Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

docxxx

Windows 7 i drukarka sieciowa - zaraz mnie krew zaleje

Rekomendowane odpowiedzi

12 komputerow w pracy. 10 ma XP. 2 przyszly nowe, z W7. Ok, wszystko gra, oprocz drukarek sieciowych. Wszystko na XP smiga az milo. Mozna drukowal do woli na 4 drukarkach sieciowych. Przychodzi kolej na W7. Dodaje drukarke sieciowa (system wszystkie widzi!), a system za kazdym razem zegna mnie komunikatem, ze trwa wyszukiwanie sterownikow w witrynie Windows Update i... kupa. Nie odnajduje ich. Ok, mysle sobie, to zainstaluje to wszystko recznie. Sciagam i instaluje sterowniki ze stron producentow danej drukarki. Kazda z 4 drukarek ma sterownik zainstalowany. Znowu dodaje drukarke sieciowa i znowu ten komunikat o Windows Update. Juz mnie krew zalewa. Wylaczam zapore sieciowa, konto goscia wlaczone, siec i domena ustawiona jak Bozia kazala. Ni chu chu. Dalej to samo.

Czy ktos wie, jak na tym wspanialym systemie zaintalowac drukarke sieciowa?

Wykluczcie wszelkie "normalne" problemy typu: firewall, wirus itp. To juz wszystko zostalo sprawdzone.

ps. Dodam, ze w koncu przytaszczylem kompa do kazdej drukarki i zaisntalowalem je lokalnie. Wszystko ok, ale ja chce drukowac sieciowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Windows update nie ma nic do sterowników.

 

No co Ty nie powiesz? :mad2:

A znasz rozwiazanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w folder drukarek (pod 7 jest on w control panelu) i spróbuj zmienić port z lokalnego na sieciowy podczepiając ją pod "prawdziwą udostępnioną drukarkę" - może tak pójdzie.

 

Windows update nie ma nic do sterowników.

W Win 7 jak najbardziej ma !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź w folder drukarek (pod 7 jest on w control panelu) i spróbuj zmienić port z lokalnego na sieciowy podczepiając ją pod "prawdziwą udostępnioną drukarkę" - może tak pójdzie.

 

Z tym, ze to nie jest stricte drukarka sieciowa, a udostepniona z innego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to drukarki i czy przypadkiem win 7 nie jest w wersji 64 bity?

W Win 7 jak najbardziej ma !

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Genialny marketing microsoftu, który przerodził się w miejską legendę, o tym jak to win 7 sam sobie ściąga sterowniki. :E No cóż żyj dalej w tym przekonaniu, że win7 myśli za ciebie i wie wszystko lepiej.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarki wszelakie (Brother, HP, Canon), a Win7 64-bitowy.

ps. Darujmy sobie teksty o MS i W7 w kontekscie "jaki to on zly". Chcialbym, abyscie pomogli w rozwiazaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drukarki wszelakie (Brother, HP, Canon), a Win7 64-bitowy.

To jest najprawdopodobniej przyczyna problemu. Brak sterowników do wersji 64bity, lub są potraktowane po macoszemu.

Niestety to są skutki kupna 64-bitowych systemów do biura, gdzie wszystko było, jest jeszcze długo będzie 32 bitowe. 64-bity w biurze to gwarantowane kłopoty i 0 korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest najprawdopodobniej przyczyna problemu. Brak sterowników do wersji 64bity, lub są potraktowane po macoszemu.

Niestety to są skutki kupna 64-bitowych systemów do biura, gdzie wszystko było, jest jeszcze długo będzie 32 bitowe. 64-bity w biurze to gwarantowane kłopoty i 0 korzyści.

 

Kolego, zanim napisalem posta, zainstalowalem sterowniki 64-bitowe ze strony producenta danej drukarki.

Co za ... ten W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, zanim napisalem posta, zainstalowalem sterowniki 64-bitowe ze strony producenta danej drukarki.

Co za ... ten W7.

Po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@John Sharkrat

Przyszedłeś tu pomóc czy przeszkadzać ? To nie jest forum dla fanboy'ów, a dla ludzi którzy szukają odpowiedzi na pytania w związku z praktycznymi problemami. Zachowaj swoje komentarze dla siebie, proszę, bo nie wnoszą żadnego wkładu rozwiązanie problemu...

 

@docxxx

Z tym, ze to nie jest stricte drukarka sieciowa, a udostepniona z innego kompa.

Nie ma znaczenia, masz tam podać numer IP, albo nazwę drukarki, drukarkę widzisz przecież w otoczeniu sieciowym pod jakąś nazwą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam dokładnie ten sam problem: W7 64bit i drukarka podłączona do XP.

 

Czy udało się rozwiązać problem?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos przetlumaczyc to na polski bo mam dokladnie ten sam problem a cos nie czaje textu do konca i sie zgubilem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla nastepnych, ktorzy beda mieli pdoobny problem.

Ostatni punkt u siebie zrobilem troszke inaczej - wybralem uniwersalny sterownik HP PCL6. (akurat hp mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam epsona 4880 nawet W7 64bit. nie poprsil o stery, moze 3s trwala instalacja drukarki

smiga nie pyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...