Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strom92

Modecom MC-2150 mini recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Modecom MC-2150

 

1251457306665682.jpg

 

Witam, dziś chciałbym zaprezentować moje wypociny na temat głośników które dziś przyszły do mnie kurierem ze sklepu ram.net.pl (do sklepu nie mam zastrzeżeń :) )

 

Kilka słów od producenta:

MODECOM MC-2150 to model łączący w sobie najlepsze cechy głośników marki MODECOM. Oprócz znakomitej jakości skrzyń głośników w całości wykonanych z MDF w zestawie tym zastosowano zewnętrzny wzmacniacz, który oprócz pozytywnego wpływu na jakość dźwięku zapewnia także znakomitą ergonomię.

 

MC-2150 wyposażono w 6.5" głośnik niskotonowy. Pozwala to dostarczyć wystarczającą ilość basów, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających Użytkowników. Jednocześnie, tak jak zawsze w przypadku zestawów MODECOM, tony niskie zachowują najwyższą jakość i precyzję.

 

Wspomniany już zewnętrzny wzmacniacz zapewnia poprawę jakości dźwięku poprzez oddzielenie układów zasilania od głośników. Dzięki temu zakłócenia pochodzące z sieci energetycznej nie wpływają na brzmienie zestawu.

 

Ponadto zewnętrzny wzmacniacz ustawiony na biurku sprawia, że kontrola zestawu jest zawsze w zasięgu ręki. Do zdalnej kontroli zestawu służy dodany do całości bezprzewodowy pilot.

 

Wzmacniacz posiada dwa wejścia audio, pomiędzy którymi z łatwością można się przełączać. Pozwala to na podłączenie zestawu na stałe do podstawowego źródła dźwięku (np. PC) i w razie potrzeby łatwe podłączenie go do alternatywnego źródła (np. odtwarzacz MP3) bez konieczności rozłączania oryginalnych połączeń.

 

Wymiary:

(Szer. x Głęb. x Wys.):

- Subwoofer: 280 x 240 x 255 mm

- Satelity: 93 x 100 x 132 mm

- Wzmacniacz: 210 x 77 x 200 mm

 

Moc w RMS:

- Subwoofer: 24W

- Satelity: 15W x 2

 

Cena: 275zł z przesyłką kurierem (UPS)

 

Ogólne wrażenia :)

 

Głośniki jak i wzmacniacz prezentują się bardzo ładnie. Głośniki są dosyć ciężkie, dobrze wykonane "MDF" bardzo dobrej jakości. Do wzmacniacza również nie mam zastrzeżeń, wygląda ładnie i robi to co do niego należy bez zastrzeżeń.

dsc04012e.jpg

 

Również ich zapakowanie było przemyślane, po pudełku wydawałoby się ze są dużo mniejsze (poprzednio miałem creativy pudło do nich było ogromne natomiast sub i satelitki wiele mniejsze od prezentowanych modecomów:

dsc04008u.jpg

 

Natomiast całość prezentuje się tak:

dsc04024de.jpg

 

Dzięki temu że wzmak nie znaduje się w subie, głośniki nie przenoszą zakłóceń z sieci i grają naprawdę czysto. Mają bardzo dobry bas, dobrą górę, środek też w bardzo dobry, nie mam do czego się przyczepić. Głośniki trochę się dławią przy max głośności, ale wtedy i tak są "za głośne" na pomieszczenie w jakim ich używam :) Grają naprawdę głośno i przyzwoicie. Przy niskiej głośności grają ok. Swoją moc pokazują dopiero po podgłaśnianiu do 60 - 65 wtedy grają świetnie :) Ważne jest to że przy większych głośnościach wszystko nie zlewa się w jedno i nie tworzy czegoś co często słyszymy u konkurencji. Dźwięki są od siebie odseparowane co daje naprawdę dobry efekt, pozytywnie mnie zaskoczyły :)

Poprzednio miałem Creativy p380 które jak na swój wiek i cenę nie grały najgorzej. Jednak porównując je z tym zestawem to niebo a ziemia :) nareszcie słychać więcej efektów, jest więcej muzyki w muzyce :) moja ulubiona muzyka brzmi o wiele lepiej niż na poprzednim zestawie więc jestem bardzo zadowolony. Mam go niecałe 4 godziny więc zestaw nie zdążył się dobrze wygrzać więc z za kilka dni powinien grać jeszcze lepiej :) Zdecydowanie wadą są zbyt krótkie kabelki głośników. Jak przy satelitkach nie miało to dla mnie większego znaczenia tak przy subie już ma. Na szczęście udało mi się to ułożyć tak jak tego chciałem, jednak kabelek łączący wzmak z subem wystarczył praktycznie na styk :)

