Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Sandy Bridge 32nm is dual or quad

http://www.fudzilla.com/content/view/17506/1/

 

Tak jak w 45nm dało się wyprodukować 6-rdzeniowe C2, a tylko 4-rdzeniowe Ci7, tak samo 6-rdzeniowe Ci7 w 32nm zostaną zastąpione przez procesory 4 rdzeniowe - z rodziny Sandy Bridge (nazwa handlowa jeszcze nieznana).

Nie wiem jak wam, ale mi się to kojarzy z 4-rdzeniowym, 32nm Bulldozerem, który zadebiutuje w okolicach (kwartał, albo 2 różnicy) premiery Sandy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze z przedstawionych spekulacji wielkosci rdzenia SandyBridge bedzie nieznacznie mniejsze niz Westmere 6C, a Intel tradycyjnie nie chce produkowac duzych die za niska cene, juz Lynnfield to jest duze wyzwanie.

dieshots.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, ze z przedstawionych spekulacji wielkosci rdzenia SandyBridge bedzie nieznacznie mniejsze niz Westmere 6C, a Intel tradycyjnie nie chce produkowac duzych die za niska cene, juz Lynnfield to jest duze wyzwanie.

Westmere 6c (Gulftown) jest o 9% mniejszy niż Bloomfield i o 19% mniejszy, niż Lynnfield, więc jeżeli Sandy Bridge będzie od niego jeszcze mniejszy, a na pewno będzie też wydajniejszy, to Intel nie będzie mógł narzekać, że sprzedaje za duży rdzeń. Zwłaszcza że 4-rdzeniowy Sandy Bridge zastąpi właśnie Gulftowny, Bloomfieldy i pewnie też Lynnfieldy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Westmere 6c (Gulftown) jest o 9% mniejszy niż Bloomfield i o 19% mniejszy, niż Lynnfield, więc jeżeli Sandy Bridge będzie od niego jeszcze mniejszy, a na pewno będzie też wydajniejszy, to Intel nie będzie mógł narzekać, że sprzedaje za duży rdzeń. Zwłaszcza że 4-rdzeniowy Sandy Bridge zastąpi właśnie Gulftowny, Bloomfieldy i pewnie też Lynnfieldy.

SandyBridge 2C/4C na mniejszej podstawce dla sredniej polki bedzie wymienial Clarkdale i Lynnfield to pewne, na nastepce Gulftowna poczekamy co najmniej do 2 polowy 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SandyBridge 2C/4C na mniejszej podstawce dla sredniej polki bedzie wymienial Clarkdale i Lynnfield to pewne, na nastepce Gulftowna poczekamy co najmniej do 2 polowy 2011.

 

Myślisz że następca Gulftowna będzie 8/12/16 rdzeniowy i wykonany na początku w 32nm a później w 22nm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za następcę Gulftowna uważać procesor, który będzie od niego w większości zastosowań wydajniejszy, to pewnie możemy się go spodziewać już w początkach 2011 roku, pod postacią czterordzeniowego Sandy Bridge. Jeżeli zaś koniecznie procesor, który będzie miał 6 rdzeni i 12 wątków, to rzeczywiście może przyjść trochę poczekać.

 

A tak z zupełnie innej beczki:

Sandy Bridge to get 2X times faster graphics

http://www.fudzilla.com/content/view/17536/1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślisz że następca Gulftowna będzie 8/12/16 rdzeniowy i wykonany na początku w 32nm a później w 22nm ?

Nastepca bedzie na wiekszy socket (1366, jesli plany nie ulegna zmianie i nowa seria plyt X68?) i z ekstra wydajnoscia, ale z 2 strony nie wiemy ile mocy tkwi w Gulftown, ktory byc moze wystarczy na 1,5 roku podobnie jak Bloomfield, a wtedy juz zahaczamy o IvyBridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kogoś chyba pogrzało?

