Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzychoBKS

Problem z Wifi livebox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem taki : mam neostrade i ruter livebox ktory podlaczony jest do PC. Kupilem ostatnio laptopa i nie dam rady podlaczyc sie przez wifi do rutera. Tzn wyskakuje mi ze mam polaczenie i sygnal znakomity ale neta na lapie nie mam:-| Jak wyszukuje sieci wynajduje kilka i moja z czego moja najsilniej i jest napisane : Ta siec wymaga klucza sieciowego.W tej chwili masz polaczenie z ta siecia , aby rozlaczyc polaczenie nacisnil rozlacz i zlota kodka :-| mecze sie z tym juz 2 tygodnie szukalem na google latalem po forach i tylko tyle mi sie udalo zrobic ze teraz mam polaczenie ale neta dalej nie:-| POMOCY!

post-216288-1267635817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto by zajrzeć do OBRAZKOWEJ instrukcji obsługi lub zadzwonić na infolinię. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta siec wymaga klucza sieciowego

 

klucz WEP znajdziesz na pudełku od liveboxa(taka naklejka gdzieś na spodzie kartonu)

 

wpisujesz hasło, wciskasz na chwilę przycisk REG na liveboxie i klikasz połącz

 

jeśli zbyt zawile wytłumaczyłem, to polecam instrukcje obsługi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale ja juz probowalem z tym tylko ze moj klucz (xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xx) jak wpisuje to jest za dlugi bo brakuje miejsca wlasnie:-| pare dni temu zrobilem tak ze przypisalem temu łączu we wlasciwosciach (TCP/IP) IP Maske bramke i DNS ale tego ostatniego nie jestem pewien czy sa poprawne. ale wtedy zaczelo mi polanczac z moim ruterem i niby mam polaczenie a neta ani troche zmienilo sie jednak to ze tam gdzie trzeba wpisac klucz WEP jest haslo z 8 znakow i nie rozumiem ocb przeciez ten z pudelka jest wiekszy... pokaze jak to wyglada doradzcie cos

post-216288-1267686850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie trzeba wpisac klucz WEP jest haslo z 8 znakow i nie rozumiem ocb przeciez ten z pudelka jest wiekszy... pokaze jak to wyglada doradzcie cos

A skąd wniosek że tylko 8 znaków?

Ludzie ale ja juz probowalem z "tym"

Rozumiem, że "tym" to nie instrukcja obsługi? Od tego zacznij.

Ps.

Może użyć zaczłołbyś używać kropek i przecinków. Byłoby miło. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pominiesz myślniki w kluczu z liveboxa to ma 8 znaków (albo 13 bo już nie pamiętam)

 

przecież możesz zmienić szyfrowanie i klucz w ustawieniach liveboxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak pominiesz myślniki w kluczu z liveboxa to ma 8 znaków (albo 13 bo już nie pamiętam)

Skąd ten pomysł o 8 znakach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale tak mi się coś skojarzyło z 8 znakami, może dlatego ze w domu mam hasło ośmioznakowe ale WPA

 

przepraszam za wprowadzenie w błąd :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod podelkiem jest klucz zlozony z tylu znakow ile przedstawilem w postaci ,,x'' i bez myslnikow zadnych. A z tad wiem ze z 8 bo jak wchodze we wlasciwosci tej mojej sieci neostrady to jest juz klucz w miejscu gdzie go sie wpisuje tylko zaszyfrowany. Dlaczego moj klucz z podelka nie miesci sie w miejscu gdzie trzeba go wpisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tad wiem ze z 8 bo jak wchodze we wlasciwosci tej mojej sieci neostrady to jest juz klucz w miejscu gdzie go sie wpisuje tylko zaszyfrowany. Dlaczego moj klucz z podelka nie miesci sie w miejscu gdzie trzeba go wpisac?

Wpisywałeś go, czy zobaczyłeś 8 kropek i uznałeś, że się nie zmieści, bo masz dłuższe hasło?

Zmień hasło w liveboxie na 8 znaków, jak ci się nie mieści..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze wpisywalem z tad wiem ze sie nie miesci. ok poszukam jak zmienic klucz jak bedzie wtedy dzialalo dam znac dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem w ustawienia rutera zmienilem klucz na 64 bitowy i wpisalem go na lapie wyskoczyl blad systemu konflikt IP wiec zmienilem u siebie koncowke ip z .10 na .11 i dziala net dzieki;] chce zrobic jeszcze jedna rzecz a mianowicie chce byc pewny ze nikt inny sie nie podepnie pod moj ruter jak to zrobic i jak spr czy ktos tego juz nie zrobil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. Mam nowy problem... co ok 5 -10 min trace neta:/ wyskakuje mi komunikat NIE MOZNA POLACZYC SIE Z PREFEROWANA SIECIA BEZPRZEWODOWA. macie jakis sposob na to? Do tego jak wchodze liste dostepnych sieci bezprzewodowych zaznaczam moja klikam polacz , laczy wyskakuje ze polaczono a przy mojej sieci jest napis\BRAK POLACZENIA i zolta gwiazdka... ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menadżer urządzeń> karty sieciowe> klikasz 2 razy na twoją kartę wifi>zakładka zarządzanie energią>odznacz wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to chyba nie to:-l mialem juz to odznaczone. zaowazylem jednak ze we wlasciwosciach mojej sieci ze ten klucz ktory wczesniej wpisywalem ( zlozony z 10 znakow) jest zastapiony kluczem zlozonym z 8 znakow nie mam pojecia czemu nie zapisuje sie on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to pole wyświetla tylko osiem znaków, ale gdy wciśniesz strzałkę w prawo to przeskoczy dalej?? (przewija się)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałeś 8 znaków czy 8 kropek?

8 kropek

 

może to pole wyświetla tylko osiem znaków, ale gdy wciśniesz strzałkę w prawo to przeskoczy dalej?? (przewija się)

moglbys kolego sprecyzowac oco ci chodzi bo nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 kropek

ilość kropek nie ma żadnego związku z ilością znaków w haśle.

lość kropek jest równa ilości znaków tylko w trakcie wpisywania hasła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ilość kropek nie ma żadnego związku z ilością znaków w haśle.

lość kropek jest równa ilości znaków tylko w trakcie wpisywania hasła

no dobra ale wiecie jak rozwiazac mam ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOWIEDZCIE CO MAM ZROBIC BO CIAGLE MI SIE NET ODLANCZA MOZE JEST JAKIS LIMIT POLACZENIA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...