Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kochan4

Crossfire x16/x4 vs. x8/x8

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli do mojego 9800GTX za jakiś czas kupuję drugiego :) P5B Deluxe

 

 

Lepiej sprzedaj to co masz i kup jedna mocną kartę. To wywalona kasa jeśli zapakujesz się w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem trochę testów na podkręconych kartach, i wyniki wzrosły, więc wniosek nasuwa się taki, że x8/x8 nie ogranicza 5770 - gdyby były ograniczane, po zwiększeniu zegarów wynik powinien być taki sam (tak na chłopski rozum ;) )

 

edit

następna ciekawostka - w układzie x16/x4 w becie BF Bad Company 2 woda migała na szaro-biało , przy x8/x8 wszystko jest ok - czyżby zła synchronizacja linii 16/4 w tym tytule?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakims zagranicznym forum był test HD5870 i w tabelkach porównano m.in. wydajność miedzy 8x a 16x i we wszystkich grach różnice były marginalne.

 

A tutaj bardzo ciekawy test skalowania -> :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , tylko według testu wyszło im , że x4 2.0 ogranicza 5 % ogólnie i to 5870 - nie twierdze, że nie , sama karta może i tak jest ograniczana, gdy pracuje w singlu w slocie x4, jednak po testach , które przeprowadziłem widać, jak x4 pracuje w crossfire - wogóle nie opłacalne ;) (jedynie jakbyś drugą kartę dostawał gratis :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo cf, jaką panowie polecą płytkę pod LGA775, minimum 2 porty pci-e 2.0 (myślę o cf x16 + x8 lub x8 + x8 bo to chyba najlepsze opcje)? Chętnie Gigabyte ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo cf, jaką panowie polecą płytkę pod LGA775, minimum 2 porty pci-e 2.0 (myślę o cf x16 + x8 lub x8 + x8 bo to chyba najlepsze opcje)? Chętnie Gigabyte ale niekoniecznie.

 

ASUS MAXIMUS X38 lub ASUS RAMPAGE X48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Jednak lepiej jest zrobić CF (jak się ma taką płytkę) niż kupować nową dużo szybszą kartę.

 

Przykład:

HD4850 512MB DDR3 i dokupić drugie za 300zł (łączna wartość 600zł).

Radeon HD5850 1GB DDR5 kosztuje zaś 1000zł. Tak więc różnica w cenie spora.

Wydajnościowo zaś na podobnym poziomie (znaczy: CF 2xHD4850 = 1xHD5850).

 

Dlaczego tego nie napiszecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą z zgodzę z tym CF

Sam się o tym boleśnie przekonałem

Mając w CF HD4770 gry się cięły gorzej niż na jednej karcie

np Crysis lepiej chodził na jednym HD4770 niż na CF

To samo było z MW2 sypał się czasami do momenty gdy zacząłem go uruchamiać na jednym HD4770

Tak wiem to tylko 2 gry ale to akurat dwie gry które grałem od początku roku

 

A jeszcze jedno potrzebna moc i nie chodzi mi tu o cenę za prąd tylko o ilość wydzielanego ciepłą przez kompa

HD 4770 - 80W

HD 4850 - 110W

HD 4870 - 160W

HD 4890 - 190W

 

Przy CF mnożymy razy dwa

 

A taki jeden HD5850 - 170W

 

Więc w upalne dni w małym pokoju przy dwóch hd4870 można się ugotować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Jest wielu ludzi, którzy twierdzą, że nie ma znaczących przycięć przy 2xHD4850 w CF.

Problemem jest tu raczej moc procesora. Jak czytałem na tym forum( i w innych miejscach)

przy CF wymagane jest taktowanie w granicach 3.5Ghz. (u mnie akurat taka prędkość jest

możliwa na BOX'owym chłodzeniu przy ustawieniu samym mnożnikiem). Możliwe zatem, że

za mikroprzycięcia odpowiada fakt, iż procesor zbyt wolno podaje dane do kart graficznych

(i na odwrót - zbyt wolno je odbiera). Zdarza się też, ze dwie karty renderują jednocześnie

ta samą klatkę - zamiast klatki naprzemiennie. To nie jest jak dotąd w pełni rozwiązane.

 

http://forum.pclab.pl/t399340.html

http://forum.pclab.pl/t582264.html

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t547967.html

http://maxforces.com/articles.php?article_...&rowstart=0

 

W sprawie ciepła powiem tak: zawsze on będzie, mniejsze lub większe. Ilość ciepła bowiem

zależy od sprawności danego układu, nie ma w 100% sprawnego. Karty graficzne są

sprawne na poziomie 40-65% Niemniej jednak dobre wentylowanie budy powinno rozwiązać problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemniej jednak dobre wentylowanie budy powinno rozwiązać problem...

