Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo :D Ale strzelam że to jest wynik obserwacji rowerów zawodniczych. Kiedyś rogi były chyba obecne na ich kierownicach. Teraz tego się nie zobaczy. Trasy (zawodnicze) nawet w wydaniu XC chyba już też wykluczają użycie rogów.

 

Ale to rower crossowy/trekingowy ? :E

 

64433601_342318829747652_7420802317449953280_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=492780376442bc39e038cb2e44073936&oe=5D8F5E4E

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś małe z ali i sprawdzają się bardzo dobrze

 

l9UFJtTl.jpg

 

jakiś czas temu była lemondka :E , ale na własnej skórze przekonałem się, że na krótkie/średnie trasy nie ma sensu ;) sprzedałem na olx-ie.

 

UaxXrahl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kierownice miały 540... 600mm. Teraz mają 700, 720mm i inaczej pracują na podjazdach dłonie. Dawniej nie wyobrażałem sobie roweru bez rogów, dziś nie wyobrażam sobie z rogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, ale na własnej skórze przekonałem się, że na krótkie/średnie trasy nie ma sensu

Na krótkie niezbyt, na długie także średnio. Fajnie po prostej się ciśnie i z górki, ale nawierzchnia musi być dobrej jakości, uważać na dziury, bo nie ma hamulców. Nie ma tez przełożeń. W lekkie zakręty wejdzie, na te ostre już bym się bał. Odciąża trochę dłonie, ale plecy katuje, trzeba się przyzwyczaić. Doświadczenia ofc z perspektywy szosy. Nawet mi się nie chciało do nowego roweru zakładać. Jak na razie to leży i się kurzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, plecy katuje, bo szosówka w dobrym rozmiarze do normalnej jazdy może nie być najlepszym rozwiązaniem do jazdy z lemondką.

Zwłaszcza te w najprostszym wydaniu obciążają plecy w stopniu większym niż konfiguracja rowerów do TT profesjonalistów, czy triatlonówek nadludzi z jakichś tam Iron Manów.

 

EDIT:

Mniej więcej w momencie, w którym to pisałem, Trek zaczął promować nową wersję swojej aero szosówki Madone z dodaną nowoczesną lemondką.

No kurde wspaniały pomysł, kurde, drogi Treku. Ludzie, którzy kupują rowery za 7000-11000 euro na pewno będą oszczędzać i nie kupią sobie osobnego, "prawdziwego" roweru do TT. Jaaaaaasne!

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zacznę się tutaj wypowiadać, wstyd trochę się przyznać ale dzisiaj pierwszy raz byłem na małej "wycieczce" rowerowej, 35 stopni, ciągłe słońce, nie zbyt dobry dzień na ten pierwszy raz w roku :E

 

Tak czy siak, nie będzie to ostatni bo spowrotem poczułem jakie to świetne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba średnia szansa, że dużo ludzi skorzysta, ale może...na Stravie jest nowy czelendż z okazji 130 lat Mavica. Trzeba przejechać 130km od soboty do soboty. Dostaje się za to 15% zniżki na zakupy w sklepie firmowym, może ktoś się zainteresuje. Będzie też można wygrać jakieś tam kółka, ale wiadomo, to już totolotek (zakładając że liczba uczestników się nie zmieni, szanse na to to okolice 1:56000).

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kolegi trochę lepsze MTB 29er i muszę powiedzieć, że zupełnie mi nie podszedł. Myślałem czy na MTB nie zamienić czegoś, ale już wiem, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio bardzo dobrze jeździ tym co mam, tylko tylny hamulec się kończy i od dzisiaj zaczęło coś szurać w okolicy prawego pedała/korby. Trzeba szybko ogarnąć, żeby za bardzo nie irytowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTB są mułowate, rozlazłe :P:E Przynajmniej takie zwykłe. Nigdy nie dosiadałem jakiegoś ostrego rumaka XC. Te szerokie kierownice, te gibające się (bez względu na obecność lockouta) zawieszenia. Fuuuu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daje rade tylko w ciezszym terenie, poza nim jest mulowato uciazliwe.

 

Czekam aż wejdą te gravelowe grupy od Shimano to może coś pojawi się ciekawego, bo liczę na kolejny wysyp tych rowerów.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to może być czekanie długie. Najszybciej się to pojawi na modelach z kolekcji na 2020, które mogą, ale nie muszą się pojawić w tym roku. Do tego mogą się pojawić wirtualnie, w reklamach i katalogach. Czasami nowości się pojawiają zsynchronizowane z jakimś ważnym wydarzeniem (Cannondale chyba niezbyt przypadkowo wypuszcza nowego Supersix Evo przed TdF), nie wiem jakie imprezy jednak mogłyby skłonić Shimano do tego - może hipotetycznie sezon cyklokrosowy w Europie, w zimie?

