Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pure Dyffryn

Pierwsza recenzja LG W2220P!

Rekomendowane odpowiedzi

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :P Osobiście bardziej odpowiada mi e-ips z formatem wyświetlania 16:10, a czas reakcji to tak jak już mówiłem wcześniej nawet przy 25ms nie zauważyłem efektu smużenia, czy innych niedogodności w grach. Nie wiem, może moje oczy są opóźnione. ;] W każdym razie chcę widzieć co jest na monitorze leżąc np. na łóżku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :P Osobiście bardziej odpowiada mi e-ips z formatem wyświetlania 16:10, a czas reakcji to tak jak już mówiłem wcześniej nawet przy 25ms nie zauważyłem efektu smużenia, czy innych niedogodności w grach. Nie wiem, może moje oczy są opóźnione. ;] W każdym razie chcę widzieć co jest na monitorze leżąc np. na łóżku. :)

 

Ja mam tak, że nie oglądam leżąc. Do filmów mam normalny telewizor LCD w innym pokoju.

Monitor do gier i neta. Wezmę jednak LG E2350T-PN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę popytałem i na 99% wszystkie monitory które pochadza z polskiej dystrybucji {gwarancja producenta)maja roczniki 2010.A tak w ogóle ktoś trafił na rocznik 2009? bo tyle gadania o tym a nie ma tu ani jednej osoby z modelem z 2009roku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha.. monitor wczoraj kosztował 766zł na net-s a dzisiaj jego cena to 847zł! Napisałem do jednego ze sprzedawców na GG "witam, chciałbym uzyskać informacje dotyczące pewnego monitora" ale ten po 2 minutowej zwłoce jedynie się rozłączył :) Ciekawy sposób traktowania klientów. Coś ten ich "szybki kontakt" szwankuje.

 

Drugi sklep, słynny techplanet anulował moje zamówienie w związku z rzekomym nieodbieraniem telefonów. Sęk w tym, że nie mogłem odebrać podczas wykładów na studiach a numer zastrzeżony nie pozwalał mi oddzwonić. Nie chciałem pisać kolejnego maila więc przedzwoniłem na ich infolinię. Odezwał się Pan, który kiedy przedstawiłem sytuację i poprosiłem o wznowienie zamówienia stwierdził, że "on pracuje tutaj dopiero tydzień" i kazał mi zadzwonić w poniedziałek, kiedy w pracy będą jego bardziej doświadczeni koledzy... eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamowilem w 1komp za 759zł z polska gwarancja.Juz jest w drodze.W kazdym razie ostatnio dziwnie skoczyla cena tego monitora.Na allegro masz za 799zl jeszcze-takze 1komp sprzedaje.mimo wszystko ten monitor nie powinien kosztowac wiecej niz 800-850zł wkoncu to tylko 22 cala a dell na ips chodzi przecież po 860zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dziwnie skoczyla cena tego monitora

 

Ja bym powiedział raczej, że im mózgi zlasowało. W sobotę dzwoniłem do sklepu "Elbo" i zapytałem się o ten monitor. Kosztował 799zł więc oferta wydawała się kusząca. Niestety Pan już wychodził z pracy ale obiecał, że jak wróci do siebie to sprawdzi jego gwarancję i mi za godzinę oddzwoni. Jak się łatwo domyśleć nie oddzwonił (nie miał obowiązku, no ale sam obiecał). Ale nie to jest zabawne. Dzisiaj cena tego monitora podskoczyłą z 799zł na 941zł... WFT że tak się zapytam?

 

Już sam nie wiem czy warto brać z Allegro za 850zł z wysyłką... skutecznie się zniechęciłem do tego zakupu. Z resztą.. w styczniu ceny spadną zapewne do 700zł. Ach te święta i promocje z nimi związane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział raczej, że im mózgi zlasowało. W sobotę dzwoniłem do sklepu "Elbo" i zapytałem się o ten monitor. Kosztował 799zł więc oferta wydawała się kusząca. Niestety Pan już wychodził z pracy ale obiecał, że jak wróci do siebie to sprawdzi jego gwarancję i mi za godzinę oddzwoni. Jak się łatwo domyśleć nie oddzwonił (nie miał obowiązku, no ale sam obiecał). Ale nie to jest zabawne. Dzisiaj cena tego monitora podskoczyłą z 799zł na 941zł... WFT że tak się zapytam?

