Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Matyjasiak2009

jaki akumulator do Peugeot 206 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matyjasiak2009

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów chciałem was prosić o pomoc w zakupie akumulatora do Peugeot 206 1.1 1999r. gdyż mój stary po zakupie auta na jesieni okazał się nie być w najlepszej kondycji, i po ostatnich mrozach całkowicie padł. Jest to mój pierwszy samochód więc nie posiadam dużego doświadczenia w motoryzacji, zastanawiam się nad dwoma modelami, jaka firmę wybrać:

http://www.allegro.pl/item941219169_akumul...awa_okazja.html

http://www.allegro.pl/item942566883_akumul...szawa_44ah.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie kupie innego niż centra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyjasiak2009
Kup taki jak w instrukcji

albo ja nie umiem znaleźć albo nie jest napisane w instrukcji jaki model fabrycznie jest zamontowany. Obecnie po starym właścicielu jest zamontowany jakiś tandetny, bo widziałem taki sam w Tesco za 99zł.

 

Mojemu zakupowi padnie najprawdopodobniej Centra model:

http://www.allegro.pl/item941219169_akumul...awa_okazja.html

kupować ?

 

P.S. mam jeszcze pytanie może dla niektórych głupie ale jeżeli ktoś dopiero zaczyna przygodę z motoryzacją jest ważne. Akumulator po zakupie od razu można zamontować czy najpierw trzeba naładować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie opisali tego w broszurce (o ile jest dolaczona), to mozesz od razu uzywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyjasiak2009

Dzwoniłem dzisiaj do sklepu(hurtowni) w mojej okolicy i pan z którym rozmawiałem doradził mi zakup CENTRA PLUS 50Ah CB500 w cenie 225zł oraz w cenie sprawdzi sprawności układu ładowania. Warto ? trochę się zdziwiłem że taka duża moc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu Centry do Puga 206 1.1 ma być Centra Plus CB500 lub Futura CA530. Ale już np do 205/306 1.1 oprócz CA530 i CB500 podano Centrę Standard CC440 więc i do Twojego silnika powinien wystarczyć.

 

Moim zdaniem jeśli masz w aucie dużo elektroniki albo lubisz posłuchać głośno radia przy zgaszonym silniku to bierz Plusa, jeśli nie to Standard powinien wystarczyć.

 

BTW. Sam mam Centrę Plus i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyjasiak2009

kilka dni temu kupiłem Centrę Plus CB500, autko stoi na dworze (ujemne temperatury) i śmiga aż miło.

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze jestem w 100% zadowolony i polecam innym tą firm.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...