Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

D3vi

Głośniki 5.1 do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podobny problem, więc nie będę zakładał nowego tematu. Mam głośniki 5.1, które dotychczas były używane do odtwarzacza DVD (ale tylko przez czincze), a jako że ostatnio z niego nie korzystam, to postanowiłem przenieść te głośniki do kompa. Problem jest taki, że w kompie nie ma wejścia czinczowego, ani odpowiedniej liczby wejść (domyślam się, że powinno być ich 5, czy 6) na kable, tylko zwykłe jedno wejście na głośniki, jedno na mikrofon itp. Kabla póki co też nie mam, ale mniejsza z tym. Generalnie chodzi o to, że chciałbym się dowiedzieć, czy do mojego kompa da się podłączyć takie głośniki, jeśli tak, to jak, a jeśli nie, to czy da się podłączyć chociażby tak, żeby funkcjonowały jako 2.1.

Moja karta dźwiękowa to Realtek High Definition Audio, jeśli dobrze to sprawdzam.

Zdaję sobie sprawę, że podaję mało informacji, ale prawda taka, że nie wiem do końca, jakie powinienem podać, więc pytajcie.

Jak pewnie zauważyliście, jestem totalnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krank. Też miałem taki problem. Wystarczy dokupić przejściówki. Komputer Wyszuka ci wszystkie głośniki i będziesz mógł se ustawić opcje 5.1 :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Moja karta to przeżyje? I jakie przejściówki mam dokupić? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjścia na na panelu IO powinny być takie - front (lewy prawy) środek, tył (lewy prawy) sub, słuchawki, mikrofon (oczywiście w innej kolejności to pisałem tak z głowy). jak płyta ma fajny soft, to powinieneś mieć opcję zmiany sygnału wypuszczanego przez dane gniazdo (np z frontu na tył :E)

 

co to za płyta i głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz :/ żeby to działało to jedna przejściówka raczej nie wystarczy. Ja np mam 2. Możesz szukać nawet i na allegro albo w twoim sklepie elektronicznym w mieście. Szukając musisz pisać tak : czincza(rca) gniazdo > minijack itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie problem taki, że wyjść front (lewy prawy) środek, tył (lewy prawy) nie mam. Aż fotki zrobiłem:

http://img202.imageshack.us/img202/5513/dsc00257sd.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/8324/dsc00258d.jpg

I tył subwoofera:

http://img25.imageshack.us/img25/9185/dsc00227bv.jpg

Więc, jak widać, jest skromnie. Głośniki to DK Digital Model AS 20. Płyta... jak to sprawdzić? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z zakładka motherboard. ale ostry schiz że nie masz tych wyjść. i chyba jedyne co pozostaje aby uzyskać 5.1 to zakup oddzielnej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc płyta główna...

Motherboard:

Manufacturer - Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model - M61VME-S2.

 

A bez kupowania nowej karty... Jak już mówiłem, nie muszę mieć dźwięku 5.1, może nawet z wszystkich głośników lecieć to samo :P (no, powiedzmy, że zadowolę się stereo). Tylko czy da się je jakkolwiek podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż u ciebie wyszystkie głośniki podłączone są pod subufer, a od sufufera odchodzą 2 kable rca, więc w czym problem? kupujesz przejściówkę 2rca gniazda > 1 wtyk do karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD hah. Nie spokojnie :]. Tylko nie kup sa gównianych tych przejściówek. Najlepiej żeby były dobrej jakości te końcówki bo może to wpływać na dzwięk. Jak będzie takie szorstkie w dotyku to nie kupuj. Ja kupiłem taki za 10 zł i trzeszczało.

 

Ta takie małe coś jest dobre. Choć radzę ci najpierw zajść do sklepu bo tak to na allegro to wychodzi razem 20 zl(bo przesyłka), a w sklepie będziesz miał o niebo lepszy za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie zamierzałem kupować na Allegro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

Ok, a zdradzisz co? ^^

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

Hm, czyli mam tamtą przejściówkę co wyżej kupować? I coś jeszcze do tego? Można konkretniej? ^^ Sam w tym zbyt biegły nie jestem.

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

Obawiam się, że miałem tylko ten kabel RCA, tzn. czarna i czerwona wtyczka, jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoja płyta obsługuje dźwięk 6-kanałowy tylko w managerze karty musisz pewne rzeczy poprzestawiać

no i potrzeba Ci 3 kabelki 2RCA-jack stereo żeby to podłączyć prawidłowo

a nie masz takich kabelków fabrycznie z głośnikami?

 

No przecież to mu napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, czy muszę wiele zrobić, żeby mieć 5.1. Jeśli wiele, to zadowolę się stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, a zdradzisz co? ^^

 

Hm, czyli mam tamtą przejściówkę co wyżej kupować? I coś jeszcze do tego? Można konkretniej? ^^ Sam w tym zbyt biegły nie jestem.

 

Obawiam się, że miałem tylko ten kabel RCA, tzn. czarna i czerwona wtyczka, jak na zdjęciu.

Miałem taka samą prawie płytę (S zamiast V w nazwie)

W menadżerze audio było nawet coś takiego jak auto detekcja wyjść i tam każdemu wyjściu możesz przypisać odpowiednią funkcje(Zamiast wyjście liniowe wyjscie słuchawkowe i wejscie mikrofonowe to przód tył i centralny/subwofer)

A te kabelki to takie np(3 szt):

http://www.allegro.pl/item1131158676_kabel...lka_gratis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...