Skocz do zawartości

Paczkomat Inpost  

385 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Paczka znalazła się w paczkomacie:

    • po jednym dniu
      156
    • po dwóch dniach
      93
    • po trzech dniach i więcej
      24
    • nie korzystałem z paczkomatu
      115


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że nie miałem pewności, że będę dziś w domu - zamówiłem pewien towar za pośrednictwem inpostu - doręczenie do paczkomatu. Zależało mi na czasie, a stronka paczkomatów z fajnym wykresem informuje, że 95% przesyłek doręczanych jest w ciągu 1 dnia.

 

Ja korzystałem z tej formy po raz pierwszy, moja narzeczona jak się okazuje też miała okazję raz korzystać, oprócz tego znam jeszcze jedną osobę która czekała na taką paczkę.

W moim przypadku nie zdążyli, paczka wczoraj wysłana dziś nie dotarła. Moja narzeczona czekała na paczkę 3 dni robocze. Znajomy czekał 2 dni.

 

Moim zdaniem kłamią w swoich wykresach, podobnie jak Poczta Polska doręcza 97% przesyłek priorytetowych następnego dnia roboczego... Z racji tego, że opinii o tej usłudze nie ma zbyt wiele proponuję wymianę poglądów w tym temacie.

 

Zapraszam również do odpowiedzi na pytania zadane w ankiecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paczkomatu jeszcze nie mialem po co ani okazji korzystac , jedynie zaglosowalem na wiadoma opcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z paczkomatu 2 razy, ale szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy paczki były do odbioru. Jeden dzień w tę czy w tamtą nie robi mi różnicy. W jednym przypadku na pewno dłużej trwało przygotowanie paczki przez sprzedawcę niż dostarczenie.

 

BTW, widzę, że usługa się rozwija - wprowadzono już nadawanie bezpośrednio w paczkomacie. Może dzięki temu wśród sprzedawców upowszechni się ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie korzystałem z usług InPostu, więc nie wezmę udziału w ankiecie, ale mam znajomego, który dostał paczkę następnego dnia. Jeśli autor robi prywatną statystykę to każdy głos się przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji tego, że nie miałem pewności, że będę dziś w domu - zamówiłem pewien towar za pośrednictwem inpostu - doręczenie do paczkomatu. Zależało mi na czasie, a stronka paczkomatów z fajnym wykresem informuje, że 95% przesyłek doręczanych jest w ciągu 1 dnia.

 

Ja korzystałem z tej formy po raz pierwszy, moja narzeczona jak się okazuje też miała okazję raz korzystać, oprócz tego znam jeszcze jedną osobę która czekała na taką paczkę.

W moim przypadku nie zdążyli, paczka wczoraj wysłana dziś nie dotarła. Moja narzeczona czekała na paczkę 3 dni robocze. Znajomy czekał 2 dni.

 

Moim zdaniem kłamią w swoich wykresach, podobnie jak Poczta Polska doręcza 97% przesyłek priorytetowych następnego dnia roboczego... Z racji tego, że opinii o tej usłudze nie ma zbyt wiele proponuję wymianę poglądów w tym temacie.

 

Zapraszam również do odpowiedzi na pytania zadane w ankiecie!

 

Witamy,

 

Bardzo byśmy chcieli wyjaśnić powyższą sytuację. Proszę podaj numer przesyłki, a my sprawdzimy co się dokładnie stało. Tą informację podaj proszę na maila zgloszenie@inpost.pl. Jest to oficjalny mail, na który można wysyłać wszelkie zapytania związane z InPost oraz Paczkomaty.

 

Statystyki Paczkomatów, które prezentujemy są prawdziwe. Nie kłamiemy i nie podajmy nieprawdziwych informacji. Bardzo chętnie wyjaśnimy opisaną powyżej sytuację i przedstawimy Wam dlaczego tak się stało.

 

ps. Najświeższe statystki doręczeń można sprawdzić na naszym blogu http://blog.inpost.pl/?p=373

ps2. Więcej informacji o Paczkomaty można znaleźć na stronie http://www.paczkomaty.pl/

 

Pozdrawiamy

Zespół InPost

Edytowane przez inpost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te paczkomaty, szkoda, że nie ma w moim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa. Swego czasu kupiłem w Gral.pl obudowę na HDD, a że wysyłają do paczkomatów za darmo to nawet lepsze to niż odbiór osobisty. Otrzymałem SMS że paczka na mnie czeka, podjechałem na spokojnie ok godz 21 do wskazanego przeze mnie paczkomatu, wklepałem numer telefonu i kod z SMS'a po czym otworzyły się wrota schowka z moją paczką w środku :) Jest tylko jedna rzecz, do której nie jestem przekonany - zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. O ile co do wilgoci to myśle że te pare godzin w bardziej wilgotnym powietrzu dobrze zabezpieczonej paczce z elektroniką nie zaszkodzi to już biorąc pod uwagę mrozy jakie mieliśmy tej zimy, nie odważył bym się zamówić do paczkomatu chociażby dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnei zamówiłem dostawę k.graficznej w gralu do paczkomatu. Brak kzotów dostawy na + przy sklepie gdzie nei boimy się robić przedpłat za towar.

