Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rdrm69

w trybie uśpienia 110W a w hibernacji... 140W!

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy, komputer jak niżej pobiera w spoczynku ok 160W

(łącznie z monitorem). Reszta jak w temacie. Zupełnie wylączony

pobiera 30W. Jest to na pewno wina komputera bo po

wyłączeniu przełącznika na zasilaczu pobór mocy spada do 0.

 

Czy to może być wina zasilacza? Albo tego że jest stary? (komputer

ma +2 lata).

 

Q6600 @ 2.40GHz

4x1 GB Kingston DDR2

Gigabyte P35-DS3L

GeForce GT130

Chieftec 350W

karta WiFi DWA-547

2 dyski Seagate

kamerka na USB

 

PS myslalem ze to wina Visty ale na rownolegle zainstalowanym Win 7 (msdnaa) dzieje się to samo

jeśli złe subforum to proszę o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zmierzyłeś te waty ??? :question:

 

licznik BEMKO

 

sugerujesz, ze to nieprawdziwe wyniki? Drugi komputer

w stanie uspienia pobiera 1-2W, zgadza sie tez pobor mocy

przez zarowki, modem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie wylączony

pobiera 30W. Jest to na pewno wina komputera

To nie jest żadna "wina" komputera, tylko warto pamiętać, że sprzęty elektroniczne podłączone do zasilania prąd pobierają - sprawdź, ile pobiera telewizor, sprzęt grający ;)
Czy to może być wina zasilacza? Albo tego że jest stary?
Sprawność zasilacza rzeczywiście ma spore znaczenie na pobór prądu - na zasilaczu z b.dobrą sprawnością (=niestety droższym) ładnych parę W można zaoszczędzić.

 

Czym się różni tryb uśpienia od trybu hibernacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy komp jest zhibernowany powinien tyle samo pobierac co wylaczonyl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanie uśpienia podtrzymywane "przy życiu" (czyli działają, są włączone) są niektóre komponenty, hibernacja to całkowite wyłączenie wraz z zrzuceniem zawartości RAM-u na dysk.

 

Te 30W po wyłączeniu to wina zasilacza, miałem to samo (tylko większe wartości - 67 W z reguły) na prawie 3-letnim Pentagramie "Silent" Force 460W i po wymianie zasilacza na nowy (Corsair VX550) mam pobór mocy 0.0 W (a w zasadzie to poniżej 5 - 7 W bo od tylu licznik zaczyna wychwytywać pobór prądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W stanie uśpienia podtrzymywane "przy życiu" (czyli działają, są włączone) są niektóre komponenty, hibernacja to całkowite wyłączenie wraz z zrzuceniem zawartości RAM-u na dysk.

 

Te 30W po wyłączeniu to wina zasilacza, miałem to samo (tylko większe wartości - 67 W z reguły) na prawie 3-letnim Pentagramie "Silent" Force 460W i po wymianie zasilacza na nowy (Corsair VX550) mam pobór mocy 0.0 W (a w zasadzie to poniżej 5 - 7 W bo od tylu licznik zaczyna wychwytywać pobór prądu).

 

Czyli ponad 200PLN w plecy, te 30W daje ok 10PLN miesiecznie czyli po roku sie zwroci :E Szkoda bo nie chcialem inwestowac w ta "staroc".

W drugim komputerze mam HX520, z ktorego jestem bardzo zadowolony (i ktory ma pobor mocy po wylaczeniu 0W).

 

Ale >100W w uspieniu i hibernacji to porazka. Podejrzewalem karte WiFi, podejrzana jest tez budzetowa myszka na ps/2, ktora sie swieci

gdy komputer jest"wylaczony".

 

PS 450VXEU bedzie dobry? moze za dobry? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre PSU. Możesz sprawdzić z tym 520HX ale u mnie to niestety był zasilacz.. 67W to było sporo także mi się opłacało wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem Chiefteca 350W na Corsair VXEU 450W i voila! 8W w trybie uspienia.

 

Ale... dalej 27W przy wyłaczonym komputerze (i 0W przy przełaczeniu przełacznika na zasilaczu).

Podejrzewam (sam nie wiem dlaczego) karte D-linka. Jak bede mial czas wymontuje ja i sprawdze pobor mocy.

 

Przy okazji zauwazylem ze czubki heatpipe'ow na Freezerze 7 Pro sie stopily. Lol przy 76 stopniach przy pelnym obciazeniu?

Ale o tym chyba bedzie w innym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...