Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

develov

LinuxLandia

Rekomendowane odpowiedzi

:yltype:Czemu Linux? :pingwin: Instalacja,wybór dystrybucji,problemy i rozwiązania,wady i zalety,pytania i odpowiedzi,dyskusja i pogaduchy na temat Pingwina itd... :) Jednym słowem cały Linux :color:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:yltype:Czemu Linux? :pingwin: Instalacja,wybór dystrybucji,problemy i rozwiązania,wady i zalety.

 

stawiam wirtualne piwo, ze temat poleci do kosza przed 00:00 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stawiam wirtualne piwo, ze temat poleci do kosza przed 00:00 :)

przebijam. 23 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, jakby chcieć pisać w jednym temacie czemu Linux, o instalacji, problemach, wadach i zaletach, to temat miałby ogrooomną ilość stron :P

Poza tym, jest masa tematów o konkretnym zagadnieniu/problemie związanym z Linuksem. A jak nie ma o dokłądnie tym temacie, to można założyć jakiś inny, konkretny temat. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Huh, jakby chcieć pisać w jednym temacie czemu Linux, o instalacji, problemach, wadach i zaletach, to temat miałby ogrooomną ilość stron :P

Poza tym, jest masa tematów o konkretnym zagadnieniu/problemie związanym z Linuksem. A jak nie ma o dokłądnie tym temacie, to można założyć jakiś inny, konkretny temat. ;p

Zgadzam się z tobą,masz całkowitą racje...ale chodziło mi raczej o "ogólna" dyskusje na "luzie" o linuksie,czasami dzieleniem się poradami,rozwiązaniami na różne tematy,czasami chcielibyśmy zapytać o coś banalnego na temat linuxa a niekoniecznie potrzebne jest zakładanie nowego tematu :) mysle że ten temat ma szansę na rozwój,oczywiście zależy to od nas użytkowników,moderatorów itd.nie koniecznie treba szukac dziury w całym ;)

Pozdrawiam wszystkich i życze miłego pobytu na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Już jakiś czas temu zaczęło mnie zastanawiać, że w tym dziale są tylko tematy z problemami, a takiego ogólno - linuksowo - pogaduchowego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Już jakiś czas temu zaczęło mnie zastanawiać, że w tym dziale są tylko tematy z problemami, a takiego ogólno - linuksowo - pogaduchowego nie ma.

Do tego potrzebna jest kłótnia. Trzeba by wymyślić jakiś powód do kłótni. Wtedy temat pójdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Już jakiś czas temu zaczęło mnie zastanawiać, że w tym dziale są tylko tematy z problemami, a takiego ogólno - linuksowo - pogaduchowego nie ma.

 

Ale to akurat specyfika całego forum: w sprzęcie ludzie pytają co kupić, w oprogramowaniu "jaki dobry pogram do...", w programowaniu ciągle się coś komuś nie kompiluje, albo nie umie napisać programu na zaliczenie (ew. nie wie jaką książkę do nauki wybrać), w temacie sieciowym co i rusz ktoś ma o 10kbps niższy transfer niż na umowie, a o problemach poruszanych w dyskusjach ogólnych to można by monografię napisać ;)

 

Z resztą taka sytuacja chyba odpowiada moderatorom, bo gdy tylko pojawi się gorętszy temat (np. polityka) to zaraz wpada Bono[uG] i profilaktycznie zamyka, nawet jeżeli temat obywał się bez bluzgów i innych osobistych wycieczek pomiędzy dyskutantami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by się przyjął taki temat. Tylko trza mieć o czym dyskutować :P

 

Podobno nowe dyski twarde mają mieć zwiększony sektor z 512 bajtowego na 4096 bajtowy. W związku z tym narzędzie fdisk, nie za ciekawie radzi sobie z tablicą partycji jeśli chodzi o te dyski. Zaleca się korzystanie z np. programu parted(który domyślnie obsługuje Ubuntu), jednak jest on jeszcze nie do końca skończony, a nie pojawiła się żadna 'łatka' na fdisk. Problem ten może jest raczej przyszłościowy, ale warto o tym wspomnieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to akurat specyfika całego forum: w sprzęcie ludzie pytają co kupić, w oprogramowaniu "jaki dobry pogram do...", w programowaniu ciągle się coś komuś nie kompiluje, albo nie umie napisać programu na zaliczenie (ew. nie wie jaką książkę do nauki wybrać), w temacie sieciowym co i rusz ktoś ma o 10kbps niższy transfer niż na umowie, a o problemach poruszanych w dyskusjach ogólnych to można by monografię napisać ;)

Chodzi mi o dyskusje o samym systemie - coś jak np. temat o 'siódemce' w dziale Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli wiesz jak to ma wyglądać to może zacznij? Ja tam w dziale windows nie bywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha. Teraz z palca ci nic nie wytrzasne, tam też takich tematów nie ma "na pęczki", jednak jest ich nieco więcej niż tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:yltype:Czemu Linux? :pingwin: Instalacja,wybór dystrybucji,problemy i rozwiązania,wady i zalety.

