Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trist16

Zapuszczanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak więc dziś wpadłem na pomysł, aby zapuścić włosy. :) Nie za długie takie nawet przed ramię. I tu moje pytanie. Przed za puszeniem włosy maszynka równo ściąć czy jak ? Mam nadzieje, że chociaż trochę zrozumieliście o co "mi chodzi" . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zapuszczać to głupio by było zaczynać od ścinania :E ale ja się nie znam na tym tak w sumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie "góre" mam trochę dłuższą i nie wiem czy by to sie nie gryzło z bokami :P Zresztą nie wiem, tak sobie w głowie uroiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na celu ;p Możesz je puścić luzem i jedynie myć :D Ja w zasadzie zacząłem zapuszczać w październiku, w styczniu byłem je trochę przyciąć i teraz wygląda to tak że mają 8 - 8.5cm, ucho mam w 2/3 zarośnięte, czoła nie widać i grzywkę sobie na bok puszczam ;]

No i ja mam troszkę problem bo strasznie szybko mi się włosy przetłuszczają, jak jednego dnia ich nie umyję to mam kluchy straszne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja facet mam 33-34 cm kudły, rok zapuszczania ( głupia głowa ).

 

Ogólnie do 10 cm to zapuszczaj bez podcinania, myj co 2 dni, bo potem będziesz miał suche końcówki. Odżywek narazie stosować nie musisz.

 

Tak po przekroczeniu 10cm idź na modelowanie, żeby zrobić sobie spadziście do tyłu albo garnek.

 

I to chyba tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też licze na taki efekt końcowy, że grzywke lekko na bok (jak Bust3r), ale nie żadne emo itp broń Boże :szczerbaty:

 

PS: Czyli nic nie ścinać. Zostawić górę taka jaka jest ta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziko rosną, a zbliża się już do pół metra, normalnie zacząłem jak ściąłem się tak na 4cm i tak sobie rosną, tylko pamiętaj do dobrym szamponie i odżywce oraz o częstym myciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć sztywne te włosy i boje się czy nie będę miał afro ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał żadnego afro. Jak są krótkie, to są sztywne. Urosną Ci, to ci opadną.

 

Oby tylko one :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wpadłem na taki pomysł by zapuścić, a już 100 razy próbowałem. Zawsze kończyło się z maszynką w dłoni i znów tak będzie. Zetnę się na 2mm i po kłopocie. Chciałbym może mieć długie włosy, ale za dużo plątaniny i teraz też to źle wygląda. Musiałbym przyciąć u fryzjera czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój brat zawsze był ścięty na jeżyka ;)

pewnego dnia doszedł do wniosku że chce mieć długie ... i sie uparł i miał chyba za łopatki fajnie to wyglądało bo miał gęste włosy i końcówki mu się kręciły :)

ale teraz wrócił do męskiego ścięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo zachodu z tym dla faceta, nie jesteśmy przyzwyczajeni i chyba lepiej sobie darować.

 

Miałem włosy do ramion i wiecie co? nigdy więcej! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

a ja mam włosy do kolan [Agnes i Alessander potwierdzą] i wujek dobra rada radzi...

Chcesz długie włosy? naucz się cierpliwości - inaczej włosy cię tego nauczą lub je zetniesz.

Chcesz wyrównać maszynką? to nic nie da, włos na kopule rośnie jak mu się podoba - góra szybciej od boków i tyłu ale tył i boki będą wkurzać Ciebie - tu odstaje, jak to wygląda, co z tym zrobić...

można niby ściąć bo bokach... ale tego nie rób - później będziesz narzekać "czemu to nie poczekałem 3-6 m-cy"

Chcesz wyglądać jakoś znośnie do czasu aż zaczniesz układać włosy za uszy - naucz się korzystać z pianek, żelów - poeksperymentuj w wolnym czasie. Nie będę dawać Ci przykładów bo nie wiem jaki masz styl, w jakim kręgu znajomych się obracasz itd. - ale przykłady na fryzurę chodzą po ulicach, są też necie i telewizorni.

Jak już będziesz mógł zrobić kucyk odstawisz pianki, żele

 

@_raistlin_: nie jesteśmy do długich włosów stworzeni? a słyszałeś o indianach, samurajach, wikingach, druidach - plemionach jak galowie, barbarzyńcy, polanie. Wieź w dłonie banknoty i wskaż który to król nie miał długich włosów [podpowiem - 200pln]

Jeśli chcesz wiedzieć to krótkie włosy zaczęły swą modę na terytorium Europy w wojsku rzymskim - dyscyplina, podporządkowanie się zasadom, zwyczajom panującym w wojsku.

W krajach sąsiadujących z Morzem Śródziemnomorskim, ciepły klimat, krótkie włosy były praktyczniejsze, a tam gdzie zima jest zimą dłuższe.

 

Chciałem namówić staruszka do zapuszczenia włosów - ma fryzurę na mnicha [łysina] ale z jego srebrnymi włosami wyglądałby jak mr. artist - nie mogę doczekać się własnej siwizny - wypisz, wymaluj nekromanta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy do kolan ? :o Respect ;d

 

Moja fryzura końcowa ma wyglądać mniej więcej tak:

1

2

3

 

Btw: ile włos rośnie na msc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, nie rób tego ;(

 

A włos rośnie każdemu inaczej, mojemu ojcu potrafi czasem do 2cm skoczyć, mi niestety może koło 1cm/msc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix
Btw: ile włos rośnie na msc?

zdrowy powinien min 12cm na rok - ze swego doświadczenia od zera do Hitl... ee do kucyka 24cm przez pół roku :E ale na początku szybko rośnie.

Na takie fryzurki jak z foto to te pół roku od zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz wyrównać maszynką? to nic nie da, włos na kopule rośnie jak mu się podoba - góra szybciej od boków i tyłu ale tył i boki będą wkurzać Ciebie - tu odstaje, jak to wygląda, co z tym zrobić...

można niby ściąć bo bokach... ale tego nie rób - później będziesz narzekać "czemu to nie poczekałem 3-6 m-cy"

Chcesz wyglądać jakoś znośnie do czasu aż zaczniesz układać włosy za uszy - naucz się korzystać z pianek, żelów - poeksperymentuj w wolnym czasie.

Jak już będziesz mógł zrobić kucyk odstawisz pianki, żele

ja tne 'boki' regularnie, co tydzien-dwa :heu:

 

na kopulce zostawiam i... nie eksperymentuje z zelami i piankami, przynajmniej jesli chodzi o wlosy :E

 

 

a jak juz bedzie mogl zapuscic 'kucyka', to po co ma rezygnowac z pianki i odrobiny zelu do smarowania :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szamponów sprawdzających się na piórach facetów. Produkty KeUNE polecam ;) Zwłaszcza jak ktoś ma loki jak ja i się to plącze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten fryz #1, ale mimo prostych włosów jakoś u mnie to tak nie wygląda. Nie wiem, no po prostu inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw, kiedy autor napisze, że ściął, bo go denerwowały włosy na oczach i spokojnie, bez opaski/ sznurówki/ czapki nie mógł pograć w tenisa/ piłkę/ kosza/ siatkówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1_puyol_0519.jpg

 

Fenomen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja fryzura końcowa ma wyglądać mniej więcej tak:

1

2

3

 

Mam dokładnie takie, jak na trzecim zdjęciu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje są bardzo podobne do tych ze zdjęć ;]

EDIT: Dokładniej to też takie jak na trzecim ;p choć te drugie też są fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...