Gdzieniegdzie można znaleźć informacje że pilocik jest do dupy i że trzeba nim dokładnie celować by móc cokolwiek zrobić. Gówno prawda :D nie wiem jak w innych zestawach, ale mój działa całkiem nieźle nawet z większych odległości. Jedyna rzecz do jakiej się mogę przyczepić w pilociku, to podwójna ilość przycisków "VOLUME". Chyba nikt nie wie i się nie do wie o co chodziło konstruktorom :)

 

Głośniki są podłączone do Creative Audigy SE + zainstalowane najnowsze zmodowane stery zmieniające karte na x-fi :)

Testowałem je na wielu rodzajach muzyki. Zarówno FLAKI jak i MP3 :D Dobrze grają zarówno techno jak i metallike. Muzyka relaksacyjna oraz szeroko pojęty pop również świetnie się spisuję. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Za te pieniążki chyba nie dostaniemy nic lepszego. Szczerze polecam :)

 

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania oraz dla chętnych uploadne więcej fotek! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeczytać twoją recenzję, ale myślę sobie zobaczę najpierw zdjęcia - no i jak zobaczyłem subwoofer w biurku to już mi się odechciało czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakieś lepsze ustawienie go w tym pokoju? Bo ja niestety nie. Wiem że sub powinien stać na podłodze ale wolę go wstawić tam niż ciągle kopać gdybym go wstawił pod nogi co jest chyba jeszcze gorszym rozwiązaniem, poza tym chyba na takiej mocy za wielkiej różnicy to nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze uzupełnić tekst ceną takiej przyjemności. Recenzja całkiem ok. Wygląd wzmacniacza nie pasuje mi tu trochę do reszty, pilocik wygląda trochę tandetnie. Za to satelity i sub ładne. Nigdy ich nie słyszałem ale jeżeli jesteś zadowolony to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnione :) Porównywałem je do x-230 od logitecha w sklepie i modecomy wypadły o wiele lepiej, szczególnie jeśli chodzi o bas, w x-230 jest zbyt nachalny i taki... Na siłę czasem :) ale co kto lubi :) fakt pilot wygląd ma tandetny dobrze że działa :P na zdjeciach wzmacniacz wydawał sie biały co by pasowalo do reszty wystroju oraz do drukarki oraz routera ktorego na fotce nie widac. Ale jest ok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj te głośniki, grają pięknie :). Ale jedyną wadą ich jest to, że jak ustawie sobie Bas oraz Treble, po wyłączeniu ich i ponownym włączeniu, wszystko wraca do fabrycznego ustawienia... Nie wiem czy da się to jakoś zapisać...

 

A i jeśli chodzi o sub, wszystko fajnie mam go pod biurkiem (nogami raczej nie powinienem go kopać :D) jak jestem tak z 1-1,5 m od biurka świetnie go słychać, jest mega głębia itp, a jak usiądę na krześle przed kompem, to jego prawie w ogóle już nie słychać, już nie ma tego czegoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom - lol, firma-Bóg sprzętu komputerowego na jeden sezon :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na jeden sezon ?? :)

 

Helooł? modecom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom - lol, firma-Bóg sprzętu komputerowego na jeden sezon :E

 

Taaa... jakbyś chciał wiedzieć Microlab sprzedaje identyczne, tylko pod swoją nazwą. I co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa na jeden sezon zobacz date założenia tematu i porównaj ją z datą tego postu.

 

Do dziś głośniki działają bez zarzutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refresh tematu :) jak dziś grają głośniki ? Jestem nimi zainteresowany a obecnie mam creative t3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refresh tematu :) jak dziś grają głośniki ? Jestem nimi zainteresowany a obecnie mam creative t3100

Zmieniles glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze mam te glosniki dokladnie od 9.07.2010 r. Byly tylko raz na naprawie, gdyz te siwe pudelko sie nie chcialo wlaczyc. Po za tym wszystko gra bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze mam te glosniki dokladnie od 9.07.2010 r. Byly tylko raz na naprawie, gdyz te siwe pudelko sie nie chcialo wlaczyc. Po za tym wszystko gra bez problemu :)

 

Głośniki posiadam już 7 lat i jedyne co mogę powiedzieć to to, że nadal wszystko działa bez zastrzeżeń :) Jedyne co zmieniłem w swoim zestawie to kartę mzuyczną, teraz jest to AUDIOTRAK Prodigy HD2 Advance DE. Teraz zestaw mam podłączony kablami RC więc za każdym po włączeniu głośników muszę przełączać źródło dzwięku na dwójeczkę. Poza tym wszystko jest cacy. Ten badziewny pilocik nadal działa. Z tego co widzę, głośniki nadal są w sprzedaży więc nadal mogę je śmiało polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...