A jak już się pojawi, to będzie miał premium cenę za nowość :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to może być czekanie długie. Najszybciej się to pojawi na modelach z kolekcji na 2020, które mogą, ale nie muszą się pojawić w tym roku. Do tego mogą się pojawić wirtualnie, w reklamach i katalogach. Czasami nowości się pojawiają zsynchronizowane z jakimś ważnym wydarzeniem (Cannondale chyba niezbyt przypadkowo wypuszcza nowego Supersix Evo przed TdF), nie wiem jakie imprezy jednak mogłyby skłonić Shimano do tego - może hipotetycznie sezon cyklokrosowy w Europie, w zimie?

A jak już się pojawi, to będzie miał premium cenę za nowość :E:P

 

Nie widzi mi się napęd typowo szosowy w gravelu. Wielu producentów wali w czambuł ilością zębów na korbie, poza tym i tak masz koncert łańcucha o widełki. Mam czym jeździć i tak to mogę czekać, aż tak napalony nie jestem, tylko szosa mi się już znudziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca widzą gravele jako rowery do jazdy w terenie cięższym? Dalej bezwładność w ocenie zastosowań rowerów? Po ścieżkach, szutrze, itd kompakt z przodu i powiedzmy że z 11-30 z tyłu pozwala praktycznie na wszystko. Są też dwutarczowe korby z mniejszą, niż kompaktowe, ilością zębów, ale one są rzadkie i chyba przez to droższe. Do tego trzeba je dokupić, lub wymienić w momencie zakupu roweru.

Zawsze pozostaje SRAM z jego 1x. Ale tu znowu chyba problem popularności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teren nie musi być jakiś ultra ciężki, żeby spotkać dołek czy jakiś uskok. Na co dzień łańcuch mi telepie w obu rowerach, a nie powiedziałbym, że jeżdżę po trudnym terenie. 1x nie wiem czy da radę. Na co dzień tu gdzie jeżdżę to spokojnie, ale jakbym chciał na górki czy z bagażem to wymięknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daje rade tylko w ciezszym terenie, poza nim jest mulowato uciazliwe.

 

Czekam aż wejdą te gravelowe grupy od Shimano to może coś pojawi się ciekawego, bo liczę na kolejny wysyp tych rowerów.

Nie są mułowate, tylko wolniejsze od szosy. To tak jakbyś chciał porównywać sportowy samochód z suv-em i narzekać, że nie jest tak zrywny.

Szosa to wąska specjalizacja i wiele poświęcone na rzecz lekkości i szybkości.

 

MTB traci na mułowatości jak trafisz na piasek, kamienie, korzenie, czy to wszystko na raz na zjeździe. Crossem czy gravelem się zakopiesz, większe nierówności trzeba omijać bo cały impet pójdzie w ręce lub jest ryzyko uszkodzenia obręczy. Góralem polecisz znacznie szybciej i stabilniej.

Miałem okazję testować kilka lat temu Treka Slash. Na równym czy podjeździe nic specjalnego, praktycznie to samo co ma moim sztywniaku, tylko ciut ciężej. Na prostych lub wolnych zjazdach też bez rewelacji ale jak się puścisz 40 po korzeniach, uskokach itp., jak poczujesz pracę zawieszenia pod sobą, to zupełnie inna bajka, od razu wiadomo do czego to sprzęt i gdzie da najwięcej frajdy.

 

Nie wiem gdzie testowałeś tego 29er-a ale pamiętaj, że każda inna nawierzchnia niż asfalt da większe opory.

 

PS. Telepanie się łańcucha to kwestia przerzutki, a nie typu roweru.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='30 Czerwiec 2019 - 15:49' timestamp='1561906161' post='15547868']

Szosa to wąska specjalizacja i wiele poświęcone na rzecz lekkości i szybkości.

 

 

A MTB to druga skrajność. Dlatego rowerem uniwersalnym nie może być ani to ani to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTB jest mułowaty :P

Zazwyczaj cięższe, bardziej masywne koła; z oponami ważącymi często więcej, niż koła szosówki; z ich ciśnieniami (tych opon) optymalizowanymi pod teren; z bujającym zawieszeniem dokładającym czasami dodatkową odrobinę braku sztywności, z geometrią promującą mniejsze kąty widelca, wysoko kierownicę, stosunkowo nisko siodło. No i nawet w zawodowych maszynkach do XC przełożenia najtrwardsze są mało zoptymalizowane pod duże prędkości (nie wiem z jakimi na zawodach się zjeżdża?).

