Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-wujas-

Natec Medusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym pochwalić się moim nowym zakupem. Zdecydowałem się na zakup nowej klawiatury, gdyż miałem już dość mojej starej klawiatury z dużymi klawiszami i dużym skokiem. Była głośna jak maszyna do pisania i mało wygodna. Do zakupu Medusy zachęciły mnie pochlebne opinie znalezione w internecie. Klawiaturę posiadam od 3 dni.

 

 

Klawiatura posiada klasyczny układ klawiszy typu slim o niskim skoku i duży klawisz Enter. Jedynym mankamentem układu jest krótki klawisz Backspace. Wszystkie klawisze zostały pokryte warstwą ochronną zapobiegającą wycieraniu się oznaczeń. Ponadto klawisze zostały lekko zmatowione, dzięki czemu palce nie ślizgają się. Producent chwali się zastosowaniem technologii x-scissors. Dzięki niej klawisze wciskają się bardzo łatwo i równo, bez względu na to czy wciskamy jego brzeg czy środek. Tak sprawa wygląda w teorii, a jak jest w praktyce? Ano faktycznie, klawisze są twardo osadzone na swoich miejscach (spacja również), ale jeżeli wciśniemy mocniej brzeg klawisza, usłyszymy dźwięk zderzenia się krańca klawisza z podstawką. Przy wciskaniu środka klawisza nie ma tego efektu. Przekrzywianie się klawisza pod naciskiem uwidoczniłem na jednym z poniższych zdjęć.

Klawiatura posiada tylko jeden klawisz dodatkowy odpowiedzialny za wyłączanie komputera. Dla mnie jest to jej plus, ponieważ i tak bym nie korzystał z dodatkowych klawiszy multimedialnych, które tylko podnoszą cenę klawiatury i zwiększają jej gabaryty.

 

Zastosowany w obudowie plastik (piano black) odbija światło i szybko się palcuje. Dodatkowo chromowana plastikowa obwódka potęguje efekt odbijania światła. Najbardziej z tego wszystkiego nieprzyjemne są diody. Po prostu świecą zbyt ostro. Ogólnie mimo wszystko klawiatura wygląda ładniej niż na zdjęciach (i pasuje mi stylem do monitora zbudowanego z identycznych materiałów).

 

Od spodu zamontowano nóżki podpierające klawiaturę pod kątem oraz gumowe anty-ślizgacze.

 

Ogólnie mówiąc, spasowanie materiałów jest na dobrym poziomie, ale nie idealnym. Przykładowo, lewa gumowa nóżka gorzej trzyma się podłoża i lewy bok klawiatury ma wyraźnie większą tendencję do ślizgania się po blacie. Dodatkowo jedna z nóżek bardziej lata od drugiej. Ponadto czasami odnoszę wrażenie, że przy wciskaniu niektórych klawiszy coś jakby przeskakuje, jakby plastikowy koszyk na którym osadzony jest klawisz jeszcze się docierał.

 

Poniżej prezentuję zdjęcia mojej klawiaturki.

 

dsc03803y.jpg

 

dsc03804o.jpg

 

dsc03805w.jpg

 

dsc03807d.jpg

 

dsc03808p.jpg

 

dsc03810y.jpg

 

dsc03811ckl.jpg

 

dsc03806ez.jpg

 

 

Zalety:

 

+ wygoda pisania

+ cicha praca

+ klawisze mocno osadzone na swoich miejscach

+ klasyczny układ

+ lekko zmatowione klawisze

+ dodatkowy klawisz wyłączający komputer

+ nie wymaga sterowników

+ niska cena

 

Wady:

 

- zbyt mocne diody

- plastik "piano black" palcuje się i odbija światło

- krótki backspace

- nieidealna jakość wykonania

 

Ocena subiektywna: 8/10

 

1pkt odjąłem za to że się odbija światło, 0.5 za krótki backspace a kolejne 0.5 bo jakość wykonania mogła być wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykła mała poręczna klawiaturka dla niezbyt wymagających. cena pewnie koło ~30zł. krótka recenzja, ale może być ;]

 