 

Już sam nie wiem czy warto brać z Allegro za 850zł z wysyłką... skutecznie się zniechęciłem do tego zakupu. Z resztą.. w styczniu ceny spadną zapewne do 700zł. Ach te święta i promocje z nimi związane...

http://allegro.pl/monitor-lg-lcd-22-w2220p-bf-od-www-1komp-pl-i1350014172.html

 

Właśnie od nich kupilem tylko ze w sklepie.Według sprzedawcy monitory maja gwarancje LG POLSKA.Roku produkcji juz nie chcial wyjawic ,jutro przyjdzie to bede wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę że uda Ci się zdobyć nowszą wersję. Podane zarówno na Allegro jak i na stronie dane sugerują, że to starsza produkcja (czas reakcji 6ms).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę że uda Ci się zdobyć nowszą wersję. Podane zarówno na Allegro jak i na stronie dane sugerują, że to starsza produkcja (czas reakcji 6ms).

,tym bym sie wogóle nie sugerowal, w 80% sklepach na ceneo podane jest 6ms bo po prostu sklepy nie zaktualizowały danych.X-komp tez ma podane 6ms a ma roczniki 2010.Zresztą to co jest z dystrybucji polskiej jest tylko z 2010 roku na 99%.Jeśli ktoś trafił na model 2009(a nie ma tu nikogo kto ma 2009) to ma model z poza polskie dystrybucji na gwarancji np czeskiej gdyż tam te monitory pojawiły się wcześniej niż w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, już zdążyłem się zasugerować. Znudziłem/zdenerwowałem się całą sytuacją i kupiłem na aukcji:

http://allegro.pl/nowy-lg-w2220p-ips-hdmi-5ms-lepszyod-dell-2209wa-i1347954030.html

Cena to: 818zł + 45zł wysyłka za pobraniem = razem 863zł

Gdybym wziął z 1komp za wpłatą zaoszczędziłbym nawet 44zł.

Z resztą.. i tak w styczniu 2011 pewnie wypuszczą kolejną wersję albo model 24" za 999zł. Szkoda zdrowia.

Zobaczymy czy ten monitorek będzie w stanie zaoferować mi obraz lepszy niż stary, zużyty Eizo FlexScan T766 (który wyzionął ducha jakiś czas temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, już zdążyłem się zasugerować. Znudziłem/zdenerwowałem się całą sytuacją i kupiłem na aukcji:

http://allegro.pl/nowy-lg-w2220p-ips-hdmi-5ms-lepszyod-dell-2209wa-i1347954030.html

Cena to: 818zł + 45zł wysyłka za pobraniem = razem 863zł

Gdybym wziął z 1komp za wpłatą zaoszczędziłbym nawet 44zł.

Z resztą.. i tak w styczniu 2011 pewnie wypuszczą kolejną wersję albo model 24" za 999zł. Szkoda zdrowia.

Zobaczymy czy ten monitorek będzie w stanie zaoferować mi obraz lepszy niż stary, zużyty Eizo FlexScan T766 (który wyzionął ducha jakiś czas temu).

OD tego sprzedawcy co kupiles przynajmniej masz 100% pewnosc zw jest z 2010 i ma gwarancja LG POLSKA.Wiem bo mam od niego info.

"

Witam.

Do sprzedawanych przez nas monitorów LG dołączona jest polska karta gwarancyjna.

Oferujemy monitory z najświeższych dostaw, ostatnio – dla tego modelu jest to druga połowa 2010 roku (nigdy nie sprzedawaliśmy modeli z 2009 roku – pierwsze, oferowane przez nas w marcu 2010 pochodziły ze stycznia 2010).

"

RESET-PC

 

pzdr.Z ceną tez tragedi nie ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor666 - grunt, że nie będę już musiał siedzieć na zastępczym CRT 17" który lada dzień padnie podobnie jak mój stary Eizo. Jeśli masz jakieś doświadczenia z monitorami LCD, napisz kilka słów na temat tego LG jak już go przetestujesz.

 

Kiedy już zamówiony przeze mnie monitor dojdzie, mogę zrobić test porównawczy z całkiem niezłą Iiyamą. Też ma 22 cale, podobna rozdzielczość, tyle że oczywiście na matrycy TN. Kupiona bodaj za niecałe 700zł we wrześniu tego roku? Dajcie znać czy to ma sens w ogóle?

 

(EDIT. Ciekawe czy w przypadku laptopów ceny wariują w podobny sposób? Jestem w trakcie poszukiwań w miarę mobilnego notebooka do gier, oraz dużego notebooka do użytkowania w domu w cenach po 3k złotych. Żeby potem nie było na mnie, że przepłacono.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem czy warto brać z Allegro za 850zł z wysyłką... skutecznie się zniechęciłem do tego zakupu. Z resztą.. w styczniu ceny spadną zapewne do 700zł. Ach te święta i promocje z nimi związane...

