Skocz do zawartości
krzysiak

Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek :D

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zajmowałem się kilkoma autami. Brałem jakie się tylko nawinęło :E

 

-Umyłem i odkurzyłem Toyotke.

-Umyłem Transita.

-Nawoskowałem Toyote, po czym stwierdziłem, że ta zardzewiała stal nijak nie pasuje do błyszczącego nadwozia. No to zmiana felg na alu z letnimi. Opony jeszcze stare, ale w połowie kwietnia wjadą nowe. No to oczywiście trzeba było się przejechać... i zakurzyłem całe nadwozie :E Trudno.

-Wróciła Octavia po wymianie tulejek wahaczy. Umyłem ją wczoraj, a dziś trzeba było myć od nowa.

 

Poskładałem już wszystkie graty, myślę o obiedzie, a tu telefon od wujka... "Tomek, słyszałem że auta myjesz..."

 

-No to jeszcze Matiz poszedł pod szczotkę + odkurzanie (takiego syfu w aucie jeszcze nigdy nie widziałem).

-Rozładunek zimowego obciążenia z Transita (5 krawężników po 45kg).

 

Ręce mi już odpadają od tego wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj powstały szyny do nowych foteli Recaro :) trzeba je jeszcze kosmetycznie ogarnąć i będzie można montować stołki.

 

Ponad to wymienione zostały tarcze, klocki i płyn hamulcowy, oraz odpowietrzony został cały układ.

 

dalsze prace przedsezonowe czekają w kolejce :D

Edytowane przez Dylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawoskowałem połowę samochodu i zaczął padać deszcz :E

W sumie mogłem nie woskować bo jak zobaczyłem z bliska te białe odpryski od kamyczków to się załamałem - przednie drzwi i maska nieźle oberwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lazuch

Ostatnie 2 dni spędziłem przy nowym nabytku:

 

Wjechały:

nowe hamulce

nowy tłumik(w poprzedniej aśce był w lepszym stanie to zamieniłem)

nowe lampy tył

grill bertone

 

A dzisiaj zamówiłem grill irmschera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek?

Kupiłem je :E

Honda Civic DX-VP Sedan 2010r.

 

Dołożę do niej:

- autoalarm

- sportowe felgi (wzorki felg spotykane w sportowych autach)

- płaską końcówkę wydechu

- czerwony znaczek Honda :)

 

na razie tylko na to mnie stać...

Edytowane przez miraż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- sportowe felgi

Zapytam, bo jestem ciekaw. Co to są sportowe felgi?

 

Ogolnie, czerwony znaczek, końcówka wydechu, to całe auto zrobiło sie sportowe :D;)

 

żeby nie było ot.

img4076e.jpg

Edytowane przez bogdan99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Opuściłem olej, bo było trochę za dużo

-Zamontowałem audio:

skrzynka 200W rms, wzmacniacz też 200W rms, głośniki w drzwi jbl 45W rms, radio kenwood, konwerter sygnału audio(nawet jakoś to gra),

Sporo paprania przy tych kablach żeby to przeciągać. Zwłaszcza że jeszcze wcześniej miałem creativy 4.1 to z tym też był problem żeby te kable wszystkie powyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzanie i czyszczenie całego środka w gie tee yyy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umyłem dokładniej (przez co ujrzałem nowe rysy i odpryski), odkurzyłem wnętrze, wymieniłem dywaniki na welurki...

 

A dzisiaj odwiedziłem tłumikarza bo mało co bym tłumik końcowy zgubił, hałas okrutny, zajeżdżam po 500m pod szkołę, wzrok pod auto - rurę przeżarło od końcowego (w miejscu łączenia się z tłumikiem środkowym/rurą od niego) i końcowy wisiał na hakach - a rura opierała się na wachaczu dolnym...

Szybkie zdjęcie końcowego, do auta go i 2x przejazd do/z szkoła-> tłumikarz (dzielnica -> ścisłe centrum -> tłumikarz, jakieś 3-4km w jedną stronę); Bo rano był zajęty... Nigdy więcej;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj umyłem dokładniej (przez co ujrzałem nowe rysy i odpryski), odkurzyłem wnętrze, wymieniłem dywaniki na welurki...

 

A dzisiaj odwiedziłem tłumikarza bo mało co bym tłumik końcowy zgubił, hałas okrutny, zajeżdżam po 500m pod szkołę, wzrok pod auto - rurę przeżarło od końcowego (w miejscu łączenia się z tłumikiem środkowym/rurą od niego) i końcowy wisiał na hakach - a rura opierała się na wachaczu dolnym...

Szybkie zdjęcie końcowego, do auta go i 2x przejazd do/z szkoła-> tłumikarz (dzielnica -> ścisłe centrum -> tłumikarz, jakieś 3-4km w jedną stronę); Bo rano był zajęty... Nigdy więcej;

Kiedyś pojechaliśmy na Okęcie odwieźć szwagra. Przez Warszawą rura między środkowym a końcowym się rozerwała. 350km jazdy powrotnej bez tłumika to niezapomniany motyw. Całą noc nie mogłem spać bo tak cicho było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowe własnoręczne mycie i woskowanie auta, nareszcie można to zrobić samodzielnie, czyszczenie wnętrza, odkurzanie i wietrzenie.

