Forum PCLab.pl: Podłączenie dodatkowego zasilania do HD5850 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Podłączenie dodatkowego zasilania do HD5850 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   -sickboy- Ikona

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Luty 2010 - 13:56

Witam,

Zakupiłem niedawno ATI Radeon HD5850 (Asus). Chciałem się dowiedzieć jaki jest zalecany sposobu podłączenia
zasilania do tej karty. Jak wiadomo model ten ma dwa gniazda ATX12V. Zasilacz jaki mam w kompie to
Chieftec 500W CFT-500A-12S. Jeden wtyk typu ATX12V mam wsadzony do płyty gł. koło procka, drugi kabelek
z zasilacza ma akurat dwa tego typu wtyki więc podłączyłem je do karty. Pytanie czy ma jakieś znaczenie jak podłączam
do grafiki dwa wtyki z jednego kabla? Czy może lepiej wziąć jeden z jednego kabla a drugi z drugiego ? Pytam tutaj w kontekście
wydolności zasilacza itp. Nie mam bezpośredniej możliwości podłączenia po jednym wtyku z osobnych przewodów bo ten co idzie
do płyty gł. już nie sięgnie do grafiki, ale mogę wykorzystać przejściówkę jaką dołącza ATI ze zwykłej wtyczki 5.25" Power na ATX 12V.

Pytanie czy ma to jakiekolwiek znaczenie jak to się podłącza ? Ja sobie tłumacze to tak, że skoro producent zasilacza zrobił takie wtyki na kablu dwa
to po to żeby je używać :-)

Czekam na opinie i pozdrawiam.

ps. co sądziecie na temat zasilacza który posiadam, czy oby nie jest za słaby ?
Komp. Phenom II 965 BE 3,4GHz, 8GB RAM, Seagate SATA II 1T, ATI HD5850 i zwykła
nagrywara DVD NEC'a

#2 Użytkownik jest niedostępny   llyod99 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2010 - 14:58

Zobacz post-sickboy-, o 7 Luty 2010, 13:56, napisał(a):

Witam,

Zakupiłem niedawno ATI Radeon HD5850 (Asus). Chciałem się dowiedzieć jaki jest zalecany sposobu podłączenia
zasilania do tej karty. Jak wiadomo model ten ma dwa gniazda ATX12V. Zasilacz jaki mam w kompie to
Chieftec 500W CFT-500A-12S. Jeden wtyk typu ATX12V mam wsadzony do płyty gł. koło procka, drugi kabelek
z zasilacza ma akurat dwa tego typu wtyki więc podłączyłem je do karty. Pytanie czy ma jakieś znaczenie jak podłączam
do grafiki dwa wtyki z jednego kabla? Czy może lepiej wziąć jeden z jednego kabla a drugi z drugiego ? Pytam tutaj w kontekście
wydolności zasilacza itp. Nie mam bezpośredniej możliwości podłączenia po jednym wtyku z osobnych przewodów bo ten co idzie
do płyty gł. już nie sięgnie do grafiki, ale mogę wykorzystać przejściówkę jaką dołącza ATI ze zwykłej wtyczki 5.25" Power na ATX 12V.

Pytanie czy ma to jakiekolwiek znaczenie jak to się podłącza ? Ja sobie tłumacze to tak, że skoro producent zasilacza zrobił takie wtyki na kablu dwa
to po to żeby je używać :-)

Czekam na opinie i pozdrawiam.

ps. co sądziecie na temat zasilacza który posiadam, czy oby nie jest za słaby ?
Komp. Phenom II 965 BE 3,4GHz, 8GB RAM, Seagate SATA II 1T, ATI HD5850 i zwykła
nagrywara DVD NEC'a

No i sam sobie odpowiedziałeś

#3 Użytkownik jest niedostępny   -sickboy- Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 07 Luty 2010 - 15:14

dzięki ;-) w takim razie zostawiam tak jak jest.

#4 Użytkownik jest niedostępny   wazel Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Luty 2010 - 16:25

A jak mam przejściówkę 6pin -> 2x molex, to mogę oba molexy podłączyć do jednej "gałęzi" z zasilacza, czy będzie lepiej dla zasilacza jak rozdziele te molexy między 2 "gałęzie". Mam nadzieję, że zrozumiałe jest to co napisałem, zasilacz Corsair VX450

#5 Użytkownik jest niedostępny   Ponton16 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2010 - 17:34

@up
nie jestem pewien czy będzie różnica ale ja podłączyłbym do 2 osobnych "gałęzi"

Strona 1 z 1