Pin-count bedzie roslo i to nieuniknione przy wzroscie komplikacji budowy w przyszlych konstrukcjach. Intel przedstawil pare ciekawych prototypow na elastyczne niskonapieciowe 47 kanalowe pasma transmisyjne pod prawdopodobnie uklady "terascale".

intel-isscc-ribbon.jpg

http://techreport.com/discussions.x/18415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy naprawdę potrzeba już teraz (no, znaczy za rok ;) )ponad 2000 pinów? 1366 okazuje się w większości zastosowań znacznym nadmiarem. Chyba że 2011 pinów pójdzie do serwerów, a do domowych zastosowań zostanie 1156. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel to Launch Three Six-Core “Gulftown” Processors for Desktops.

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/2...r_Desktops.html

News pozornie nie na temat. ;) Ale warto zwrócić uwagę na jeden szczegół:

In addition, Intel mulls launching another six-core Core i7 Extreme chip in Q1 2011 to refresh the lineup and present the fastest solution for the LGA1366 platform.

Skoro w pierwszym kwartale 2011 Intel zamierza jeszcze prezentować nowego, najszybszego Gulftowna, to wygląda na to, że... Sandy Bridge zaliczy opóźnienie?

edycja:

No i się pomylilem. :D Na tym samym portalu:

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/2...011_Source.html

 

Pierwsze Sandy Bridge będą po prostu skierowane na rynek mainstream, a na high-end przyjdzie trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro w pierwszym kwartale 2011 Intel zamierza jeszcze prezentować nowego, najszybszego Gulftowna, to wygląda na to, że... Sandy Bridge zaliczy opóźnienie?

Pierwsze Sandy Bridge będą po prostu skierowane na rynek mainstream, a na high-end przyjdzie trochę poczekać.

Dokladnie to Intel zmienia optyke, nowe architektury/procesy zaczyna oferowac od masowych segmentow tak jak przy okazji Westmere tak bedzie i dla SandyBrigde. Moze to efekt presji rynkowej, albo po prostu wcielanie w zycie planu obnizania kosztow zakupu komputera i highend staje sie glebsza nisza, poklosie tego za czym optowalo AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się zapowiada, ale dla użytkownika który ma starszy jedno-rdzeniowy procesor lepiej dzisiaj przejść na AMD, Intel za bardzo rozszalał się z podstawkami, możliwe że 1156 i 1366 zostanie w przyszłości wyparte przez 1155 i 2011 tego nie jesteśmy pewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ciekawie się zapowiada, ale dla użytkownika który ma starszy jedno-rdzeniowy procesor lepiej dzisiaj przejść na AMD, Intel za bardzo rozszalał się z podstawkami, możliwe że 1156 i 1366 zostanie w przyszłości wyparte przez 1155 i 2011 tego nie jesteśmy pewni.

 

co z tego, ze sie rozszalal. przeciez i tak wiekszosc z nas chcac wymienic po jakims czasie procka wymienia tez plyty glowne :>

 

ja jak pamietam nie wymienilem jeszcze samego proca np po roku czy 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel wprowadzi 3 nowe podstawki i tak to sie w tej chwili zapowiada:

soc. R lga2011 na SandyBridge serwer EX/EP do 8C, 4 kontrolery pamieci i 2 QPI 8GT

soc. B2 lga1356 na serwer-desktop EN do 8C, 3 kontrolery pamieci i 1 QPI 8GT

soc. H2 lga1155 na serwer-desktop DT do 4C, 2 kontrolery pamieci, DMI2 i do 2 rdzeni GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel wprowadzi 3 nowe podstawki i tak to sie w tej chwili zapowiada:

soc. R lga2011 na SandyBridge serwer EX/EP do 8C, 4 kontrolery pamieci i 2 QPI 8GT

soc. B2 lga1356 na serwer-desktop EN do 8C, 3 kontrolery pamieci i 1 QPI 8GT

soc. H2 lga1155 na serwer-desktop DT do 4C, 2 kontrolery pamieci, DMI2 i do 2 rdzeni GPU

Czyli z tego wynika że będzie 5 podstawek :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel_SandyBridge_CanardPC_.jpg

 

Chyba FAKE :P

 

Podobno:

 

LGA 1155 z PCI-E 2.0

LGA 1356/2011 z PCI-E 3.0

 

Premiera pierwszych prockow chyba w grudniu (dla mnnie moze byc za miesiac :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]Jeden z modeli inżynieryjnych trafił w ręce grupy testerów z Coolaler, którzy postanowili sprawdzić na co stać nowe "cudeńko" od Intela.

