Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walass

Gigabyte P35-DS3R vs P41-ES3G (ICH9R vs ICH7)

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze mialem przyjemnosc znowu zmienic sobie za free (no wychodze na duzy plus ;) ) plyte glowna - postanowilem udowodnic ze nowe nie znaczy lepsze i na odwrot - ogolnie mid/hi-end nie musi byc mocniejszy niz low-end ;)

 

testy wykonalem na szybko - kilka prostych programow ktore conieco pokazaly

 

mb_productimage_ga-p41-es3g_big.jpg

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=3224

 

nazwa mylaca - to nie jest P41 lecz G41 z zintegrowana grafika lecz - wylaczona, to ze jest zintegrowana stwierdzilem przy wymianie pasty na NB - wielkosc chipa wieksza od P31

 

motherboard_productimage_ga-p35-ds3r_big.jpg

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35-ds3r.html

 

dobrze znana plyta , przedstawiac nie trzeba ;)

 

testy robione na identycznych ustawieniach - FSB 333 x10 =3,3GHz 1,2V ddr2 800 5-4-4-12

 

super pi 1m

p35=18,109

g41=17,735

g41spi.th.jpgp35spi.th.jpg

 

 

everest odczyt pamieci

p35=6765

g41=7159

p35odczyt.th.jpgg41odczyt.th.jpg

 

everest zapis pamieci

p35=7037

g41=7053

g41zapis.th.jpgp35zapis.th.jpg

 

everest cpu queen

p35=14123

g41=14113

p35cpuqueen.th.jpgg41cpuqueen.th.jpg

 

everest julia

p35=4792

g41=4959

p35julia.th.jpgg41julia.th.jpg

 

hdtach (ICH7 vs ICH9R)

ICH9R=ICH7

p35hdtach.th.jpgg41hdtach.th.jpg

 

 

 

 

wnioski :)

 

ICH7 i ICH9R w trybie IDE pracuja idealnie identycznie

sam chipset nie przyspiesza w zaden sposob procesora

G41 ma nowszy kontroler pamieci niz P35 dzieki czemu odczyt pamieci wyraznie wzrosl (razem z wynikiem SPI)

 

:)

 

ciekawostka:

P41-ES3G posiada gigabajtowy system oszczedzania energii ktory bardzo fajnie sie sprawuje , jak sie okazuje e3200@3,3 1,2V nie jest zbyt prądożernym procesorem :)

idle.th.jpg

stresm.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno dziwić bo od czasu P965 wielkich zmian w chipsetach intela nie było.Ogólnie P35 jest lepsze od P41 bo to potworny kastrat.

Powiedz czy nie masz problemu z samo resetującym się biosem w P35 ? Miałem EP35 i co reset przywracał mi deafult-y, od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno dziwić bo od czasu P965 wielkich zmian w chipsetach intela nie było.Ogólnie P35 jest lepsze od P41 bo to potworny kastrat.

Powiedz czy nie masz problemu z samo resetującym się biosem w P35 ? Miałem EP35 i co reset przywracał mi deafult-y, od nowości.

nie mam problemu z resetami

 

taki kastrat wygrywa z pełnym p35 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź procek pokroju e7xx , e8xx i zrób na tym kastracie fsb rzędu 500+mhz , powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to weź procek pokroju e7xx , e8xx i zrób na tym kastracie fsb rzędu 500+mhz , powodzenia

a po co mi to?

 

wez sobie q8200 i zrob 4GHz na czymkolwiek - sztuka dla sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko po to abyś zrozumiał że płyt na takich kastratach się nie kupuje , max fsb które z tego wyjmiesz to będzie kole 425mhz , kiedyś przestanie Ci celeron starczać , będziesz chciał lepszego proca i oc , to i płytę będziesz zmieniał , a z tą na p35 pewnie by stykło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tylko po to abyś zrozumiał że płyt na takich kastratach się nie kupuje , max fsb które z tego wyjmiesz to będzie kole 425mhz , kiedyś przestanie Ci celeron starczać , będziesz chciał lepszego proca i oc , to i płytę będziesz zmieniał , a z tą na p35 pewnie by stykło

jak przestanie to sie zmieni reszte ale ze jeszcze nie to po co? zle rozumujesz bo komputer jest dla czlowieka a nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie on ma służyć Tobie a nie Ty jemu i jak przestanie Tobie starczać procesor to sprzęt cie zmusi do wymiany , zresztą Twoja kasa Twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziemy się bawić dalej w LGA 775, podczas gdy dużo szybsze i5/i7 tanieją z dnia na dzień :P Srsly, śmiać mi się chce z takich ludzi. Ustawię sobie 4GHz no i co? Będzie głośno, będzie sporo prądu żarło, nie mówiąc o biednym zasilaczu... Sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co sie tak stresujesz

3,3GHz

stres= 1600RPM , 45W

idle= 600-700RPM, 14W

 

i to Twoim zdaniem duzo? nie rozsmieszaj

 

a zasilacz mam taki ze bys bal sie komputer majac takowy wlaczac - mam 250W - fortron :)

beztytuu2vb.jpg

beztytuuywk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi oddałeś P35-DS3R i wziąłeś to na P41 to ci życzę powodzenia w życiu i ogólnie robieniu interesów....

 

DS3R biję ją na łeb i mów co chcesz i tka ten P41 w porównaniu do tej P35 jest nie warty zamiany. A co do twoich testów, że lepszy P41. Ile da ci to w grach 1 czy może 2 FPS więcej?

 

DS3R kręci niesamowicie. FSB spokojnie w okolicach 500 Mhz a nawet niektóre lepiej. 6 fazowe zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśłi oddałeś P35-DS3R i wziąłeś to na P41 to ci życzę powodzenia w życiu i ogólnie robieniu interesów....

 

DS3R biję ją na łeb i mów co chcesz i tka ten P41 w porównaniu do tej P35 jest nie warty zamiany. A co do twoich testów, że lepszy P41. Ile da ci to w grach 1 czy może 2 FPS więcej?

 

DS3R kręci niesamowicie. FSB spokojnie w okolicach 500 Mhz a nawet niektóre lepiej. 6 fazowe zasilanie.

dla mojego e3200 nie ma zadnej roznicy

 

bede zmienial platforme to wezme sobie i3/i5 i wtedy P35-DS3R i tak na nic sie nie zda

 

poza tym bede potrzebowal duze FSB to sobie spowrotem kupie taka co duze FSB robi - czesto zmieniam sprzet i nie kupuje tego co jest COOL a szukam okazji na allegro i nigdy nie trace na sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy...Ustawiłeś dokładnie takie same , WSZYSTKIE timingi dla pamięci?

Bo jeżeli coś zostawiałeś na AUTO to G41 może po prostu mocniej zaciskać niektóre parametry i stąd te wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie najwazniejsze - 5-4-4-12 - reszta taka jak ma def. - z samych timingow taka roznica to by nie wyszla..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku 😄 na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
    • @Kelam u mnie ostatni bios to 7 luty, wrzuciłem gdy tylko się pojawił. Jak wtedy ustawiłem tak praktycznie nie wchodziłem w uefi. Problemy były chyba tylko głównie na płytach MSI z tego co pamiętam, przez zbyt małą pojemność kości bios. Że akurat "trojaczki" MSI na b450 królowały na forum, to problem akurat tu był dość powszechny.   Ps. piszesz jakby na intelu nie było żadnych problemów...zwłaszcza ostatnio  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...