 

Tylko ja nie pisałem o obudowie tylko o pomieszczeniu w którym komp stoi :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bawiłem się w trochę więcej niż 2 gry, na 5770, i na 10.2 o ile było trochę mikroprzycięć, o tyle na sterach 10.3 prawie wogóle ich nie zauważałem - co już pisałem kiedyś, jak gra w trybie CF osiąga przyzwoitą liczbę klatek , praktycznie dla osoby nie wiedzącej co siedzi w kompie nie do zorientowania się czy to single czy multi gpu - ale to przy >60fps - przy Crysisie w very high dx10 miałem od 25-do 40 klatek w zależności od miejsca i zadymy, i tutaj czasami były jakieś błedy, ale nie tragedia

 

Dodam jeszcze, że nie ma sensu robic CF z 512mb kart do rozdzielczości >=1680x1050 - zauważalny spadek przy włączeniu AA i AF w stosunku do wersji z 1gb (testowane na UH Benchmark, FarCry2 i Call of Prypiat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

@Krzysiek

Air conditioning się założy i po sprawie ;)

 

@kochan4

Czyli do 1280x1024 - tak, do 1600x1200 oraz 1680x1050 - nie?

A co powiesz o 1360x760 i 1440x900?

Mam monitor panoramiczny 20-calowy iiyama ProLite E2003WS,

Jakie rozdzielczości polecasz przy pojedynczej a jakie przy CF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igorius, do 1680x1050 też super śmigało (2 asusy 512mb 5770) tylko , że po włączeniu AAx4 w UH np leciały fpsy w dół , czego nie miałem przy 1gb , co dla niektórcyh może być denerwujące - ja cały ten szum z AA mam w 4 literach , bo grając w 1680x1050 nawet lubię jak mam czasami ostrzejsze konturki :), ale niektórym to przeszkadza, co potrafię zrozumieć i dlatego też przestrzegam, że nie wszystkie nowe tytuły przy 512 ram mimo CF będą chodziły w full detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Ale teraz masz tylko jedna kartę HD5770 1GB, prawda?

Gry chodzą zatem gorzej, co nie?

 

Jednak skusze się na CF 2x4850 512MB DDR3

(nie stać mnie na HD5850 1GB DDR5 :( )

Masz jakież uwagi co do tego?

Czy muszą to być identyczne Radki (od tego samego producenta)?

Czy muszą mieć równe taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tą recke :beer: , od wieków szukałem czegoś takiego bo sam się zastanawiałem nad CF x16/x4, a teraz wiem że tanim kosztem o te 20 do 40% mogę podnieść wydajność na moim Radku HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem najpierw msi i his-a jednogigowe, później były wspomniane asusy 512mb, na tych asusach powiem szczerze, że bylo mniej mikroprzycięć, ale też testowałem je na sterach 10.3, a wcześniejszy zestaw na 10.2

 

a teraz wogóle latam na GTS 250 i marnie wygląda nawet przy jednej 5770 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius
a teraz wogóle latam na GTS 250 i marnie wygląda przy nawet jednej 5770 :(

 

To niedobrze. Zamień to na HD4850 1GB i rób CF (lub SLI z dwóch GTS'ów) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To niedobrze. Zamień to na HD4850 1GB i rób CF (lub SLI z dwóch GTS'ów) :D

 

szczerze ci powiem, że poluje na jakies dwie tanie 5750 1gb - cichutkie, bardzo mało papu biorą, a wydajność 5850 w CFie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius
szczerze ci powiem, że poluje na jakies dwie tanie 5750 1gb - cichutkie, bardzo mało papu biorą, a wydajność 5850 w CFie ;)

 

Jak tanie? Na alledrogo niewiele tego...

HIS Radeon 5750 1GB DDR5 (gwara 24 mies.) - 469zł

http://www.allegro.pl/item1029591326_karta...0_1gb_ddr5.html

 

Nowe ze sklepu:

HIS HD5750 1GB DDR5 iCooler IV - 499zł

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=14967

 

Sapphire ATI Radeon HD5750 1GB DDR5 - 581zł

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...azwa&f=more

http://www.morele.net/sapphire-radeon-hd-5...-03-50r-297068/

 

Ale lepiej chyba:

Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit VAPOR-X (11163-02-10R) - 589zł

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=14641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, a jaka plyte glowna polecacie pod wlasnie ten zestaw ? (2x Hd 5770, do 400PLN, z crossfire 8x 8x)

ASROCK M3A785GXH/128M sie nada czy brac cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozytywnie się o niej wypowiadają, wiadomo, ograniczony fundusz, a trzeba coś wybrać, asrock blisko spokrewniony z asusem ;) i ta płytka całkiem ciekawa - a tak BTW, właśnie doszły do mnie 2x5750 asusa , jutro może mostek dojdzie (bo nie mam żadnego) i testów następnych czas zacząć - na razie jestem miło zaskoczony, jedna na zegarach 700/4600@870/5400 robi osiągi jak mój były radzio 5770 :) , ale o tym napisze później w recce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, ponieważ jadę na zintegrowanej grafice (co już mnie dobija) i dumam nad zakupem taniej grafiki tak do 200zł pewnie; wpadł mi w oko HD 3870. No i myślę, że jak znowu będę miał ze 200zł, to można by władować drugiego. Dodam iż moja płyta ma właśnie CF x8/x8 i nie jestem pewny, czy nie będzie za dużej różnicy w porównaniu do x16/x16 + to, czy mój Chieftec 550W uciągnąłby dwa HD 3870. Za odpowiedzi będę wdzięczny. :)

 

Edit.: Lipa... przed chwilą się doczytałem, że mam CF x16/x4, a nie x8/x8... Chyba, że można to gdzieś przełączyć wtedy, proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć 2 karty to już lepiej kup 9600 GT ale szerze mówiąc za 300 zł możesz kupić np 4870 który jest dużo szybszy od 9600 SLI i 3870 CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...