 

Wspomniany model to czterordzeniowy CPU, który dzięki technologii Hyper Threading może obsłużyć osiem wątków, podobnie jak ma to miejsce w obecnej generacji układów z rodziny Core. Produkt pracował z prędkością bazową 100MHz, a mnożnik został ustawiony na wartość 25, co przekładało się na zegar 2.5GHz, a w przypadku zainstalowanej pamięci podręcznej CPU było wyposażone w taką samą ilość jak procesor z serii Lynfield z takim samym taktowaniem w przypadku 1- i 2-poziomu, natomiast cashe L3 wynosiło 6MB (32 KB L1I, 32 KB L1D, 256 KB /rdzeń L2, 6MB L3). Nowość obsługiwała dodatkowo instrukcje SSE 4.2, wsprcie dla AES, AVX (Advanced Vector Extensions) oraz oczywiście wszystkie funkcje znane z serii Core. Sandy Bridge został poddany najważniejszym testom wydajnościowym i pracował wespół z 4GB pamięci RAM typu DDR 3 oraz Radeonem serii HD 5800. Wspomniany zestaw był nieco wolniejszy od Core i7 860 w Cinebench R11.5, tak samo szybki jak Core i5 750 w Everest CPU Queen, natomiast w teście Super Pi z próbką 1M osiągnął wynik 16.349s, i zdobył 371 punktów w CPU Mark. Jedynym benchmarkiem, gdzie nowa architektura była wyraźnie szybsza od obecnej okazał się test szyfrowania AES'em, gdzie SB było cztery razy szybsze niż Core i7 965 XE. Pomimo iż wspomniany model nie przynosi jakiejś wielkiej rewolucji, to jednak Intel twierdzi, że najciekawsze dopiero przed nami. Chodzi oczywiście o integrację IGP z rdzeniem CPU.

 

 

źródło: polski vortal it

 

jesli kogos iteresuje 5 screnow i całość newsa wystarczy wstukać w google pierwsze zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sandy Bridge shipping in hundreds of thousands units this year

 

 

 

Sandy Bridge is the next generation processor architecture from Intel. With the new 32nm architecture Intel will bake a GPU into the die. This will be the beginning of a new large scale venture from Intel and even if the sales aren't expected to pick up until 2011 it will be shipping loads this year already.

 

Intel foremost targets the mid-range segment with the Sandy Bridge architecture and the LGA 1155 platform. The first processors are expected to launch as part of the Core i3, i5 and i7 families with two or four cores.

 

By the fourth quarter Intel is expected to ship hundreds of thousands Sandy Bridge processors to partners that by then have prepared systems and computer before the commercial launch in Q1 2011. No less than 3% of all shipped desktop processors that will ship from Intel in Q4 will be based on Sandy Bridge. In Q1 this is expected to increase to between 12-13%.

 

Sandy Bridge shipping this year

 

Intel chce by tuż po premierze nie było problemów z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
źródło: polski vortal it

 

jesli kogos iteresuje 5 screnow i całość newsa wystarczy wstukać w google pierwsze zdanie :)

Ech. Wychodzi na to, że SandyBridge nie będzie wydajniejsze niż Westmere, tylko będzie żarło trochę mniej prądu. Bo zintegrowanego GPU chyba nie można traktować zbyt poważnie - to prawdopodobnie ta sama architektura, co w Arrandale i Clarkdale, która dostaje ostro po dupie od wszystkiego, co się teraz produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...