Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walass

Gigabyte P35-DS3R vs P41-ES3G (ICH9R vs ICH7)

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze mialem przyjemnosc znowu zmienic sobie za free (no wychodze na duzy plus ;) ) plyte glowna - postanowilem udowodnic ze nowe nie znaczy lepsze i na odwrot - ogolnie mid/hi-end nie musi byc mocniejszy niz low-end ;)

 

testy wykonalem na szybko - kilka prostych programow ktore conieco pokazaly

 

mb_productimage_ga-p41-es3g_big.jpg

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=3224

 

nazwa mylaca - to nie jest P41 lecz G41 z zintegrowana grafika lecz - wylaczona, to ze jest zintegrowana stwierdzilem przy wymianie pasty na NB - wielkosc chipa wieksza od P31

 

motherboard_productimage_ga-p35-ds3r_big.jpg

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35-ds3r.html

 

dobrze znana plyta , przedstawiac nie trzeba ;)

 

testy robione na identycznych ustawieniach - FSB 333 x10 =3,3GHz 1,2V ddr2 800 5-4-4-12

 

super pi 1m

p35=18,109

g41=17,735

g41spi.th.jpgp35spi.th.jpg

 

 

everest odczyt pamieci

p35=6765

g41=7159

p35odczyt.th.jpgg41odczyt.th.jpg

 

everest zapis pamieci

p35=7037

g41=7053

g41zapis.th.jpgp35zapis.th.jpg

 

everest cpu queen

p35=14123

g41=14113

p35cpuqueen.th.jpgg41cpuqueen.th.jpg

 

everest julia

p35=4792

g41=4959

p35julia.th.jpgg41julia.th.jpg

 

hdtach (ICH7 vs ICH9R)

ICH9R=ICH7

p35hdtach.th.jpgg41hdtach.th.jpg

 

 

 

 

wnioski :)

 

ICH7 i ICH9R w trybie IDE pracuja idealnie identycznie

sam chipset nie przyspiesza w zaden sposob procesora

G41 ma nowszy kontroler pamieci niz P35 dzieki czemu odczyt pamieci wyraznie wzrosl (razem z wynikiem SPI)

 

:)

 

ciekawostka:

P41-ES3G posiada gigabajtowy system oszczedzania energii ktory bardzo fajnie sie sprawuje , jak sie okazuje e3200@3,3 1,2V nie jest zbyt prądożernym procesorem :)

idle.th.jpg

stresm.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno dziwić bo od czasu P965 wielkich zmian w chipsetach intela nie było.Ogólnie P35 jest lepsze od P41 bo to potworny kastrat.

Powiedz czy nie masz problemu z samo resetującym się biosem w P35 ? Miałem EP35 i co reset przywracał mi deafult-y, od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno dziwić bo od czasu P965 wielkich zmian w chipsetach intela nie było.Ogólnie P35 jest lepsze od P41 bo to potworny kastrat.

Powiedz czy nie masz problemu z samo resetującym się biosem w P35 ? Miałem EP35 i co reset przywracał mi deafult-y, od nowości.

nie mam problemu z resetami

 

taki kastrat wygrywa z pełnym p35 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź procek pokroju e7xx , e8xx i zrób na tym kastracie fsb rzędu 500+mhz , powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to weź procek pokroju e7xx , e8xx i zrób na tym kastracie fsb rzędu 500+mhz , powodzenia

a po co mi to?

 

wez sobie q8200 i zrob 4GHz na czymkolwiek - sztuka dla sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko po to abyś zrozumiał że płyt na takich kastratach się nie kupuje , max fsb które z tego wyjmiesz to będzie kole 425mhz , kiedyś przestanie Ci celeron starczać , będziesz chciał lepszego proca i oc , to i płytę będziesz zmieniał , a z tą na p35 pewnie by stykło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tylko po to abyś zrozumiał że płyt na takich kastratach się nie kupuje , max fsb które z tego wyjmiesz to będzie kole 425mhz , kiedyś przestanie Ci celeron starczać , będziesz chciał lepszego proca i oc , to i płytę będziesz zmieniał , a z tą na p35 pewnie by stykło

jak przestanie to sie zmieni reszte ale ze jeszcze nie to po co? zle rozumujesz bo komputer jest dla czlowieka a nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie on ma służyć Tobie a nie Ty jemu i jak przestanie Tobie starczać procesor to sprzęt cie zmusi do wymiany , zresztą Twoja kasa Twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziemy się bawić dalej w LGA 775, podczas gdy dużo szybsze i5/i7 tanieją z dnia na dzień :P Srsly, śmiać mi się chce z takich ludzi. Ustawię sobie 4GHz no i co? Będzie głośno, będzie sporo prądu żarło, nie mówiąc o biednym zasilaczu... Sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co sie tak stresujesz

3,3GHz

stres= 1600RPM , 45W

idle= 600-700RPM, 14W

 

i to Twoim zdaniem duzo? nie rozsmieszaj

 

a zasilacz mam taki ze bys bal sie komputer majac takowy wlaczac - mam 250W - fortron :)

beztytuu2vb.jpg

beztytuuywk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi oddałeś P35-DS3R i wziąłeś to na P41 to ci życzę powodzenia w życiu i ogólnie robieniu interesów....

 

DS3R biję ją na łeb i mów co chcesz i tka ten P41 w porównaniu do tej P35 jest nie warty zamiany. A co do twoich testów, że lepszy P41. Ile da ci to w grach 1 czy może 2 FPS więcej?

 

DS3R kręci niesamowicie. FSB spokojnie w okolicach 500 Mhz a nawet niektóre lepiej. 6 fazowe zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśłi oddałeś P35-DS3R i wziąłeś to na P41 to ci życzę powodzenia w życiu i ogólnie robieniu interesów....

 

DS3R biję ją na łeb i mów co chcesz i tka ten P41 w porównaniu do tej P35 jest nie warty zamiany. A co do twoich testów, że lepszy P41. Ile da ci to w grach 1 czy może 2 FPS więcej?

 

DS3R kręci niesamowicie. FSB spokojnie w okolicach 500 Mhz a nawet niektóre lepiej. 6 fazowe zasilanie.

dla mojego e3200 nie ma zadnej roznicy

 

bede zmienial platforme to wezme sobie i3/i5 i wtedy P35-DS3R i tak na nic sie nie zda

 

poza tym bede potrzebowal duze FSB to sobie spowrotem kupie taka co duze FSB robi - czesto zmieniam sprzet i nie kupuje tego co jest COOL a szukam okazji na allegro i nigdy nie trace na sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy...Ustawiłeś dokładnie takie same , WSZYSTKIE timingi dla pamięci?

Bo jeżeli coś zostawiałeś na AUTO to G41 może po prostu mocniej zaciskać niektóre parametry i stąd te wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie najwazniejsze - 5-4-4-12 - reszta taka jak ma def. - z samych timingow taka roznica to by nie wyszla..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...