 

Z minusów kurierem paczka by poszła dzisiaj czyli w piątek a poprzez inpost dopiero w poniedziałek ;)

Paczkomat mam pod nosem na stacji benzynowej to sobie zamówiłem z ciekawości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem tylko raz ale paczka była następnego dnia. Zamawiałem z komputronika, nie wiem czy nadal ale wtedy było za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto na inpoście ale jeszcze nie korzystałem ale kojarzy mi się on z doradcą (wiele osób pewnie to już zna):

 

Wchodzimy:

http://www.inpost.pl/wirtualny-asystent.html

 

Wpisujemy po kolei:

1. paczkomatXXX69

2. TAK

3. 7

4. 12

5. sms

6. 24

7. 640

8. 6,99

 

hahahahahahahaaha. Rewelacja. Genialny pomysł na reklamę, gratuluję pomysłodawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile co do wilgoci to myśle że te pare godzin w bardziej wilgotnym powietrzu dobrze zabezpieczonej paczce z elektroniką nie zaszkodzi to już biorąc pod uwagę mrozy jakie mieliśmy tej zimy, nie odważył bym się zamówić do paczkomatu chociażby dysku twardego.

Dysk twardy akurat powinien byc hermetyczny.Jednak, jesli cos bylo na mrozie przed podlaczeniem do pradu powinno polezec do wyrownania temperatur w temp. pokojowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to co oferuje inpost pod swoją nazwą czy też pod nazwą paczkomaty to niezły SYF

Chcesz dostać coś pod tygodniu (lub wiecej) w dodatku zniszczone albo zagubione to faktycznie InPost i paczkomat to Relatywnie dobry pomysł ...

 

A więc absolutnie nie Polecam Paczkomatów Inpostu i całego tego g..na

 

Acha większość pozytwynych wpisów i opisów oraz opinii to robota samego inpostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz, by ktos potraktowal Twoja archeologie powaznie, podaj jakies szczegoly, bo piszesz wlasciwie o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pomysł zwiększający konkurencję na rynku pocztowym powinien cieszyć odbiorców. Im więcej firm, tym większa dbałość o jakość, czas dostawy i spadek cen usług. Co prawda, jeszcze nie korzystałem z paczkomatów, powód, część sprzedawców zamawia sobie za tzw. "odbiór w punkcie" tyle samo, albo więcej jak za przesyłkę poleconą, więc wybierałem polecony. Ale jak nadarzy się okazja, to chętnie sprawdzę tą usługę, bo mam niedaleko paczkomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, korzystalem okolo 15 razy juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powód, część sprzedawców zamawia sobie za tzw. "odbiór w punkcie" tyle samo, albo więcej jak za przesyłkę poleconą, więc wybierałem polecony.

 

Tzw. "odbiór w punkcie" na allegro to chyba e-przesyłka poczty polskiej. A paczkomaty sa raczej pomyślane jako konkurencja dla paczek a nie poleconych pod względem rozmiaru przegródek i ceny, dlatego kalkuluje się raczej większe rzeczy tak wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka nie została dostarczona nie wywiązali się z umowy. Twierdzą że paczka jest za duża do paczkomatu i mam jechać przez całe miasto na peryferie żeby ją odebrać. Nie interesuje ich że nie mam czasu odebrać przesyłki w czasie pracy oddziału. Telefon na infolinie nie przyniósł efektu, generalnie to nie ich problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem jakąś koszulkę na allegro. Czekałem 1 dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka nie została dostarczona nie wywiązali się z umowy. Twierdzą że paczka jest za duża do paczkomatu i mam jechać przez całe miasto na peryferie żeby ją odebrać. Nie interesuje ich że nie mam czasu odebrać przesyłki w czasie pracy oddziału. Telefon na infolinie nie przyniósł efektu, generalnie to nie ich problem.

Zarejestrowałeś się tylko po to, żeby napisać tego posta? To czyni tę opinię wiarygodną tak jakoś w... 0%. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem już sporo rzeczy w sumie z 20? każda paczka dochodziła w niecałe 24 godz od chwili wysłania, czyli można uśrednić 1 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka nie została dostarczona nie wywiązali się z umowy. Twierdzą że paczka jest za duża do paczkomatu i mam jechać przez całe miasto na peryferie żeby ją odebrać. Nie interesuje ich że nie mam czasu odebrać przesyłki w czasie pracy oddziału. Telefon na infolinie nie przyniósł efektu, generalnie to nie ich problem.

Skoro jest za duża to pretensje miej do cebulaka który ją wysłał, pewnie zaniósł do oddziału a nie nadawał w paczkomacie stąd przeszło dalej.

Korzysałem wiele razy z Inpost i uważam że jest to bardzo dobra opcja, uwielbiam paczkomaty.

Jest tanio.

Szybko (dostawa 1/2 dni, brak kolejek!)

Wygodnie (odbieram kiedy chcę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie większość szła 2 dni, ale i tak paczkomaty są super, bo nie stoję w kolejce z awizo, ani nie czekam w domu tylko jak mi się chce to mam paczkomat pół papierosa od miejsca pracy i odbiór trwa ~15 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie większość szła 2 dni, ale i tak paczkomaty są super, bo nie stoję w kolejce z awizo, ani nie czekam w domu tylko jak mi się chce to mam paczkomat pół papierosa od miejsca pracy i odbiór trwa ~15 sekund.

 

U mnie odbiór zajmuje jakieś 40 sekund, ale to i tak jest dużo szybciej niż na poczcie. Korzystałem kilka razy i paczk była na następny dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...