Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nesti

Call of Duty: Black Ops

Rekomendowane odpowiedzi

call-of-duty-black-ops-20100715043914468.jpg

 

 

 

Premiera: 9 listopad 2010

 

 

Opis:

 

Następna część niezwykle popularnego cyklu strzelanek. Za siódmą odsłonę gry odpowiada studio Treyarch.

 

Call of Duty: Black Ops to siódma odsłona znanej serii FPS-ów, która stawia na widowiskową akcję. Studio odpowiedzialne za grę – Treyarch – przygotowało kilka poprzednich części marki (Call of Duty 3, Call of Duty: World at War).

 

Kolejna odsłona serii odchodzi zarówno od klimatów pierwszych Call of Duty jak i nowszych Modern Warfare, przenosząc graczy do ery Zimnej Wojny. W kolejnych misjach wcielamy się w tajnych agentów pracujących za liniami wroga i wykonujących najtrudniejsze misje w różnych rejonach świata. Dzięki temu możemy zwiedzić takie miejsca jak Wietnam, czy góry Uralu. Jednocześnie produkcja nawiązuje w pewnym stopniu do gry Call of Duty: World at War, bo powraca w niej jeden ze znanych bohaterów – Reznov.

 

Black Ops to przede wszystkim kampania jednoosobowa składająca się z niezwykle widowiskowych misji, które stawiają graczy w wyjątkowo nietypowych sytuacjach. W jednym z zadań pilotujemy więc helikopter Hind i eliminujemy posterunki wroga w dżungli, a w innym znajdujemy się na pokładzie samolotu zwiadowczego Lockheed SR-71, z którego wspieramy naziemne jednostki (informując je o pozycjach wroga). Misje opierają się na skryptach, więc są liniowe, chociaż z drugiej strony gwarantują niesamowite przeżycia. W większości z nich skupiamy się tylko na strzelaniu, chociaż niektóre pozwalają także zakradać się i walczyć z ukrycia.

 

Sama rozgrywka nie uległa zasadniczym zmianom, chociaż w grze pojawiło się kilka nowych broni, pasujących bardziej do epoki i realiów Zimnej Wojny. Gracze mogą postrzelać z kuszy z celownikiem optycznym, do której przygotowano kilka typów amunicji (w tym ładunki wybuchowe). Wśród innych nowych broni pojawiają się też chociażby potężne pociski Dragon’s Breath („oddech smoka”) do strzelb. Przeciwników jak zwykle spotykamy na drodze sporo – tym razem są oni nieco bardziej inteligentni. Warto dodać, że twórcy zastosowali system trafień w różne punkty ciała (podobne rozwiązanie zostało użyte w World at War).

 

Ważnym elementem kolejnej odsłony popularnej strzelanki jest oczywiście tryb multiplayer, w którym pojawiają się ponownie pojazdy (znane z World at War). Podstawą zabawy jest system perków (umiejętności) oraz zróżnicowanego uzbrojenia, który pozwala stworzyć własną klasę i unikalnego żołnierza. W grze powracają również killstreaki (zabójstwa pod rząd), chociaż działają one teraz na innych zasadach (ich liczba jest przenoszona po śmierci postaci). Ciekawym urozmaiceniem jest też odrębny czteroosobowy tryb kooperacji (z opcją dwuosobowej gry na jednym ekranie). Warto dodać, że w pecetowej wersji produkcji przywrócono wsparcie dla serwerów dedykowanych (zabrakło go w Modern Warfare 2).

 

Silnik graficzny gry to mocno zmodyfikowana technologia z Call of Duty: World at War. Autorzy starali się wprowadzić lepszą fizykę i ograniczoną destrukcję otoczenia oraz stworzyć niezwykle szczegółowe lokacje.

 

gry-online.pl

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie usunąć tą '7' z nazwy, bo wiadomo, że jej nie będzie miała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodź to kotlet to jednak czuje powiew świerzości patrząc na czas w jakim zostanie osadzona gra. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
czuje powiew świerzości

A może to świerzb...?

 

Bo na pewno nie świeżość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie robi tego Infinity Ward, przez Treyarch może wyjść średniak bądź słabizna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie robi tego Infinity Ward, przez Treyarch może wyjść średniak bądź słabizna...

 

właśnie, Infinity Ward lepiej robi CoD niż Treyrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów bedzie ta żalosna grafika i bit mapy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to, żeby single był dłuższy od tych żałosnych paru godzin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie IW już nigdy żadnego Call of Duty nie zrobi :(

Treyarch na przykładzie CoD 3 i 5 pokazał, że gier robić nie potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znów bedzie ta żalosna grafika i bit mapy :(

Walić grafike, gra ma być długa i wciągająca, a nie szybki shooter zagraj, zapomnij. :thumbdown:

Poprzednie CoDy graficznie trzymały jakis tam poziom, więc pewnie sie to nie zmieni, a porównywać Calle do najlepszych graficznie produkcji typu Crysis to śmiech na sali i stąd właśnie biorą się narzekania, na prostotę wykonania, dzięki czemu żaden CoD nie miał tragicznych wymagań, a mimo to wciąż jakoś wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spokojnie usunąć tą '7' z nazwy, bo wiadomo, że jej nie będzie miała :)

Ja o tym wiem, ale niech na razie zostanie ta siódemka, aż do oficjalnego ogłoszenia nt. gry i pełnej nazwy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie robi tego Infinity Ward, przez Treyarch może wyjść średniak bądź słabizna...

