Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

nie wim czy pisze w odpowiednim dziale, ale zabrałem się za podkręcanie mojego i5 2500k (kiedyś był na 4.5 ale gdzieś mi sie zapodziały zapiski co i jak było) no i mam taki problem że skacze mi taktowanie cpu przy 100% użycia w OCCT, wygląda to mniej więcej tak jak na dołączonym zdjęciu.

 

jakieś pomysły czemu?

post-227293-143093813598_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy opłąca sie wyminić i5 2400 (podkręcany o turbo czyli 3,7 dla 4 wątków), na i5 2500k który by był podkręcany na powiedzmy 4,5 ghz ?

będzie widoczny odczuwalny wzrost wydajności na wątku ( kompa głownie używam do pracy w modelowaniu 3d, a tam ważny jest dośc mocny jeden wątek żeby wszystko było bardziej "responsywne") ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meko

Między stock 2500k a 2500k 4.5 jest bardzo odczuwalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700k

 

50x100 1,45V - occt wywala losowo po 5-10-15 minutach, w dodatku temp kolo 85*C

 

zmienilem na 48x104,1 (napiecia te same), bez problemu przechodzi occt 30 min, temp 70*C

 

 

nie wiedzialem ze lepiej dac nizszy mnoznik i zwiekszyc szyne

 

PS

 

FYI

4,5ghz 1,27V pobor z gniazdka 150W

5,0ghz 1,45V pobor z gniazdka 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwość przejścia z I5 2500 na E3 1270. Niestety nigdzie nie mogę znaleść testów. :hmm:

Szukać raczej w kierunku testów I7 2600? Bo to przecież to samo?

Prośba o linki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam prośbę: czy możecie mi poradzić co wsadzić do kompa z siga? Procek w sigu bede musial oddac i chce cos innego wstawic - opcje jakie widze

 

 

 

1/ i2500k - uzywki chodza po 500 zl, ale moga byc zajechane i pasc niedlugo, wiec troche strach. uzywki z gwara widzialem tylko na aliexpress sa za 150 dolców z przesylka.

2/ i2600k - nieco drozsze, no i tez nie wiadomo czy nie zdechnie

3/ i2700k - to generalnie jest ciezka sprawa, jest jakis jeden na allegro za 900 zl, tez nie wiadomo ile pociagnie.

4/ Są jeszcze jakieś nowsze procki o ktorych nie mam pojecia, wiec jesli macie jakies pomysly to dawajcie znac. Wiem ze mam stary zasilacz i moze nie obslugiwac glebokiego uspienia.

 

Procek bedzie krecony oczywiscie.

 

 

 

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600K @4.6GHz na około 1.33V to dobry wynik?

przyzwoity, ale bez rewelacji - dobra sztuka to 4500 na <1.3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doopan

Są jeszcze 3570K i 3770K (ten już drogi jak na s1155).

Boisz się "K", bo mogą być zajechane, jednak takiego "K" i tak wyżej podkręcisz, niż bez "K".

 

Zwykłe (bez "K") na pewno nie były katowane wysokim napięciem (chyba że przez głupotę ktoś tak sobie ustawił), a ograniczenia mają następujące

Taktowanie dla 4 obciążonych rdzeni, podkręcone mnożnikiem, bclk 100Mhz:

i5 2500: 3,8Ghz

i7 2600: 3,9Ghz

i7 3770: podobno 4,0Ghz

i5 3470: podobnie do i5 2500.

 

Każdy z "k" podkręcisz wyżej (ten skatowany też), ale bez "k" masz tańsze, a wysokie modele niewiele mniej wydajne, szczególnie i5 3470, i7 2600 i i7 3770.

