Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

D3vi

Głośniki 5.1 do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podobny problem, więc nie będę zakładał nowego tematu. Mam głośniki 5.1, które dotychczas były używane do odtwarzacza DVD (ale tylko przez czincze), a jako że ostatnio z niego nie korzystam, to postanowiłem przenieść te głośniki do kompa. Problem jest taki, że w kompie nie ma wejścia czinczowego, ani odpowiedniej liczby wejść (domyślam się, że powinno być ich 5, czy 6) na kable, tylko zwykłe jedno wejście na głośniki, jedno na mikrofon itp. Kabla póki co też nie mam, ale mniejsza z tym. Generalnie chodzi o to, że chciałbym się dowiedzieć, czy do mojego kompa da się podłączyć takie głośniki, jeśli tak, to jak, a jeśli nie, to czy da się podłączyć chociażby tak, żeby funkcjonowały jako 2.1.

Moja karta dźwiękowa to Realtek High Definition Audio, jeśli dobrze to sprawdzam.

Zdaję sobie sprawę, że podaję mało informacji, ale prawda taka, że nie wiem do końca, jakie powinienem podać, więc pytajcie.

Jak pewnie zauważyliście, jestem totalnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krank. Też miałem taki problem. Wystarczy dokupić przejściówki. Komputer Wyszuka ci wszystkie głośniki i będziesz mógł se ustawić opcje 5.1 :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Moja karta to przeżyje? I jakie przejściówki mam dokupić? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjścia na na panelu IO powinny być takie - front (lewy prawy) środek, tył (lewy prawy) sub, słuchawki, mikrofon (oczywiście w innej kolejności to pisałem tak z głowy). jak płyta ma fajny soft, to powinieneś mieć opcję zmiany sygnału wypuszczanego przez dane gniazdo (np z frontu na tył :E)

 

co to za płyta i głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz :/ żeby to działało to jedna przejściówka raczej nie wystarczy. Ja np mam 2. Możesz szukać nawet i na allegro albo w twoim sklepie elektronicznym w mieście. Szukając musisz pisać tak : czincza(rca) gniazdo > minijack itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie problem taki, że wyjść front (lewy prawy) środek, tył (lewy prawy) nie mam. Aż fotki zrobiłem:

http://img202.imageshack.us/img202/5513/dsc00257sd.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/8324/dsc00258d.jpg

I tył subwoofera:

http://img25.imageshack.us/img25/9185/dsc00227bv.jpg

Więc, jak widać, jest skromnie. Głośniki to DK Digital Model AS 20. Płyta... jak to sprawdzić? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z zakładka motherboard. ale ostry schiz że nie masz tych wyjść. i chyba jedyne co pozostaje aby uzyskać 5.1 to zakup oddzielnej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc płyta główna...

Motherboard:

Manufacturer - Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model - M61VME-S2.

 

A bez kupowania nowej karty... Jak już mówiłem, nie muszę mieć dźwięku 5.1, może nawet z wszystkich głośników lecieć to samo :P (no, powiedzmy, że zadowolę się stereo). Tylko czy da się je jakkolwiek podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż u ciebie wyszystkie głośniki podłączone są pod subufer, a od sufufera odchodzą 2 kable rca, więc w czym problem? kupujesz przejściówkę 2rca gniazda > 1 wtyk do karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD hah. Nie spokojnie :]. Tylko nie kup sa gównianych tych przejściówek. Najlepiej żeby były dobrej jakości te końcówki bo może to wpływać na dzwięk. Jak będzie takie szorstkie w dotyku to nie kupuj. Ja kupiłem taki za 10 zł i trzeszczało.

 

Ta takie małe coś jest dobre. Choć radzę ci najpierw zajść do sklepu bo tak to na allegro to wychodzi razem 20 zl(bo przesyłka), a w sklepie będziesz miał o niebo lepszy za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie zamierzałem kupować na Allegro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

Ok, a zdradzisz co? ^^

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

Hm, czyli mam tamtą przejściówkę co wyżej kupować? I coś jeszcze do tego? Można konkretniej? ^^ Sam w tym zbyt biegły nie jestem.

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

Obawiam się, że miałem tylko ten kabel RCA, tzn. czarna i czerwona wtyczka, jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

 

No przecież to mu napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, czy muszę wiele zrobić, żeby mieć 5.1. Jeśli wiele, to zadowolę się stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, a zdradzisz co? ^^

 

Hm, czyli mam tamtą przejściówkę co wyżej kupować? I coś jeszcze do tego? Można konkretniej? ^^ Sam w tym zbyt biegły nie jestem.

 

Obawiam się, że miałem tylko ten kabel RCA, tzn. czarna i czerwona wtyczka, jak na zdjęciu.

