Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walazz

Samsung 2233SN "21,5 wide 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zaczela mnie irytowac wielkosc filmow na mojej wysluzonej 17lcd z 2004r......... mialem dvi i swietne menu - bardzo ciezko bylo mi sie odzwyczaic od tego monitora, jakosc obrazu niesamowita......... jakis czas temu mialem probe przesiadki na 22 wide - niestety model ktory zakupilem LG W2243S-PF nawet w polowie nie spelnil moich oczekiwan - przy 1080p obraz mozna bylo tylko skalibrowac tylko spod nvidia control panel! (sic!). Oprocz tego kolory ktore wyswietlal ten monitor byly wyblakle w porownaniu do mojego juz 6 letniego LCD`ka! szybko pozbylem sie tego LG i powrocilem do 17. Jakis czas temu postanowilem znowu zaryzykowac i kupic inny monitor - tanszy - o podobnych parametrach a mianowicie samsung 2233sn - byl w niezlej cenie 482zl - kupowalem go z doza niepewnosci i nadziei ze w koncu bede mogl spokojnie ogladac niezlej jakosci obraz oraz nie bede musial doplacac 100zl do DVI. Monitor spelnil moje oczekiwania - tak jak wiekszosc ludzi pisala na opiniach portali - nie byl ani lepszy ani gorszy od tego czego sie spodziewalem:

 

jakosc obrazu 5/5

pomimo kabla DSUB monitor łapie pełną ostrość czcionki, kolory są żywe, smużenie identyczne jak w mojej 17 z 2004r. - czyli dobre - akceptowalne, monitor nadaje sie do grania, jasnosc obrazu wystarczajaca , podswietlanie nieidealne ale nie razi nierownomiernoscia, bardzo dobry

 

jakosc wykonania 4/5

ladna, prosta, stylowa, blyszczaca obudowa, podswietlanie swietnie umiejscowione - dioda nie razi ani nie jest niewidoczna, jedyny minus - latwo widoczny kurz i jak to w blyszczacych bywa - latwo zarysowac - ale tego sie spodziewalem, podstawka solidna jednak nozka jest troche wątła i monitor wydaje sie ze nie stoi stabilnie co jest tylko zludzeniem, przyciski - z boku, nie rzucajace sie w oczy co jest plusem, ogolna ocena, dobry

 

menu 5/5

pomimo tego co pisza na sieci - menu jest latwe i przejrzyste, posiada kilka ciekawych funkcji oraz predefiniowane i jedno "user" ustawienia obrazu - wszystko to czego potrzeba

 

ogolnie 5/5

stosunek ceny do jakosci i wygladu jest swietny, bardzo latwo przyzwyczaic sie do tego monitora (nie wiem dlaczego LG mnie po prostu odpychał!!!) , monitorek wystarczy do wszystkiego co sie robi w domu , za ta cene chyba nie da sie kupic nic lepszego - zastanwaialem sie nad benq i acer - pomimo ze nie jestem marko-maniakiem - nie podobaly mi sie te monitory

 

polecam :)

 

p1000399r.jpg

p1000404yr.jpg

p1000403.jpg

p1000408q.jpg

 

 

 

 

specyfikacja, ceny i opinie uzytkownikow:

 

http://www.ceneo.pl/2129774

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ladny ten monitorek, niezle parametry no i dobra jakosc obrazu. Samsung i LG zdecydowanie rzadza na rynku, ale powoli Dell sie wdziera ze swoimi calkiem niezlymi ultrasharp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm znalazlem jeszcze jeden minus - po wylaczeniu zasilania monitora - ten zapomina ustawienia obrazu i trzeba klikac auto - wielki problem to nie jest ale czego tu sie spodziewac skoro nie ma dvi

 

ratingu dla monitorka nie zmieniam - bad/sub pixli brak , wielkosc jest taka ze jak ostatnio uzylem 4:3 `19 to na prawde roznica jest ogromna

 

co do delli - nienawidze ich deasignu - cen tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiam na aukto i jest OK - recznie nic nie musialem robic

 

jedyna rzecz: ustawienie do uzywania na codzien zeby oczu nie wypalilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten monitor i nie byłem zadowolony, okropnie błyszcząca matryca, cały czas widziałem w nim swoja twarz :) Cały monitor łatwo łapał kurz, gra przy mocniejszym słońcu, pomimo rolet, była katorgą.Fullhd tez mi nie leżało, literki były małe, w końcu to tylko 21,5''.

 

Monitor sprzedałem siostrze, a ja wróciłem do neca 22 cale 1650x1080 na DVI z matowa matryca i jest o niebo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z matową matrycą, zdaje się są dwa rodzaje matryc dla tego monitora.

Test przykładowy T220:

http://www.xbitlabs.com/articles/monitors/...az_7.html#sect0

 

Monitor jest dobrze zmniejszyć jasność do 40%.

 

Nazwa monitora SyncMaster 2233SN [NoDB]

ID monitora SAM059A

Model SyncMaster

Data produkcji Tydzień 33 / 2009

Numer seryjny HMDS804075

Największy widzialny rozmiar ekranu 48 cm x 27 cm (21.7")

Współczynnik proporcji obrazu 16:9

Częstotliwości odświeżania poziomego 0 - 56 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 0 - 253 Hz

Maximum Pixel Clock 610 MHz

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Active-Off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma matowa matryce

 

obudowa swiecaca mi nie przeszkadza - kurzy sie? wszedzie sie kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny test:

http://www.insidehw.com/Reviews/Displays/S...ors/Page-4.html

 

Although this monitor passed gradient display test with no problems we had to lower its marks because of the fact that all colors were displayed as much brighter than they should be. Solid uniformity of black combined with slight backlight breach along edges present just average result. Best viewing angles result goes, deservingly, to this model. Despite lower response times we cannot complain a lot when it comes to this model, since it will satisfy almost all needs of average users.

 

ja ustawiam na aukto i jest OK - recznie nic nie musialem robic

 

jedyna rzecz: ustawienie do uzywania na codzien zeby oczu nie wypalilo ;)

Czyli masz domyślnie 100 jasność i 75 kontrast? Nie bolą Cię oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj ma matowa matryce

 

obudowa swiecaca mi nie przeszkadza - kurzy sie? wszedzie sie kurzy

 

A to przepraszam ;) Mnie w moim głównie irytowała błyszcząca matryca, widocznie miałem troszkę inny model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich ustawień kalibracyjnych korzystacie dla tego 2233SN?

Tj. Jaka jasność, kontrast i poziom RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...