 

A więc, Linux dlatego bo jest przede wszystkim darmowy i to sprawia że dla mnie ten system jest bezkonkurencyjny. Drugim powodem jest to że mogę na nim o wiele bezpieczniej korzystać z konta bankowego.

A jeśli chodzi o cechy Linuksa, które przemawiają za tym że go używam, to możliwość rozwoju swojej wiedzy informatycznej, stabilność, szybkość działania, długie "życie" bez formata i możliwość dostosowania każdej pierdółki :) Jak na razie nic więcej do głowy mi nie przychodzi. :) A system którego używam to Ubuntu 9.10 które w 100% spełnia swoje zadanie (prosty, elastyczny i stosunkowo bezpieczny system). Dodam że jest to mój jedyny OS, Windowsa już od dawna nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o cechy Linuksa, które przemawiają za tym że go używam, to możliwość rozwoju swojej wiedzy informatycznej,

Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy ile można zrobić z produktem M$. Sam nie jestem jakimś czarodziejem komputerowym, ale widzę czasem, że ludzie uznają zasadę "mam linuksa = jestem haker". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile za ten produkt trzeba zapłacić... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugim powodem jest to że mogę na nim o wiele bezpieczniej korzystać z konta bankowego.

Możesz bardziej sprecyzować? Na innych systemach jest bardziej niebezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro chceta dyskusji.

Coś ucichło o tym nowym scheldurze cpu od ck, niby coś pokazał a tu cisza a myślałem że już mu przeszedł foch i pokaże na co go stać.

BTW. Jak w piątek wytrzeźwieje(spoko jestem teraz trzeźwy ale mam plan się wsiąść do roboty w piątek z artykułem) to w niedzielę czeka być może was ciekawy test na coreclub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz bardziej sprecyzować? Na innych systemach jest bardziej niebezpiecznie?

 

Tak, chociażby z tego powodu że Linux nie jest tak popularny jak Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Skorzystam z tego że temat jest ;) "ogólny" na temat "pingwina" więc pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników linuksa Debian,czy znacie jakiś mało skomplikowany sposób na zainstalowanie neostrady TP z modemem sagem f@st800?A konkretnie chodzi o zainstalowanie tego "wynalazku" TP na "Siduxie 2009-0.4"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj UbuDSL - w pliku /usr/share/ubudsl/configs/system.ini dopisz swój system i wersję, albo jako Sidux, albo Debian 6.0, na którym zapewne się opiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro chceta dyskusji.

Coś ucichło o tym nowym scheldurze cpu od ck, niby coś pokazał a tu cisza a myślałem że już mu przeszedł foch i pokaże na co go stać.

BTW. Jak w piątek wytrzeźwieje(spoko jestem teraz trzeźwy ale mam plan się wsiąść do roboty w piątek z artykułem) to w niedzielę czeka być może was ciekawy test na coreclub.

Może jakiś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj UbuDSL - w pliku /usr/share/ubudsl/configs/system.ini dopisz swój system i wersję, albo jako Sidux, albo Debian 6.0, na którym zapewne się opiera.

Niestety jeszcze nie poradziłem sobie z instalacja netu pod "siduxa 04"...patrzyłem w tym katalogu /usr/ubudsl/ niema tych plików ini.Zainstalowałem ubudsl w rozmaitych wersjach ale pasuje tylko jeden normalnie się instaluje,daje się skonfigurować modem działa normalnie swieci się ciągłym światłem ale gdy chce połączyć się z internetem to wyskakuje komunikat "brak modemu" :( Na razie śmigam na Ubuntu 9.04 UE 2.3 tam ubudsl działa bez zarzutu...od dwóch dni postawiłem sobie tego "siduxa" ale nie miałem za wiele czasu żeby pogrzebać w nim.A ten ubudsl raczej się nie rozwija za bardzo z tego co zauważyłem,dziwi mnie że TP nie dołącza sterowników pod linuxa na okładce niby cos tam pisze że jest ster do kernel2.6 ale na płycie go niema.

No nic jakos będę się bawił tym sidxem na razie zobaczę co sie da zrobić,będę wdzięczny za pomoc w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt ubudsl jest od dłuższego czasu zawieszony. jeśli nie chcesz konfigurować połączenia ręcznie to na siduxie działa skrypt LinNet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...