Miałem taka samą prawie płytę (S zamiast V w nazwie)

W menadżerze audio było nawet coś takiego jak auto detekcja wyjść i tam każdemu wyjściu możesz przypisać odpowiednią funkcje(Zamiast wyjście liniowe wyjscie słuchawkowe i wejscie mikrofonowe to przód tył i centralny/subwofer)

A te kabelki to takie np(3 szt):

http://www.allegro.pl/item1131158676_kabel...lka_gratis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Aha, ale w sygnaturce już jest Też bym się ucieszył z topowego procesora i całkiem zgrabnej grafiki UV bardzo zalecane zarówno do CPU i GPU. Można w ten sposób zaoszczędzić na prądzie i mieć cichszy orz chłodniejszy zestaw.  
    • Napiszę tak, że w ciągu 20 lat było tyle alternatyw do przytoczonego często i gęsto przez Konfederatów POPiS-u, że głowa mała. Natomiast splot niekorzystnych wydarzeń spowodowały to, że alternatywne partie do PO i PiS-u albo rozleciały się jak drobny mak albo zostały zmarginalizowane tak, że obecnie kompletnie nic nie znaczą. Zacznę od Samoobrony oraz LPR, które były koalicjantami PiS-u w latach 2005-2007. Zostały wchłonięte przez PiS. Wkrótce po rozpadzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona RP Lepper powiedział prawdę o PiS-ie i szczególnie o Kaczyńskim (Jarku rzecz jasna), jakim naprawdę jest człowiekiem od złej strony. Za to Lepper przypłacił życiem, którego śmierć do dnia dzisiejszego pozostaje niewyjaśniona i dla wygody powstała teoria o samobójstwie, choć kij wie czy faktycznie Lepper sam odebrał sobie życie. Tak samo próbowali zniszczyć Giertycha, który był w LPR, lecz tu jednak nie pykło i Giertych nadal jest. Choć moim zdaniem, to, że te dwie partie dały się rozpaść i być zjedzone przez PiS to było tak naprawdę na własne życzenie, wchodząc w koalicję z PiS-em. Lećmy dalej, potem był Ruch Palikota, który później się rozleciał, a część z tych ludzi poszła do PO, a taki Biedroń, który był w Ruchu Palikota akurat założył Wiosnę, która później stała się częścią Nowej Lewicy, choć zanim to nastąpiło, to był Prezydentem Słupska przez 4 lata. Potem była Nowoczesna oraz Kukiz'15. Nowoczesna została wchłonięta przez PO, a partia Kukiza najpierw kumplowała z PSL-em, żeby później zakończyć współpracę z PSL-em, rozpaść się pomiędzy sobą, a reszta tego towarzystwa ułożyła się z PiS-em. No i jest twoja ulubiona Konfa, która jest zgrają przeróżnych środowisk, szurii, foliarzy, wyznawców teorii spiskowych oraz ludzi otwarcie prorosyjskich. Jeszcze oni w tym towarzystwie trwają, pomimo tego, że Korwin, idol wielu obecnych polityków Konfy oraz młodych wyborców, którzy głosowali na niego, żeby później, jak dojrzeją i nabiorą innego spojrzenia na świat, to przestają się interesować Korwinem i jego programem, wyszedł z tego towarzystwa i po raz któryś jest z nową partią, założoną przez samego siebie, a miał całkiem sporo tychże partii na koncie, w tym UPR, KNP itd. Czas pokazuje, że z partii, która była alternatywą dla nawet wyborców centrum stanie się w przyszłości naturalną przystawką dla PiS-u i jak Konfa rozpadnie się, to zostanie wchłonięta przez PiS. Dodatkowo w Konfie jest widoczny sufit, którego nie będą przy aktualnym kształcie partii w stanie przebić, a jest to okolice 10% poparcia, z czego sama szuria stanowi możliwe, że połowę lub więcej własnego poparcia. Jest jedna partia, która jest co prawda alternatywą dla PO i PiS-u, która trwa od lat na polskiej scenie politycznej. Jest nią PSL, który obecnie wraz z całkiem młodą jeszcze partią Polska 2050 współtworzy dobrze znaną już Trzecią Drogę. Są za słabi żeby rządzić, ale są za silni, żeby się dać zjeść i być zmarginalizowanym przez większych graczy. Właśnie wchłonięcie przez większego czeka obecnie Nową Lewicę, którą stanowią resztki starego SLD, Wiosna oraz Partia Razem (która przy aktualnej Lewicy jeszcze ma jako tako racjonalne pomysły co do niektórych postulatów w przeciwieństwie do całej reszty Lewicy, która w mniejszym bądź większym stopniu jest odklejona), jeżeli się nie ogarną, tym bardziej, że zdecydowaną większość swojej oferty, to jest oferta skierowana tylko dla kobiet. Oni też mają swój sufit, który wynosi podobnie jak dla Konfy, ok. 10% poparcia.
    • Właśnie nie jest dużo, tych o skoku około 100mm i więcej. Zwłaszcza sensownych i polecanych jak Oneup czy PNW, bardzo słaba dostępność. Jak coś się trafia sensownego na przecenie, to ze skokiem 60mm. Tutaj masz rację, kiepsko to wygląda. Na większej średnicy już praktycznie full asortyment. Obecnie mieszkam na północ od Wrocławia, więc gór nie ma, ale leśnych i polnych ścieżek całkiem sporo. No i mam bazę wypadową w Wałbrzychu i Walimiu, a tam już jest gdzie jeździć. Nie wspominając o rozmiarówce, a mając 190 cm tylko XL w zasadzie wchodzi w grę. Yep, moim celem jest osiągnięcie pełnej elastyczności w kwestii jednośladów. Na baranka akurat mam parcie, to dla mnie najlepsze, najbardziej odpowiadające mi rozwiązanie. Dlatego gravel.
    • Czołem,   nie polecam zakupów w Morele.net. Bujam się z nimi z RTX 4080 już drugi miesiąc....karta naprawiana drugi raz. Nie informują o niczym, sam musisz się o wszystko pytać. Taki offtop, przepraszam ale chciałem przestrzec widząc linka.   Pozdrawiam,
    • https://insider-gaming.com/mafia-game-announcement/ W końcu coś się rusza w temacie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...