 

Generalnie ja i tak bym nie trzymał procka na 4,5Ghz, jeśli miałoby to się wiązać z napięciem powyżej 1,3V, a do takiego 4,0Ghz mój i7 zadowala się 1,18V. Przy 1,3V masakrycznie temparatury rosną (jak jest dobre chłodzenie i nie musi być cicho to czemu nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój CRYORIG R1 ULTIMATE akurat nie powinien mieć problemu z 1,33V, a to jest jeszcze bezpieczne napięcie. Może nawet jeszcze pójdzie wyżej na 1,35V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem na 4.5GHz przy 1.29-1.30V jeszcze testuje. ;)

do testów spróbuj gta lub wacz dogsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak na co dzień polecacie go trzymać na jakim napięciu?

niektórzy i na >1.4v ujeżdżają...zależy jakie będziesz miał osiągi - bo np. jak na 1.35 będzie 4700 a na 1.4 4900, to lepiej zostawić na 1.35 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko w GTA V nic nie wywala offset -0.020V co daje jakieś 1.28V około i tak zostawię przy GTX'ie 960 i tak więcej nie ma sensu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko w GTA V nic nie wywala offset -0.020V co daje jakieś 1.28V około i tak zostawię przy GTX'ie 960 i tak więcej nie ma sensu. :)

żeby stwierdzić, czy stabilne to trzeba troszkę pograć - oc procka nie jest takie proste - testujesz primem95/robisz blenda i przez kilka godzin nie wywali...a włączysz grę i czasem po paru minutach, a czasem po godzinie może walnąć bluskirnem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-http://allegro.pl/intel-core-i5-2300-2-8ghz-lga-1155-sklep-gwar-i5836181913.html

2-http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2500s-2-7ghz-lga1155-sprawn-i5845273958.html

3-http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2310-2-9ghz-lga1155-sprawny-i5851260360.html

 

Mam płyte GA-H77-D3H procesor Intel Pentium G630 zasilacz White Energy 500W.

 

Który z tej trójki wybrać myślę też nad jakimś I3 ale mało jest na allegro wymiana ma na celu zwiększenie fps w grze dokładnie w H1Z1 grafika w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytanko na szybko.

 

Czy to jest zdrowe dla procesora jak napięcie co chwile skacze przy offset modzie pomiędzy 0.872, a 1.264?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymieniać i5 2320 Sandy Bridge na i3570s Ivy Bridge za dopłatą ok 100 zł lub na i5 4570s przy dopłacie ok 300 - 400 zł.

Znajomy wymienia sprzęt i mogę mieć za grosze płytę 1150 na H81.

Czy po wymianie odczuje jakąś dużą różnicę w wydajności bez kręcenia procesorów, ma sens taka wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 2500k, który leci mi na 4,5 Ghz, chłodzi go Fortis he1225, czyli ten pierwszy z 2 Zephyrami PWM, pasta to Kryonaut Grizzly, tempy w idle to minimum 26 i maks 32, w stresie maks 55-60. Leci dosyć przyjaźnie to 4,5 GHz bo na maksymalnie 1,28V, pytanie tylko jak daleko polecę z OC na tej sztuce jeszcze? Kiedyś podniosłem do 4,6 GHz i zauważyłem wydłużony czas włączania komputera i czasem lekko dłuższe zastanowienia procesora podczas pracy na Windzie i w sumie nie wiem czy już proc wyżej lecieć nie chce bo się robi niestabilny czy może kręcić mimo wszystko wyżej. Wydaję mi się całkiem dobrą sztuką i to "domyślne" 4,5 GHz, które powinien każdy 2500k ogarniać, ogarnia bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij jeszcze napięcie i na tym chłodzeniu i płycie, to na stałe 4,7~4,8 GHz możesz mieć.

Od ponad 4 lat mój i7 biega na 4,7GHz, gdzie często na 5GHz puszczam (w zależności od zapotrzebowania ) i procesor bardzo dobrze się ma, mimo, że cooler mam tylko ze średniej półki.

Testy przechodziłem spokojnie na 5,2~5,3 GHz ale na swoim coolerku temp. miałem już oczywiście wysoką.

Sandy B. jest jednym z najlepszych CPU jakie do tej pory wydali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...