Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

D3vi

Głośniki 5.1 do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podobny problem, więc nie będę zakładał nowego tematu. Mam głośniki 5.1, które dotychczas były używane do odtwarzacza DVD (ale tylko przez czincze), a jako że ostatnio z niego nie korzystam, to postanowiłem przenieść te głośniki do kompa. Problem jest taki, że w kompie nie ma wejścia czinczowego, ani odpowiedniej liczby wejść (domyślam się, że powinno być ich 5, czy 6) na kable, tylko zwykłe jedno wejście na głośniki, jedno na mikrofon itp. Kabla póki co też nie mam, ale mniejsza z tym. Generalnie chodzi o to, że chciałbym się dowiedzieć, czy do mojego kompa da się podłączyć takie głośniki, jeśli tak, to jak, a jeśli nie, to czy da się podłączyć chociażby tak, żeby funkcjonowały jako 2.1.

Moja karta dźwiękowa to Realtek High Definition Audio, jeśli dobrze to sprawdzam.

Zdaję sobie sprawę, że podaję mało informacji, ale prawda taka, że nie wiem do końca, jakie powinienem podać, więc pytajcie.

Jak pewnie zauważyliście, jestem totalnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krank. Też miałem taki problem. Wystarczy dokupić przejściówki. Komputer Wyszuka ci wszystkie głośniki i będziesz mógł se ustawić opcje 5.1 :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Moja karta to przeżyje? I jakie przejściówki mam dokupić? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjścia na na panelu IO powinny być takie - front (lewy prawy) środek, tył (lewy prawy) sub, słuchawki, mikrofon (oczywiście w innej kolejności to pisałem tak z głowy). jak płyta ma fajny soft, to powinieneś mieć opcję zmiany sygnału wypuszczanego przez dane gniazdo (np z frontu na tył :E)

 

co to za płyta i głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz :/ żeby to działało to jedna przejściówka raczej nie wystarczy. Ja np mam 2. Możesz szukać nawet i na allegro albo w twoim sklepie elektronicznym w mieście. Szukając musisz pisać tak : czincza(rca) gniazdo > minijack itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie problem taki, że wyjść front (lewy prawy) środek, tył (lewy prawy) nie mam. Aż fotki zrobiłem:

http://img202.imageshack.us/img202/5513/dsc00257sd.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/8324/dsc00258d.jpg

I tył subwoofera:

http://img25.imageshack.us/img25/9185/dsc00227bv.jpg

Więc, jak widać, jest skromnie. Głośniki to DK Digital Model AS 20. Płyta... jak to sprawdzić? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z zakładka motherboard. ale ostry schiz że nie masz tych wyjść. i chyba jedyne co pozostaje aby uzyskać 5.1 to zakup oddzielnej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc płyta główna...

Motherboard:

Manufacturer - Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model - M61VME-S2.

 

A bez kupowania nowej karty... Jak już mówiłem, nie muszę mieć dźwięku 5.1, może nawet z wszystkich głośników lecieć to samo :P (no, powiedzmy, że zadowolę się stereo). Tylko czy da się je jakkolwiek podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż u ciebie wyszystkie głośniki podłączone są pod subufer, a od sufufera odchodzą 2 kable rca, więc w czym problem? kupujesz przejściówkę 2rca gniazda > 1 wtyk do karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD hah. Nie spokojnie :]. Tylko nie kup sa gównianych tych przejściówek. Najlepiej żeby były dobrej jakości te końcówki bo może to wpływać na dzwięk. Jak będzie takie szorstkie w dotyku to nie kupuj. Ja kupiłem taki za 10 zł i trzeszczało.

 

Ta takie małe coś jest dobre. Choć radzę ci najpierw zajść do sklepu bo tak to na allegro to wychodzi razem 20 zl(bo przesyłka), a w sklepie będziesz miał o niebo lepszy za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie zamierzałem kupować na Allegro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

Ok, a zdradzisz co? ^^

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

Hm, czyli mam tamtą przejściówkę co wyżej kupować? I coś jeszcze do tego? Można konkretniej? ^^ Sam w tym zbyt biegły nie jestem.

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

Obawiam się, że miałem tylko ten kabel RCA, tzn. czarna i czerwona wtyczka, jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

 

No przecież to mu napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, czy muszę wiele zrobić, żeby mieć 5.1. Jeśli wiele, to zadowolę się stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, a zdradzisz co? ^^

 

Hm, czyli mam tamtą przejściówkę co wyżej kupować? I coś jeszcze do tego? Można konkretniej? ^^ Sam w tym zbyt biegły nie jestem.

 

Obawiam się, że miałem tylko ten kabel RCA, tzn. czarna i czerwona wtyczka, jak na zdjęciu.

Miałem taka samą prawie płytę (S zamiast V w nazwie)

W menadżerze audio było nawet coś takiego jak auto detekcja wyjść i tam każdemu wyjściu możesz przypisać odpowiednią funkcje(Zamiast wyjście liniowe wyjscie słuchawkowe i wejscie mikrofonowe to przód tył i centralny/subwofer)

A te kabelki to takie np(3 szt):

http://www.allegro.pl/item1131158676_kabel...lka_gratis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...