 

ps. BS rzeczywiście tragiczny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backspace faktycznie trochę za krótki ale można się przyzwyczaić. Dobrze że chociaz jest w prawidłowym miejscu (nie tak jak w innych klawiaturach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura działa do dziś, klawisze się wyrobiły i już nic nie strzela, działa bezproblemowo. Trochę szybko się brudzi, widać kurz i tłuste ślady. Mam nadzieję, że jeszcze pochodzi :). Klawisze na szczęście jeszcze się nie pościerały, jedynie na spacji widać pod światło lekkie wytarcia czarnej farby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Jak widzę klawiatura nie ma standardowego układu klawiszy - ze względu na poniższy szczegół ---

Krótkość klawisza backspace spowodowana jest umieszczeniem u góry klawisza z | \ który jest u mnie koło prawego klawisza shift.

Ponadto jest to uboższa wersja klawiatury Natec Swordfish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z klawiszem tyldy w tej klawiaturze? Mój chyba (jako jedyny) nie działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają wszystkie klawisze, wytarła się na rogu ta chromowana obwódka pod spacją i prześwituje biały plastik. Nie jest to duże przetarcie, ale trzeba brać pod uwagę, że to się stanie po jakimś czasie.

 

post-134156-132100388254_thumb.jpg

 

 

Edit: [22-09-2012]

Klawiatura nadal działa bezproblemowo, nic sie więcej nie przetarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak tą klawiaturą wyczyścić? Zwykłe klawiatury to rozbierałem milion razy a ta ma x-scissors i nie chcę czegoś popsuć

U mnie też się ta chromowana obwódka wytarła. Jak uda mi się tą klawiaturę przemalować to może przemaluje ten pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio jakich paproch wpadł pod klawisz '4'. Podważyłem go, wyskoczył, usunąłem paprocha i chyba z godzinę męczyłem się żeby wsadzić ten klawisz z powrotem :E Juz mam patent, ale i tak schodzi się z wsadzaniem tych klawiszy.

 

Edit [22.11.2013]: Klawiatura wciąż działa. Wszystkie znaki są czytelne, nie starły się. Jedynie lekko starła się czarna farba, ale trzeba spojrzeć pod światło żeby to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura nadal działa :E

 

Minęło już prawie 4.5 roku od zakupu. Wszystkie oznaczenia klawiszy są bardzo dobrze widoczne, nie wytarły się. W najczęściej dotykanych miejscach klawiszy matowa powłoka farby nieco się starła, ale w sumie to wszystko. Poniżej fotka ;).

 

Sjo25ey.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dobra klawiatura, u mnie żadna tyle nie wytrzymała i to nie ze wzgledu na wady konstrukcyjne (chociaż chyba jedna kiedyś padła z powodu zużycia klawiszy membranowych) tylko z powodu zalania albo naderwania kabla.

 

Widziałem że panowie z nateca czytają to forum więc może przeczytają i to. Jest dziura na rynku do wypełnienia, chodzi mi tutaj o nożycowe klawiatury bez numpada albo ze strzałkami wciśniętymi w lewy blok klawiszy (ogólnie krótszą), ale nie musi być taka miniaturowa jak to co teraz jest na rynku z tego typu klawiatur. Chociaż w sumie może to gra nie warta świeczki, ja już zresztą zamówiłem klawiaturę z zagranicy, ale gdyby istniała krótsza wersja Medusy albo Zandera to na pewno bym ją kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok, kolejny update :E

 

Jak na złość klawiatura nie chce się popsuć (ponad 5 lat!), a już troszkę mi się znudziła. Krótki backspace nadal jest problemem, nie wiem kto wpadł na 'genialny' pomysł stworzenia czegoś tak niepraktycznego. Przydałyby się również klawisze multimedialne, szczególnie do zmieniania piosenek.

 

 

JdhO0jW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ze jest 5 lat dla klawiatury? u mojego brata nadal dziala ta sama klawiatura, ktora byla kupiona razem z 1szym kompem - to byly czasy gdzie jeszcze 486dx4 krolowaly ale pojawialy sie tez 1sze pentiumy. w moim przypadku bylo to p100.

 

klawiatura ma idealny uklad klawiszy, duze oba shifty, dlugi backspace i duzy enter. i dziala nieprzerwanie od 1996 roku :] kremowy chyba BTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...