Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że okres trzynastkowy w budżetówce i trochę lewizny się szykuje, to ja poproszę o podpowiedzi.

1. Chwyty, wygodne i nie wcinające się w łapy - mój typ: Dartmoory Shadow

2. Tanie i w miarę lekkie rogi dla dużych łap.

3. Ubiór wiosenno - jesienny dla dwumetrowego drągala. Tak warstwa po warstwie. :)

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Dartmoory są dość ciekawe - tylko zastosowana mieszanka ściera się łatwo (3-4 miechy i będziesz miał starte)

Warstwa po warstwie - bielizna termoaktywna / koszulka / bluza / kurtka (jak cieplej dwie bluzy zamiast kurtki) no i spodenki :E

z tanich firm dobry jest novatex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te Dartmoory są dość ciekawe - tylko zastosowana mieszanka ściera się łatwo (3-4 miechy i będziesz miał starte)

 

A coś bardziej trwałego?

 

Warstwa po warstwie - bielizna termoaktywna / koszulka / bluza / kurtka (jak cieplej dwie bluzy zamiast kurtki) no i spodenki :E

z tanich firm dobry jest novatex

 

Dzięki. Popatrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Dartmoory Race mają wytrzymalszą mieszankę (możesz mieć problem z ich znalezieniem - bo są opracowane na 2010)

Rozejrzyj się też za Odi lub Pro

Odi są na pewno wytrzymalsze - ale płacisz za to znacznie wyższą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Mialem podobny model i jest oki, na duze dlonie to nie ideal i teraz mam Lizard Skins NS (polowa ceny do Odi). Przy ciezkiej jezdzie Bartmoory bardzo szybko sie zcieraja, ale sa tanie

Edytowane przez ktostam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bazyl i co kupiles za ciuchy? Bo trzeba by tez zaczac myslec nad jakims nowym zestawem na wiosne jesien ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bazyl i co kupiles za ciuchy? Bo trzeba by tez zaczac myslec nad jakims nowym zestawem na wiosne jesien ;]

 

Wiem, że zaraz będzie, że Bazyl znowu mędzi i nie kupuje, ale robota trzyma mnie na poopie i nie mam czasu pojechać do większego miasta na zakupy, a przez net przy moich gabarytach to wolę nie. Na razie szukam w sieci Chiby Gel Protect, ale nie ma XXL. A może coś w tej cenie do 80 PLN i o podobnej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na ten sezon kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=927813791 zobaczymy jak się będą spisywać, chociaż i tak jeżdżę zawszę w rękawiczkach więc to też trochę zmienia. A co do drugiej części tematu to jakie rogi polecacie ? :D

Cudze :E

Rogi mam jeszcze ze starego wheelera i w zupełności mi wystarczają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna/nosił coś i może powiedzieć o ubraniach firmy Hi-Tec. Konkretnie chodzi mi o ich softshelle, ale o innych ciuchach też z chęcią posłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś zna/nosił coś i może powiedzieć o ubraniach firmy Hi-Tec. Konkretnie chodzi mi o ich softshelle, ale o innych ciuchach też z chęcią posłucham :)

 

No i pojechałem. Przyjemne zaskoczenie to pseudobufy z Horyzontu - rewelacja. Niestety zwykły polar jest do kitu i stąd ponowne pytanie o dobrego i taniego softshella. I o okulary które nie parują, bo moje od wydmuchiwanego górą bufa powietrza zachodziły totalną mgłą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich okularów. Może jedynie spece, bo są za 5 stów i muszą być ekstra :E

Inne rozwiązanie, to nie zatrzymywać się lub nie oddychać na postojach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. zamontować sobie "okapiki" pod szkłami. Chodzi tylko o to, żeby ciepłe powietrze z oddechu nie szło bezpośrednio na szła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ew. zamontować sobie "okapiki" pod szkłami. Chodzi tylko o to, żeby ciepłe powietrze z oddechu nie szło bezpośrednio na szła :)

 

A nie ma takich z "uszczelkami"? :) I co poradzicie jako windstoper?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie ma takich z "uszczelkami"? :) I co poradzicie jako windstoper?

Możesz spróbować takich do pływania, ale one też parują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem parę rzeczy. Gdzie? No pewnie, że w Lidlu. Kask - dla żony, koszulka - dla żony, a sobie jedynie rękawiczki, bo za 12 zeta i przyznać muszę, że choć rąsię mam niemałą, to jednak te ichniejsze 9 1/2, to chyba na kowala robione. Czyli żona obkupiona, a ja ciągle bez bluzy/wiatrówki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie - jakie >>>miękkie<< chwyty?

miałem jakieś przyzwoite żelowe za kilka dych, ale wymieniłem na próbe na piankowe za kilka zł :) i mi przypasowały, ale szukam czegoś lepszego. Tzn to ma być do rowerku typu 'hybryda' -> psuedo-szosa z prostą kierownicą (bez amora). Stawy w nadgarstkach sie odzywają, potrzebuje czegoś baaardzo miękkiego, żeby troche mikrodrgań pochłaniało (jak ktoś jechał na oponie 1.25 dopompowonej do 5+ barów po naszych kochanych ścieżkach rowerowych z fazowanych płytek bauma to wie o czym mowa ;) ), jak wsadziłem te piankowe to dużą różnice odczułem, ale j.w. - szukam czegoś lepszego, może nie być tanie.