 

Przed świętami będzie drożej, ale czy monitory spadną aż do 700zł to nie byłbym taki pewien. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor wreszcie dotarł, pierwsze co rzuciło sie w oczy to waga i wrazenie że cos tam jest , w środku znalazłem:

- kabel d-vi( długośc 2m)

- kabel d-sub

- kabel zasilający ( 1 m więc trochę krótko )

- stery i trochę makulatury

- no i oczywiście monitor

 

Zamówiony z Agito ( wyprodukowany we wrześniu 2010 w Korei) po rozpakowaniu i ustawieniu pierwsza myśl to " ale bydle" w porównaniu do mojego obecnego crt 17 " , jakoś wykonania bez zastrzeżeń wszytko dobrze spasowane , konstrukcja jak nabardziej stabilna i solidnie trzyma sie biurka...

Po dniu użytkowania mogę stwierdzić że:

- obraz bardzo wyrażny i bez przekłamań kolorów (jedyne zastrzeżenie do czerni)

- z tyłu monitora znajduje się uchwyt którym można okiełznać kable

- kąty widzenia bajka ( lewo , dół, prawo ) nie widąc żadnej róznicy nawet jak będziemy patrzeć całkowicie bokiem :E jedynie patrząc z góry obraz dostaje lekkiego zbielenia ( efekt jak by kurzu ) ale nie jest to irytujące chyba że ktos siedzi pod sufitem a monitor ma na podłodze

- podświetlenie matrycy równomierne , ekran wyświetla obraz bez efektu wrażenie barw chłodnieszych lub cieplejszych

ponadto 5 profili do wyboru dla leniwych nie chcących ustawiać manualnie

- czerń typowe przypadłości lcd niestety i efekt srebrzenia który został dośc mocno został wyolbrzymiony przy normalnym użytkowaniu nie stanowi problemu , chyba że któs się bardzo uprze i bedzie spoglądał tylko przez pryzmat tego

- brak smuzenia w grach takich jak CoD BO , NFS HP, Fifa wygląda to przyzwoicie jednym słowem

-jeśli chodzi o jaśność to osobiście nie przeszkadza a ponadto możemy bardzo zjechać z nią więc nie stanowi to problemu , standordowo na 100% jasności męczy oczy ale u mnie po ustawieniu 81 % obraz stał sie bardzo przyjazny dla oczu a ponadto jakośc bez zmian

- ponadto zero problemów z piszczeniem monitora czy buczeniem podczas użytkowania

- no i oczywiście 16:10 gdzie w codziennym uzytkowaniu jest bardziej przyjazny ( przez kilka tygodni pracowałem na 16:9( zbyt szeroki a przy tym niski) , więc mam porównanie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się troszkę wyżalić. :cry:

Właśnie "padł" (no,niemal) mój monitor CRT i teraz muszę mieć jasność ustawioną na 85% (przedtem 31%), aby cokolwiek było widać, tak jak przed awarią. Żeby było weselej, wczoraj kupiłem nową kartę graficzną.

Po prostu wspaniale...

 

Do meritum: ten LG wydaje się jedynym rozsądnym wyborem (trochę rozsądku, ale i przymusu, bo posucha straszna), ale czy posiada on skalowanie 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek podepnij starą kartę graficzną.

Co do skalowania 1:1 Z tego co wiem to brak takowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek podepnij starą kartę graficzną.

Co do skalowania 1:1 Z tego co wiem to brak takowego.

Podpiąłem starszą kartę (GeForce 6600, Windows 7) i tak samo ciemno. Co ciekawe, na stareńkim Radeonie 8500 (Windows Xp) obraz jest sporo jaśniejszy. Niestety, w Windows 7 po "regulacji" jasności, obraz wygląda jak potraktowany wybielaczem. Trochę się obawiam, czy przynajmniej po części, to nie wina karty.

 

Tego skalowania 1:1 nie da rady wymusić w sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność 3. Kontrast 70. Tryb SRgb. Ściągamy ten profil:

 

http://www.ipon.hu/_userfiles/Image/Terray...W2220p_ipon.icc

 

I mamy takie odwzorowanie kolorów:

 

24880783.jpg

 

Nic tylko kupować.

 

Ściągnąłem profil podany przez RBEJ do tego monitora zainstalowałem go, w 'zarządzaniu koloram' dodałem i ustawiłem jako domyślny (posiadam win7).

Jednak po w/w czynnościach nie zauważyłem żadnej różnicy ( ustawiam na sRGB, jasność 3, kontrast 70, a obraz jaki był na początku, taki pozostał ).

Czy ktoś z Was próbował już jakoś działać z tym profilem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmitrij zaciekawiła mnie twoja wypowiedź. Monitor zakupiłem R-PC 20.12.10 a przyszedł 21.12.10

Produkcja wrzesień 2010 Korea. Wiadomo chwila moment przed świętami. Praca, przygotowania, oswajanie z nowym nabytkiem (miałem CRT LG Flatron F700P 17") granie )) Dlatego zapakowałem od razu profil kolorów z ipon.hu

Pod wpływem twojej wypowiedzi wgrałem profil ze sterów monitora LG i mam takie same odczucia. Nie widzę różnicy. Więc robimy coś źle, jesteśmy ślepi albo jest jak jest.