World At War nie był robiony przez IW a je na śniadanko choćby ich najnowszy twór pt Modern Warfare 2

 

Treyarch na przykładzie 5 pokazał, że gier robić nie potrafi

:E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
World At War nie był robiony przez IW a je na śniadanko choćby ich najnowszy twór pt Modern Warfare 2

 

 

:E:E

 

Grałeś w COD5?? :E Ja wiem, że MW2 nie ma dedyków, ale bez przesady :cool2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem.Przeszedłem nie raz i nie dwa.Faktem jest że różnica między tymi dwoma odsłonami to lata w jakich toczy się akcja.Ale dlaczego WaW jest taki słaby?Nie rozumiem.Bardzo fajna,klimatyczna giereczka.No i Nazie Zombies;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
World At War nie był robiony przez IW a je na śniadanko choćby ich najnowszy twór pt Modern Warfare 2

 

 

:E :E

 

kupiłem zainstalowałem za 2 dni sprzedałem. Zależy kto co lubi ja gram w MW i MW2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, World at War nie jest złe, i graficznie nie gorsze od CoD4 bo to ten sam silnik, multi jest super, tylko że po CoD4 ludzie spodziewali się za dużo, z drugiej strony też brak jakiś modów i niechęć eSportowców bardzo zaszkodziła, ale widzę że fanbojom IW nawet syfiaste MW2 nie przeszkadza.

 

A tak ogólnie gra nie odniosła sukcesu bo ludziom znudziła się druga wojna światowa i wszystkie rzeczy z nią związane, ot takie podsumowanie ;)

 

Dedyki?, Wietnam?, Kuba?, Iran? - musi być dobrze :) WaW + lepszy klimat i troszkę podpicowania = WIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie IW już nigdy żadnego Call of Duty nie zrobi :(

Treyarch na przykładzie CoD 3 i 5 pokazał, że gier robić nie potrafi

Mnie tam się podobały odsłony, które zrobił Treyarch.

 

Grałem.Przeszedłem nie raz i nie dwa.Faktem jest że różnica między tymi dwoma odsłonami to lata w jakich toczy się akcja.Ale dlaczego WaW jest taki słaby?Nie rozumiem.Bardzo fajna,klimatyczna giereczka.No i Nazie Zombies;]

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JPT dobrze prawisz.Oczywiście chyba nic w świecie już nie pobije MW2 ale nie każdemu ta gra podpasowała.WaW jest klimatyczną siekaninką(w multi grałem niewiele),bardzo fajną nawet bym powiedział.Brutalną,pokazującą tą bardziej "brudną" stronę konfliktu II WŚ.Odrywanie rąk,odstrzeliwanie nóg tak że mamy same kadłubki.To jest klimat pełną gębą.Jeśli ten nowy CoD pójdzie w "ciemniejszą" stronę a nie tak jak MW2 preferującą ratowanie świata w parę dób to ja to łykam.Bez popity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JPT dobrze prawisz.Oczywiście chyba nic w świecie już nie pobije MW2 ale nie każdemu ta gra podpasowała.WaW jest klimatyczną siekaninką(w multi grałem niewiele),bardzo fajną nawet bym powiedział.Brutalną,pokazującą tą bardziej "brudną" stronę konfliktu II WŚ.Odrywanie rąk,odstrzeliwanie nóg tak że mamy same kadłubki.To jest klimat pełną gębą.Jeśli ten nowy CoD pójdzie w "ciemniejszą" stronę a nie tak jak MW2 preferującą ratowanie świata w parę dób to ja to łykam.Bez popity.

 

Wpisz sobie w google Brothers in Arms: Hell's Highway ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiamy o serii Cod ;)

 

to BC2 do MW2 porównac mozna a WaW to tego juz nie ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiamy o serii Cod ;)

 

To samo miałem napisać :thumbup:

 

W tej chwili nikt Ci niczego nie porównuje do BC2 (przynajmniej ja).

 

Ojj, gdyby tak się pojawił jakiś trailer w tym tygodniu to by było super :)

 

Teaser MW2 pojawił się 25 marca... więc niedługo powinniśmy się spodziewać czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz sobie w google Brothers in Arms: Hell's Highway ;)

 

pod wzgledem brutalności brudnej wojny to WaW zjada BiA: HH bez popitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy wiecie o brutalnej grze o IIWS. Red Orchestra zjada pod tym wzgledem i WaW i BiA razem wziete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...