 

btw: chwyty z "podpórką" - dobre to? bo nie miałem okazji u nikogo stestować.

http://www.hike.pl/product.php?productid=18185

(nie mowie konkretnie o tych, tylko o samej 'podpórce')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór bluz na wielkoludów mały. Opcja 0 wiatru z przodu i "odpacanie" z tyłu byłaby chyba najlepsza. Typy:

- Rogelli Salerno

- Polednik z windblockiem

- różniaste wzory, aczkolwiek zadziwia mnie długość B wynosząca 65 cm, podczas gdy zmierzenie mojej koszulki wskazuje, że powinno to być w moim przypadku ponad 80 cm od stójki do końca pleców (??)

- Rogelli Merano, ku której się osobiście skłaniałbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem sobie Rogelli Asti i polecam bo jest to naprawdę fajna bluza z przyzwoitym wykonaniem, ale nadaje się tylko na cieplejsze dni tak od 15 stopni wzwyż (oczywiście jako warstwa wierzchnia, bo ja przy niższych temp zakładam na nią zwykłą bluzę i też jest OK). Tylko ta ich rozmiarówka nieszczęsna sam mam 191 cm wzrostu i niby XL jest mniej więcej dobry na mnie (mogłem wziąć XXL :/ ), to nie wiem czy przy Twoim wzroście nawet XXXL będzie dobry bo te bluzy jakieś takie krótkie ;)

Aha i ja ją kupowałem na allegro za 80 albo 90 zł (już nie pamiętam) z wliczoną wysyłką od tego sprzedawcy co wkleiłeś link do Salerno i polecam bo kontakt dobry i jakby co nie ma najmniejszego problemu z wymianą.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór bluz na wielkoludów mały. Opcja 0 wiatru z przodu i "odpacanie" z tyłu byłaby chyba najlepsza. Typy:

- Rogelli Salerno

...

- Rogelli Merano, ku której się osobiście skłaniałbym

To 2 zupełnie różne stroje

- Salerno to raczej typowa bluza lub inaczej koszulka z długim rękawem - niby coś tam ocieplana ale jednak na cieplejszą pogodę - IMHO

- Merano to już raczej bluza - bluzo-kurtka - na obecną porę roku lepsza, w późniejszym okresie też o ile masz zamiar jeździć raniutko lub po nocy

 

Osobiście jakbym miał kupować teraz ciuchy żeby były uniwersalne to bym wziął jednak coś cieńszego w stylu Merano + kamizelkę.

 

Natomiast co do ASTI to trzeba pamiętać, że są 2 rodzaje:

- zimowa kurtka

- cieńsza kamizelko-bluza -> bluza z odpinanymi rękawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Merano to już raczej bluza - bluzo-kurtka - na obecną porę roku lepsza, w późniejszym okresie też o ile masz zamiar jeździć raniutko lub po nocy

Osobiście jakbym miał kupować teraz ciuchy żeby były uniwersalne to bym wziął jednak coś cieńszego w stylu Merano + kamizelkę

 

Będę jeździł raniutko, bo w innej porze czasu brak (latem ok. 4.30 - 5.00 startowałem). Zatem Merano byłaby wskazana. A jak się ma do niej ten Polednik

PS. Czy rękawki/nogawki to dobry pomysł na chłodniejsze dni zamiast pełnego stroju z długimi? A jęsli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja wszystkiego co w sklepach nie mam, więc trudno mi porównywać z czymś czego nawet nie miałem w ręku -> Polednik. Poza tym trochę wypadałem z obiegu z powodu przewlekłej choroby :(

 

Generalnie jak pisałem dawniej ja właśnie wolę te cebulkowe rozwiązania - kilka cieńszych rzeczy, rękawki/nogawki itd. Nie wiem co masz na myśli pisząc o chłodniejszych dniach - latem chłodniejszy to np 17*C, a obecnie np 2*C. Ja sobie chwalę ocieplane rękawki Biemme i ocieplane nogawki Rogelli, teraz widzę, że Rogelli dodało jakieś z membraną (nogawki i rękawki) nie wiem jak one powstrzymują wiatr - bo np zwykłe ocieplane nogawki Rogelli tak sobie - przy wietrznej pogodzie i np 10*C lub przy zwykłej i 5*C już czuć w kolanach ...

 

W Merano latem to raczej będzie zbyt ciepło nawet o 3-5 nad ranem - kiedy najchłodniej. Dodatkowo co zawsze przypominam wszystko zależy od termiki danej osoby - jednym jest wiecznie zimno, a innym gorąco. Poza tym lepiej trochę wyziębić organizm, niż się przegrzać ... większość przeziębień masz nie od samego wyziębienia, tylko od spocenia się i potem przewiania ...

 

No i pozostaje jeszcze kwestia gatek - co z tego, że dasz nogawki, jak po pęcherzu będzie wiało - co chwila będziesz robił siku, a w najgorszym przypadku mogą się przydarzyć rożne choroby ...

 

Pewnie masz ograniczony budżet ;) to jak już chcesz bluzę to przemyśl jakąś z odpinanymi rękawami - odpadnie zakup rękawków, a będziesz miał uniwersalny ciuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz ograniczony budżet ;) to jak już chcesz bluzę to przemyśl jakąś z odpinanymi rękawami - odpadnie zakup rękawków, a będziesz miał uniwersalny ciuch

 

To jeszcze dwa pytania:

1. Dobre, tanie i z dużym wyborem ciuchów na rower sklepy w Krakowie, bo może będę :)

2. Czy skręcane chwyty + rogi zmieszczą się na kierownicy Uni Crossfire (Kalloy Rizer)? Bo chcę dokupić do nabytych już Authorów Shadowy Dartmoora i nie wiem czy jest sens :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...