Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

boli

Telewizor LG 37" jako monitor do PC... LG 37LH3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś tydzień temu zakupiłem okazjonalnie telewizor LG 37LH3000. Do tv podłączyłem tylko telewizje analogową i komputer. W obu zastosowaniach sprawuje się znakomicie. Na komputerze wreszcie mogę oglądać filmy w 1080p. Jakość obrazu jest powalająca ze względu na FullHD, kontrast dyn. 50 000:1 (mój poprzedni TV LCD miał 5000:1), dużą jasność 500cd/m^2. Od "monitora" podczas normalnej pracy znajduję się jakieś 1,2m, podczas gier trochu dalej. Ten telwizor razem z nagłośnieniem jakie posiadam pełni rolę kina domowego.

Przejdźmy do konkretów, (zdjęcia są tylko poglądowe, jakość w rzeczywistości jest o niebo lepsza, nie ma tych krateczek):

 

Kąty widzenia i kolory wyśmienite[EDIT:04.04.10]:

adsc8968.jpg

adsc8966.jpg

adsc8965.jpg

adsc8964.jpg

adsc8963.jpg

adsc8962.jpg

adsc8959.jpg

adsc8958.jpg

adsc8957.jpg

Prezentacja TV:

adsc8946.jpg

adsc8940.jpg

adsc8873.jpg

adsc8859.jpg

tylne wyjścia/wejścia:

adsc8943.jpg

wyjścia z boku:

adsc8942.jpg

tył TV, z szynami na ścianę:

adsc8945.jpg

Film w FullHD 1080p (Trasnformers Zemsta Upadłych):

adsc8880.jpg

adsc8876.jpg

adsc8875.jpg

Zwykła tv analogowa (jeszcze nieregulowana antena ;P):

adsc8915.jpg

Menu:

adsc8893.jpg

Szybkie menu:

adsc8903.jpg

Kilka screenów z gry DiRT2 (zdjęcia wydają sie lekko rozmazane ze względu na migawkę aparatu ok. 1/30s):

adsc8938.jpg

adsc8936.jpg

adsc8934.jpg

adsc8927.jpg

adsc8923.jpg

adsc8918.jpg

adsc8917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie jakieś pytania lub prośby o testy to piszcie :)

jak chcecie to mogę zrobić zdjęcia praktycznie każdej gry (mam pokaźną kolekcję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że masz w tyłu podłaczone USB, w jakim celu? Skoro jest na nim napis, by używać tylko do serwisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, że masz w tyłu podłaczone USB, w jakim celu? Skoro jest na nim napis, by używać tylko do serwisu ;)

 

Dzięki instrukcji z internetu odblokowałem serwisowe USB do oglądania filmów, zdjęć i muzyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki instrukcji z internetu odblokowałem serwisowe USB do oglądania filmów, zdjęć i muzyki :)

a to bardzo ciekawe, no człowiek się codziennie czegoś dowiaduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty widzenia i kolory wyśmienite[zdjęcia w pierwszym poście]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki instrukcji z internetu odblokowałem serwisowe USB do oglądania filmów, zdjęć i muzyki :)

A czy przez to nie można stracić przypadkiem gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przez to nie można stracić przypadkiem gwarancji?

wątpię, w razie czego blokuje z powrotem USB w opcjach serwisowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z szumem w glosnikach, czytalem na roznych forach/opiniach ze tv szumi zwlaszcza przy niskim poziomie glosnosci i sygnale z anteny analogowej? Jak to jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic jakis test input laga? co ze smuzeniem? jaka masz matryce w tym tv?

Mozesz nagrac jakies gierki kamera?

 

Jak przesuwasz mysza pod windowsem to czuc cos?

 

tv ma pixel w pixel 1:1 dla 1080p dla kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hugo5 ja tam szumów nie zauważyłem, zresztą ja akurat wbudowanych głośników słucham tylko podczas oglądania TV

 

forum w programie Pixel Persistance Analyzer rajdówka jest wyraźna tak do tempa 7-8 potem jest jeszcze znośnie ale już coraz mniej wyraźnie, co do matrycy na 75% jest to któraś z odmian PVA (może S-PVA, może PVA), nie mam najmniejszego wrażenia opóźnienia dosłownie jakbym użytkował najzwyklejszy w świecie monitor (tylko większy xD), tak tv ma dokładnie "pixel w pixel" 1080p dla kompa.

Z filmikiem może być problem bo jedyne co mam pod ręką co potrafi filmy nagrywać to N95 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie? Podle to wygląda, szczególnie, że ekran za duży na taką rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać ale próbować trzeba   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...