Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

YasiuSpacerowicz

Kiedy banki księgują przelewy?

Rekomendowane odpowiedzi

I ile czasu może iść jeden przelew, wysłany w piątek? Albo sobie Ultima w kulki leci, albo banki jeszcze nie pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli czekasz na kase to patrz na przychodzące na Twoje konto, zalezy o ktorej oni wyslali je do Ciebie i zalezy jak ich bank je wypuszcza dalej .. sprawdź po 12:30 lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie w Elixirze to pierwsze przybliżenie.

Niestety, jak mówią miłe panie w banku nie ma gwarancji, że przelew wyjdzie najbliższą sesją. Zwykle wychodzi, ale czasem coś się powali i zaczynają sie kataklizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ile czasu może iść jeden przelew, wysłany w piątek? Albo sobie Ultima w kulki leci, albo banki jeszcze nie pracują.

Zależy o której godzinie. Dzisiaj jest dopiero poniedziałek i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że jeszcze nie doszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy o której godzinie. Dzisiaj jest dopiero poniedziałek i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że jeszcze nie doszedł.

 

Denerwuje się, bo osiołki z Ultimy sobie pogrywają z tą kasą, miałem mieć ją już dwa tygodnie temu.

 

Dziękuje za raport, życze takich samych problemów jakie ja obecnie mam osobie raportującej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzenie w Elixirze to pierwsze przybliżenie.

Niestety, jak mówią miłe panie w banku nie ma gwarancji, że przelew wyjdzie najbliższą sesją. Zwykle wychodzi, ale czasem coś się powali i zaczynają sie kataklizmy.

nawet tak nie mów. W piątek wieczorem przelałem kasę z mbanku do bzwbk i do dnia dzisiejszego kasa jeszcze nie wpłynęła :/

 

edit//właśnie przed chwilą kasa doszła :) Chyba ktoś musiał przeczytać mój wpis :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet tak nie mów. W piątek wieczorem przelałem kasę z mbanku do bzwbk i do dnia dzisiejszego kasa jeszcze nie wpłynęła :/

 

edit//właśnie przed chwilą kasa doszła :) Chyba ktoś musiał przeczytać mój wpis :E

 

Skoro wysłałeś w piątek wieczorem to z mbanku wyszła dopiero dzisiaj rano i zanim zaksięgował ją bank odbiorcy musiało trochę czasu minąć ;)

 

Btw. jest taka stara zasada - nie dochodzą tylko pieniądze, które nie zostały wysłane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro wysłałeś w piątek wieczorem to z mbanku wyszła dopiero dzisiaj rano i zanim zaksięgował ją bank odbiorcy musiało trochę czasu minąć ;)

 

Btw. jest taka stara zasada - nie dochodzą tylko pieniądze, które nie zostały wysłane :)

nie no wysłałem przed 18 i kasa na pewno wyszła, tylko powinna z rana się pojawić w bzwbk, ale niestety tak się nie stało. Ważne, że doszła, bo bym dostał zawału jakby poszło coś nie tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszla dopiero w poniedzialek rano. 8:30 jak dobrze pamietam sesje wychodzace z Mbanku. Przewaznie dopiero na drugiej sesji przychodzacej jest ksiegowane. Wiec wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszla dopiero w poniedzialek rano. 8:30 jak dobrze pamietam sesje wychodzace z Mbanku. Przewaznie dopiero na drugiej sesji przychodzacej jest ksiegowane. Wiec wszystko ok.

Mi jak wpływaja pieniądze do WBK to zawsze ale to zawsze dostaje potwierdzenie smsem o 7:32 rano że kasa wpłyneła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no wysłałem przed 18 i kasa na pewno wyszła, tylko powinna z rana się pojawić w bzwbk, ale niestety tak się nie stało. Ważne, że doszła, bo bym dostał zawału jakby poszło coś nie tak :E

 

Ciekawe od kiedy mbank ma sesje wychodzącą ok. godziny 18?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe od kiedy mbank ma sesje wychodzącą ok. godziny 18?

