins-in-a-row/7

 

ALE

Niestety potwierdzają się plotki o ograniczonym oc. Z obecnych rozpisek wynika, że najtańszym prockiem z odblokowanym mnożnikiem będzie 2500K (4 rdzenie, 4 wątki, 3,3GHz). Ma kosztować 209$, czyli tyle co Core i5-750/760 dzisiaj. Nie powiem, imponujący wzrost wydajności w tej samej cenie i ogromny potencjał oc, ale...nic tańszego, np. dwurdzeniowego w serii K to duże rozczarowanie. Wygląda na to, że Intel oddaje lowend AMD (przynajmniej jeśli chodzi o bardziej zaawansowanych użytkowników).

Wiesz sandy brudge ma mieć trubo do 3.8 GHz nie wiem czy podkręcanie będzie miało sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,8 przy obciążeniu 1 rdzenia, w innych przypadkach mniej. Core i3/i5 32nm kręci się spokojnie do 4,4GHz, więc i SB by się tak kręcił. Trochę więc tracimy jeśli nie kupimy procka z serii K. Nie wiadomo jednak o co chodzi z tymi "częściowo odblokowanymi mnożnikami" o których pisze Anandtech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,8 przy obciążeniu 1 rdzenia, w innych przypadkach mniej. Core i3/i5 32nm kręci się spokojnie do 4,4GHz, więc i SB by się tak kręcił. Trochę więc tracimy jeśli nie kupimy procka z serii K. Nie wiadomo jednak o co chodzi z tymi "częściowo odblokowanymi mnożnikami" o których pisze Anandtech.

maxymalny mnożnik od turbo dla rdzeni + troszkę BCLK dla tych pośrednich, to masz te 3.8 dla wszystkich rdzeni + blck. 4Ghz osiagalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja. Mi chodziło głównie o to sens podkręcania pomimo posiadania przez procesor trybu Turbo. Akurat ten model o którym mówimy (2500K) i tak ma odblokowany mnożnik do bodajże 57x, więc kombinacje są zbędne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał wyżej, że od paru ładnych lat mamy lekki zastój jak chodzi o proce intela. Faktycznie wielkiej różnicy między pierwszymi core 2 duo/quad a dzisiejszymi i7/i5/i3 nie ma mimo, że ta pierwsza debiutowała 4 lata temu. Kto wtedy kupił q6600 i wykręcił ponad 3GHz to dzisiaj nie musi go wymieniać bo do  wszystkiego wystarczy.

 

Przeczytałem tego arta na anandtechu i jestem pozytywnie zaskoczony bo w końcu widać wyraźny postęp w stosnku do poprzedniej generacji czyli nehalema. I nawet nie chodzi tu o grafikę zintegrowaną. Dla mnie ogromnym krokiem naprzód było już to, że obecna integra intela potrafi w końcu dekodować materiał HD (audio jak i wiedo) ale tak czy inaczej wydajność tej grafiki w grach robi wrażenie. I warto jeszcze zauważyć, że oni testowali wersję i5, która nie jest najmocniejsza. Dopiero jak wejdzie pełny i7 poznamy prawdziwą wydajność sandy bridge.

 

No i jeszcze jedna sprawa, która cieszy to modele z TDP 35W. Już i5 bardzo dobrze się sprawował w tej kwestii (~25W w idle) a teraz będzie jeszcze lepiej.  Kupując taki procesor jak i5 2390T można się spokojnie pokusić o budowę całkowicie pasywnego komputera o wysokiej wydajności, atom do nettopów praktycznie traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja. Mi chodziło głównie o to sens podkręcania pomimo posiadania przez procesor trybu Turbo. Akurat ten model o którym mówimy (2500K) i tak ma odblokowany mnożnik do bodajże 57x, więc kombinacje są zbędne :)

Modele K sa przeznaczone dla OCerow, ktorzy i tak inwestuja w porzadniejszy sprzet, z dobra plyta, pamieciami, itp.

Modele tansze sa wyposazone w fabryczne OC, zwane Turbo, podkreca mozliwosci procesora i IGP w bezpiecznych warunkach.

Zbior oferty Intela na 2011 rok wyglada mniej wiecej tak.

1499u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @pawlooo @Rico650 @Nequrix Ryzen7600X negative curve PBO + Gigabyte 4080 Super Gaming OC Superpositon 1920x1080 Extreme: Stock Silent BIOS: 16 089 pkt @316 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM: 16 665 @ 253W TimeSpy: Stock Silent BIOS: 28 388 Graphic score @319,50 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM 27 894 Graphic score @267,4 W W moim egzemplarzu stock Silent BIOS zegary max 2730 Mhz przy max 1075 mV więc średnio. Przy UV na 950mV stabilne max 2700 Mhz i ani hz więcej. Dlatego też myślę o podmianie Biosu OC na ten Silent od Suprima i sprawdzenie limitów przy UV na napięciach: 925/950/975/1000/1075. W ten sposób – podejrzewam sprawdzę, czy trafił mi się średniej jakości krzem (kasztan), czy faktycznie MSI ma lepiej dopracowane krzywe w Biosie. Ma to sens czysto akademicki bo wymiernych zwrotów nie oczekuję. Jeżeli jestem w błędzie przy tych założeniach to mnie skorygujcie. https://imgur.com/a/JgABqJQ
    • https://videocardz.com/newz/amd-demos-fully-gpu-driven-rendering-through-work-graphs-on-radeon-rx-7900-xtx-with-39-improvement
    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...