To wszystko oczywiście optymalizacja pod teren, w którym szosówkę to w zasadzie to można założyć na ramię i tyle z przemieszczania się rowerem :E, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na tej patelni zrobiłem 49 km crossem. Jeszcze mnie żadna jazda w tym roku tak nie wydymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi robiących grube kilometry na rowerze w taką pogodę. Jeden znajomy dziś zrobił 140km i ok. 800m przewyższeń, drugi 110km i 2700m up. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nawet w zawodowych maszynkach do XC przełożenia najtrwardsze są mało zoptymalizowane pod duże prędkości (nie wiem z jakimi na zawodach się zjeżdża?).

Zależy od górki i trudności technicznej zjazdu. Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to na łatwiejszych lizałem 50km/h, a jak przesadzam, to mogę gwarantować okolice 40km/h. Wariaci, to pewnie pod 60km/h potrafią się puścić, o ile starczy górki (u mnie w okolicy to tylko po kilkadziesiąt metrów różnicy wysokości jest).

 

A MTB to druga skrajność. Dlatego rowerem uniwersalnym nie może być ani to ani to.

Mniejsza niż w szosie. Góralem po asfalcie pojedziesz, nie tak lekko ale spokojnie. Szosą w terenie, tak jak pisze jagular - z rowerem na ramieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='30 Czerwiec 2019 - 21:54' timestamp='1561928095' post='15548264']

Mniejsza niż w szosie. Góralem po asfalcie pojedziesz, nie tak lekko ale spokojnie. Szosą w terenie, tak jak pisze jagular - z rowerem na ramieniu ;)

 

Zależy czy uniwersalność rozumiesz jako wjechanie w największą ilość miejsc czy jako przyjemną i gładką jazdę tam gdzie najczęściej się poruszasz.

 

Mieszkam na Mazowszu, czy powinienem kupować fulla? No, bo przecież na jakiejś górskiej trasce się żadnym tak nie puszcze.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomy dziś zrobił 140km i ok. 800m przewyższeń, drugi 110km i 2700m up. :o

Duże znaczenie ma godzina o której się wyjeżdża. ;) Na wszystkie moje ostatnie trasy powyżej 80 km, każda minimum 900m przewyższeń, startowałem najpóźniej o 7.00, dwa razy wyjechałem zaraz po 6.00. 4 godziny na rowerze i jak zaczynał się skwar, siedziałem już w klimatyzowanym pociągu wracając do domu. Taka metoda świetnie się sprawdza, bo mogę zwiedzić trochę nowych miejsc, które ciężko by było zaliczyć w ramach pętli tam i z powrotem, przede wszystkim omijają mnie największe upały, w których jazda nie jest dla mnie przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kolegi trochę lepsze MTB 29er i muszę powiedzieć, że zupełnie mi nie podszedł. Myślałem czy na MTB nie zamienić czegoś, ale już wiem, że nie.

ale byleś na tym MTB w terenie się pobawić czy po asfalcie się bujałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lasy, pola, kopny piach. Asfaltem zrobiłem z 15% drogi, bo jakoś dojechać trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mi by sie nie chcialo tyle bawic, wiedzac ze docelowo i tak ma byc x3d, a zwykly to tylko półśrodek. Poczekam spokojnie na x3d
    • faktycznie, dopiero zwróciłem uwagę na płytę główną z podpisu  ona nie ma wbudowanego moduły TPM, tylko gniazdo  
    • Wow dzięki za wyczerpującą odpowiedz.  Czyli nie zostaje mi nic innego jak ciągnąc przewód do każdej kamery osobno. Jaką markę sprzętu do monitoringu byś polecił? Posiadam budżet do 10tyś, a potrzebuje 7 kamer IP tubowych i jedną obrotową z zoomem, do tego rejestrator i switch.
    • Ja bede robil dwa razy Wpierw zwykły Zen5, a pozniej 3D Ja zawsze daje dobra cene zeby sie pozbyc od reki bez czekania
    • Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski padł ofiarą oszustwa. Samochód, który kupił za 100 tys. zł, okazał się być podróbką, gdyż ma swojego legalnego „bliźniaka” we Francji. Polityk auto stracił.  Minister zapowiada, że postara się o pilne zmiany legislacyjne w prawie, aby coś takiego nie mogło się już przytrafić (…) —————————- To dla dobra wszystkich Polaków poproszę los jeszcze, dla Pana Gawkowskiego w tym 2024 roku: 1. Aby czekał w kolejce do specjalisty 3 lata. 2. Żeby nie było go stać na mieszkanie, a kredyt jak dostanie aby mial 5% kapitału i 95% odsetek. 3. Aby dostał takie wywindowane rachunki za prąd i ogrzewanie, aby nie móc ich spłacić.  4. Żeby po zatankowaniu pełnego baku paliwa na dystrybutorze pojawił mu się numer telefonu do zapłaty.  5. Aby dostał najniższą krajową pensji i z tego odprowadził 40% podatków i żył od 1-go do 1-go.    Myślę że po takim czymś od nowego roku prawo zmieniło by się diametralnie na lepsze dla nas wszystkich      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...