popatrzyłem na przychodzące, mój błąd. Kasa wyszła o 6 w poniedziałek prawdopodobnie, czyli ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem idzie około 3 dni, jeśli bank jest inny, a mi się zdarzyło nawet 5 - sam robiłem przelew, więc mnie nie oszukali, że wcześniej poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Banku Spółdzielczym jest jeszcze Pani która zatwierdza każdy przelew. Możesz zdążyć zrobić przelew (elektroniczny)przed sesją wychodzącą np o 10:00 ale Pani przelewy zatwierdza raz na 15 minut do pół godziny i może przed dziesiątą przelewu nie zatwierdzić. Powoduje to oczywiście że przelew wychodzi następną sesją i w praktyce oznacza że pieniądze są dopiero na 2 dzień w obcym Banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 lutego laska wysłała mi kase na konto do PKO... do dnia dzisiejszego nie ma nic ...(sprawdzam codziennie przelewy na ipko.pl) Potwierdzenie mam, bo mi je wysłała. Co mogło pójść nie tak? i co powinnam zrobic? Powoli trace cierpliwosc.... Pomóżcie

 

dodam że kobiety w Banku proszą o cierpliwość...nie sprawdzając niczego powiedziały że dojdą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 lutego laska wysłała mi kase na konto do PKO... do dnia dzisiejszego nie ma nic ...(sprawdzam codziennie przelewy na ipko.pl) Potwierdzenie mam, bo mi je wysłała. Co mogło pójść nie tak? i co powinnam zrobic? Powoli trace cierpliwosc.... Pomóżcie

a kontaktowałaś się ze swoim bankiem? czy jesteśm pewna, że zgadzają się dane przelewu? jeśli przelew jest na inną osobę niż włąściciel lub współwłaściciel konta, to kasa może zostać odrzucona przez bank i wraca do nadawcy. Ja tak miałem - znajomy przez roztargnienie podał mi numer konta, gdzie był tylko upoważniony (nei był współwłaścicielem) i przeel wrócił do mnie na drugi dzień. PKO raczej korzysta z elixirów i sesji KIR, więc jeśli kasa była wysłana 24 lutego, to już nawet przy wysłaniu z powolnej Poczty Polskiej powinna dojść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kontaktowałaś się ze swoim bankiem? czy jesteśm pewna, że zgadzają się dane przelewu? jeśli przelew jest na inną osobę niż włąściciel lub współwłaściciel konta, to kasa może zostać odrzucona przez bank i wraca do nadawcy. Ja tak miałem - znajomy przez roztargnienie podał mi numer konta, gdzie był tylko upoważniony (nei był współwłaścicielem) i przeel wrócił do mnie na drugi dzień. PKO raczej korzysta z elixirów i sesji KIR, więc jeśli kasa była wysłana 24 lutego, to już nawet przy wysłaniu z powolnej Poczty Polskiej powinna dojść...

 

wszystko sie zgadza, ale ze Swoim bankiem jeszcze sie nie kontaktowałam, bede musiała spróbować... Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z iPKO (chyba) dokonałem wczoraj przelew i zdaje się, że dalej nie doszedł ? Czy nie został zaksięgowany czy coś, a przecież to dni robocze, ile można czekać ? Nie widzi mi się isć do banku i płacić 5 zł. prowizji za przelew zresztą nie po to mam iPKO. Z konta mi niby ubyło bo mam 1,59 zamiast 1,60, a w filarum.pl nie mają zaksiegowane, co jest ?

Na stronie też coś pisali, ipko, że może się skontaktować konsultant w celu potwierdzenia przelewu (nikt nie dzwonił) coś żeby sprawdzić czy wyamga potwierdzenia - po kliknięciu nie było żadnych info ? Co jest ?

Nie kliknąłem czegoś? Filarum wysłałem potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysłałeś wczoraj po południu to mogło wyjść dopiero dzisiaj pierwszą sesją i u calu zaksięguje się w drugiej sesji. Przegapienie jednej sesji też nie jest niczym nadzwyczajnym. No i nie wiadomo jak Filarum księguje, może u nich też jest od dojścia przelewu do przetworzenia przez system.

 

A przy okazji - nie lepiej trochę odłożyć niż brać chwilówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...