 

dmitrij możesz użyć standardowego profilu sRGB IEC61966-2.1 i sprawdzić czy coś się zmieniło?

Czy ktoś posiada inne profile kolorów do tego monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmitrij zaciekawiła mnie twoja wypowiedź. Monitor zakupiłem R-PC 20.12.10 a przyszedł 21.12.10

Produkcja wrzesień 2010 Korea. Wiadomo chwila moment przed świętami. Praca, przygotowania, oswajanie z nowym nabytkiem (miałem CRT LG Flatron F700P 17") granie )) Dlatego zapakowałem od razu profil kolorów z ipon.hu

Pod wpływem twojej wypowiedzi wgrałem profil ze sterów monitora LG i mam takie same odczucia. Nie widzę różnicy. Więc robimy coś źle, jesteśmy ślepi albo jest jak jest.

 

dmitrij możesz użyć standardowego profilu sRGB IEC61966-2.1 i sprawdzić czy coś się zmieniło?

Czy ktoś posiada inne profile kolorów do tego monitora ?

 

Użyłem standardowego profilu i ciężko mi znaleźć jakąkolwiek różnice, wlepiając nos w monitor wydawało mi się, że żółć jest troszeczkę inna, ale już sam nie wiem czy to nie przypadkiem tylko siła sugestii.

Zastanawiam się czy z tymi profilami to nie jest jakiś pic, no chyba, że jesteśmy ślepi, albo rzeczywiście coś źle robimy. Tak na marginesie to mam wersje z sierpnia 2010, również Korea.

 

PS Czy u Ciebie też w trybie 'film' kolory są strasznie rozjaśnione i sprawiają wrażenie wypranych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tryb film w chwili gdy odpisuje na twoje pytanie. Monitor staje się sporo jasniejszy a czcionki są jakby wybrakowane. Ale ten tryb jak nazwa wskazuje jest do filmów. tak naprawdę nie miałem czasu na wielkie testowanie. Używam trybu srgb i wspomnianego profilu z ipon.hu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos profilu z Internetu:

 

Ustawienie jasności na 3 i kontrastu na 70 na moim monitorze LG jest czymś nie do przyjęcia. Pracuję normalnie na kontaście 70 i jasności 50. Jak uruchomiłem pierwszy raz to fabryczne ustawienia były 2 razy po 70.

 

Czy ktoś z Was robił sobie sam kalibrację i wypracował jakieś fajne ustawienia. Bo ten z Netu to jakieś nieporozumienie. Tylko na załaczonym obrazku wygląda wzorcowo. Podajcie proszę swoje wypracowane ustawienia. Czytałem poradnik jak dokonać kalibracji, ale to mocno skomplikowane.

 

Czy ktoś wie jak się ładuje gotowe profile pobrane jako plik z Netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wejscie hdmi. Wlasnie przeczytalem recenzje na prad.de i zauwazylem ze ten lg W2220P ma podobny a moze taki sam problem jaki mial moj poprzedni LG-W2452V. Na prad.de napisali ze ten monitor ma problem jak sie podlaczy blu-ray poprzez hdmi, pozniej sie go wylaczy to sie zawiesza tak ze trzeba go wylaczac z sieci. Mialem to samo z w2452v ale jak mialem podlaczony komp poprzez przejsciowke dvi-hdmi kablem hdmi na monitor. Po wylaczeniu komputera monitor przechodzil w stan uspienia i pozniej ponowne wlaczenie kompa nie wlaczalo monitora. Tak ze trzeba bylo wylaczac monitor z sieci i dopiero wtedy zaskakiwal. Mialem go dac do serwisu ale niestety nie zdazylem bo nie byl przymocowany i kot go stracil i rozbil. Czy w tym w2220p jest ten sam problem przy polaczeniu karty graficznej przez przejsciowke i hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni ten monitor i odczucia 8/10. Nie jest to cud techniki, ale na pewno lepszy od TNek. Filmy ogląda się BARDZO DOBRZE, gry - tutaj nawet dobrze, smuży tylko, gdy są dynamiczne zwroty kamer - np. w Fifie po wykopie bramkarza. Przeglądanie neta - dziwnie, biały w sRGB i user mode nie jest białym, a z taką bardzo małą nutą kremu. Na trybie Photo biały jest białym, ale sam nie wiem - jak ustawić takie kolory (by biały był białym) w user mode? Czarny nie jest aż tak zły, jak ludzie piszą, że srebrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...