Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Konrad60

Jaka najlepsza karta graficzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem takiego komputera:

Procesor: AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 499 zł

Płyta główna: Asus M4A77TD /AMD 770, DDR3-1600/ 305 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 180 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 190 zł

Karta graficzna: ??

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black) 159 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W 230 zł

 

Jaka karta będzie najlepsza?

1.Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5770 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 549 zł

2.GeForce GTX 260 GL+ 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 659zł

3.Radeon HD4870 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI Radeon HD4870 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI 599zł

4.Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP 639zł

5.Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 699zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie brał bym jednak GTX-a, podaj do jakiej sumy szukasz karty to znajdziemy może jakiś wydajniejszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to to GTX 216core, jednakże w tej cenie wydajniejszy będzie HD4890.

W najbliższym czasie ma być premiera HD5830 więc ceny powinny spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 4890 będzie świetnym wyborem. Jak wezmiesz GTX 260 też nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo HD4890 albo GTX260 Core216.

Taki sam "szajs" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATI to shit maja dziadowskie sterowniki,a i większość gier jest pod GeForce

kto sie zemną nie zgada?! to niech rzuci kamieniem ;]

 

A ten to pewnie były posiadacz Radeona 9600PRO. Sterowniki ATI nie sprawiają żadnych problemów od jakiegoś czasu. Wiekszosc gier pod GF? Już się to powoli zmienia, np beta BF BC2 bardziej lubi ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu też kupowałem kartę i miałem taki sam dylemat: GTX 260 vs HD 4890. Po przeczytaniu kilku porównań na necie zdecydowałem się na Radka i jak na razie nie żałuję. Wypada korzystniej w stosunku cena/jakość w porównaniu z GTX'em. Co do opinii typu, że Ati zawsze ma problemy ze sterownikami... Nie wiem jak było wcześniej ale z najnowszym Catalyst'em nie ma żadnych problemów. Wszystko śmiga elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może i one są dobre, pamiętam swego czasu jak wyszły HD 4870 to miesiąc po premierze zakupiłem go i niestety nie byłem zbytnio zadowolony, nie dość że suszara, gorąca, i te sterowniki same błędy w grach.

 

ATI z każdą nowością ma zawsze problemy dopiero po jakimś czasie udaje im się wszystko ustabilizować, i za to właśnie cenię Nvidię zawsze jest przygotowana odpowiednio.

 

 

 

A co do tematu to kolego jak masz 700zł to ten HD4890 jest faktycznie ciut lepszy od GTX 260 216 core więc jeśli nie będziesz podkręcać to on będzie lepszy.

 

A jeśli jesteś zwolennikiem oc to wybierz GTX 260 216core bo ma ona spory potencja o czym świadczy moja karta graficzna z sygnaturki. Karta po OC jest szybsza od referenta o jakieś 30% A wersja Gainwarda Golden sample o referenta na starcie lepsza jest o 8%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz GTX260 ATI to shit maja dziadowskie sterowniki,a i większość gier jest pod GeForce

kto sie zemną nie zgada?! to niech rzuci kamieniem ;]

:cegla:

 

 

Pomijając twój dziadowski styl i ja postawiłbym na 260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli jesteś zwolennikiem oc to wybierz GTX 260 216core bo ma ona spory potencja o czym świadczy moja karta graficzna z sygnaturki. Karta po OC jest szybsza od referenta o jakieś 30% A wersja Gainwarda Golden sample o referenta na starcie lepsza jest o 8%

 

Wszystko spoko tylko pamiętaj, że do tego konieczne będzie dodatkowe chłodzenie.. Koszt ok 100-130zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat jakieś 2 miesiące temu. Wybierałem miedzy GTX260 i Radkiem 4890. Postawiłem tym razem na Radeona i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Tak więc z mojej strony głos na Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten to pewnie były posiadacz Radeona 9600PRO. Sterowniki ATI nie sprawiają żadnych problemów od jakiegoś czasu. Wiekszosc gier pod GF? Już się to powoli zmienia, np beta BF BC2 bardziej lubi ATI.

Niee,ten usher to użytkownik radka 4850 :P

Głos na Radeona ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATI z każdą nowością ma zawsze problemy dopiero po jakimś czasie udaje im się wszystko ustabilizować, i za to właśnie cenię Nvidię zawsze jest przygotowana odpowiednio.
:lol2:

Chyba coś Ci się pomieszało i zapomniało :]

8800GTX i masa sterowników, z których każdy działał pod inną gra.

HD2900XT, każda gra działa, a im dalej w las ze sterownikami tym po prostu bardziej ujarzmiano wydajność. Sytuacja identyczna w przypadku HD3850 - początkowo poniżej 9600GT, a pod koniec swojego żywota przerósł konkurencję :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATI z każdą nowością ma zawsze problemy dopiero po jakimś czasie udaje im się wszystko ustabilizować, i za to właśnie cenię Nvidię zawsze jest przygotowana odpowiednio.

 

Komentarz ponizej. :)

 

:lol2:

Chyba coś Ci się pomieszało i zapomniało :]

8800GTX i masa sterowników, z których każdy działał pod inną gra.

HD2900XT, każda gra działa, a im dalej w las ze sterownikami tym po prostu bardziej ujarzmiano wydajność. Sytuacja identyczna w przypadku HD3850 - początkowo poniżej 9600GT, a pod koniec swojego żywota przerósł konkurencję :]

 

Przypomina mi sie artykul dotyczacy crashow systemu Windows Vista, jesli juz mowimy o cyt. "odpowiednim przygotowaniu" i "stablizacji" sterownikow:

 

Źródło: http://www.engadget.com/2008/03/27/nvidia-...-crashes-in-20/

 

"That huge bundle of damning emails and documents Microsoft produced as part of the Vista-capable lawsuit is full of fascinating information about how the company developed, planned, and launched Vista, but the latest juicy nugget to come out if it suggests that a lot of problems faced by the troubled operating system are actually NVIDIA's fault -- nearly 30% of logged Vista crashes were due to NVIDIA driver problems, according to Microsoft data included in the bundle."

 

3-27-08-vista-crash.jpg

 

Reasumujac jak wiadac opinii jest wiele... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...