Tak przy okazji chciałem zapytać o jakąś pastę polerską do felg. Są strasznie brudne mają porysowaną warstwę lakieru, czyściłem je Felixem i Aluchromem Z K2, ale nic nie pomogło. Mam papier wodny, myślę o zeszlifowaniu całości i właśnie jakąś pastą wypolerowaniu tego. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umyłem furmankę, pierwsze ręczne mycie po zimie i zawaliłem bo najpierw miałem dobrze opłukać na karcherze który mam ulicę niżej... a ciemny perłowy lakier jest bezlitosny i smugi są, ale drugie mycie już będzie sporo lepsze i przy okazji się nawoskuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem założyć zderzak, ale nie mogę sobie poradzić ze zdjęciem starego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż, ja dzisiaj zakupiłem komplet wachaczy na przód. Wydatek nie mały ale przed świętami trzeba troche zainwestować żeby fura się w drodze do teściowej nie rozleciała :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem:

filtr paliwa, powietrza, oleju :P Kabinowy muszą zamówić, więc czekam, nie kupiłem w innym sklepie, bo tutaj 15% rabatu ;)

Shell Helix Ultra 5w40 4 l

2 Głośniki magnat e162 z 60 % upustem:P

 

A dziś w godzinach nocnych ( żeby nikt nie burał ), na samoobsługową, własne gąbeczki i szorujemy auteczko pół godziny :E

Edytowane przez hej1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrałem go z poprawek pozimowych od lakiernika,

 

kupiłem ozoner i zaozonowałem sobie wszystkie autka z podwórka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coż, ja dzisiaj zakupiłem komplet wachaczy na przód. Wydatek nie mały ale przed świętami trzeba troche zainwestować żeby fura się w drodze do teściowej nie rozleciała :szczerbaty:

ale watek jest o robotkach w aucie, nie zakupach. Krzysiak niepotrzebnie zamet wprowadzil nazwa tematu.

 

Wybebeszylem dzis zegary, deske, nawiewy - ogolny przeglad i rozmontowywanie patentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobralem się do skrzyni, tzn opuściłem ją z silnikiem troche... Popatrzyłem i stwierdziłem ze ona wypierdziela z samochodu. Po godzince przekładałem osprzęt z jednej do drugiej, po następnej siedziała już w samochodzie. Teraz zostało podokręcać pare pierdołek takich jak wał, kostki, linki, rozruch, stab...

 

A to wszystko na dwóch deskach, przód stoi gdzieś z pół metra nad ziemią, tył na ziemi, bo na czwartym biegu z rozpędu dalej bałem się wjeżdzać... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem założyć zderzak, ale nie mogę sobie poradzić ze zdjęciem starego :E

Przecie to proste w viki :P

 

Jeśli już przy zderzakach jesteśmy to ja wczoraj zmieniłem tylni :P

 

ale watek jest o robotkach w aucie, nie zakupach. Krzysiak niepotrzebnie zamet wprowadzil nazwa tematu.

Nie ma żadnego zamętu... Jeśli wykonanie jakiejś pracy przy aucie wiąże się z zakupem czegoś to można wpisywać np.: kupiłem zderzak i sobie go założyłem :P Oczywiście nie piszemy o samych zakupach ;)

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przepucowałem kokpit/boczki Plakiem Super Mat

- napuściłem Plaka do odświeżania nawiewów... w nawiewy (zapach mięty :E) - ile syfu po zimie...

- napuściłem czernidłem opony bo felgi czarne a opony... blade;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że nie w tym temacie. Co prawda i tak będę te wahacze wymieniał ale to dopiero na weeku. Raport był zbędny, po co od razu strzelać z ucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie do wymiany gumy z tylu, moze laczniki stab. z przodu (jeszcze nie zagladalem) ale tyl juz slychac (nasze polskie drogi - coz). Zeby tego bylo malo, dzisiaj otrzymalem w prezencie kamyczek od tira, ktory mi uszkodzil szybe przednia - w dodatku w miejscu, gdzie lataja dziury :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='serwal4' date='25 Marzec 2010, 11:34' post='7877923'

- napuściłem Plaka do odświeżania nawiewów... w nawiewy (zapach mięty :E) - ile syfu po zimie...

Poka poka ten odświeżacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletne pranie autka w środku, zdjęcie boczków i również ich wypranie, wyczyszczenie każdego pyłku, szyb... ręce mi zaraz odpadną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kompletne pranie autka w środku, zdjęcie boczków i również ich wypranie, wyczyszczenie każdego pyłku, szyb... ręce mi zaraz odpadną

A co Ty za ozoner kupiłes? :D I jakie są korzyści przeozonowania autka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...