Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dotarł do mnie Plextor m5s 128GB.. spodziewałem się że ten dysk będzie cięższy :P bo jest strasznie lekki. Ale to pierwszy jaki trzymałem. Obudowa jest metalowa. Dla tych co zamówili w podobnym czasie ten sam. Jaką macie datę produkcji, wersję FV i kraj produkcji ? U mnie jest Sierpień 2013, FV 1.04 i Made in Taiwan.. po cichu liczyłem na Japan.. no ale to już nie te lata, wszystkiego mieć nie można :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile bym mógł sprzedać Samsunga 830 256GB (przebieg 25TB), 1.5 roczny z Amazon UK? Wszystko z nim w porządku itd :D Sprzedaje bo chce kupić 512GB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile bym mógł sprzedać Samsunga 830 256GB (przebieg 25TB), 1.5 roczny z Amazon UK? Wszystko z nim w porządku itd :D Sprzedaje bo chce kupić 512GB :E

 

+-600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniadze mozna poszukac z drugiej reki nowej 840 niby troche mniej wydajny ale jednak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniadze mozna poszukac z drugiej reki nowej 840 niby troche mniej wydajny ale jednak nowy

 

Dlatego zapytałem, żeby nie wywalić kwoty z kosmosu. Chce tak sprzedać, aby 2 strony były zadowolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+-600zł

 

 

za takie pieniadze mozna poszukac z drugiej reki nowej 840 niby troche mniej wydajny ale jednak nowy

Od 620zł jest 840 EVO http://www.ceneo.pl/25221820

Osobiście nawet znając wartość serii 830 nie dałbym tyle za używany dysk, przy takiej relacji do nowego i wydajnego dysku. Raczej bliżej 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle warty ile ktos kto chce go kupic zapłaci. Wystaw od 1 zl to sie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem używanego ssd`ka Crucial C300, zainstalowałem system itp. Zrobiłem dziś test as ssd, ale wyniki wydają mi się za niskie, co o tym sądzicie?

post-61720-138200665328_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko z innej beczki. Czy ktoś z windowsem 8 albo lepiej 8.1 wciaz widzi blad auto defragmentacji SSD? Ponoc wciaz jest ten mega bug. Ktoś jakoś radził sobie z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko z innej beczki. Czy ktoś z windowsem 8 albo lepiej 8.1 wciaz widzi blad auto defragmentacji SSD? Ponoc wciaz jest ten mega bug. Ktoś jakoś radził sobie z tym problemem?

 

SSD sie nie defragmentuje bo sie zuzywaja komorki pamieci flash szybciej exclamation.gif

 

Kilka dni temu kupiłem używanego ssd`ka Crucial C300, zainstalowałem system itp. Zrobiłem dziś test as ssd, ale wyniki wydają mi się za niskie, co o tym sądzicie?

 

Masz SATA II czy SATA III question.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz SATA II czy SATA III question.gif

Sata III. zrobiłem też test w moim laptopie HP z ssd i o dziwo cześć wyników jest lepsza niż w crucialu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD sie nie defragmentuje bo sie zuzywaja komorki pamieci flash szybciej exclamation.gif

 

 

 

Masz SATA II czy SATA III question.gif

Wiem o tym.... Dlatego zapytalem czy BŁĄD Windowsów dalej jest widoczny. Trzeba było się trochę nagimnastykować żeby w win8 zapewnić sobie trimmowanie a nie defragmentacje SSD przez buga (autodefrag > 10% defragmentacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się trochę nagimnastykować żeby w win8 zapewnić sobie trimmowanie

W windows 8 nie działa Trim ? Pierwsze słyszę. Z tego co mi wiadomo jest w prost przeciwnie, 8 sama rozpoznaje jaki rodzaj dysku masz podłączony i automatycznie ustawia albo TRIM w przypadku SSD albo defragmentacje w przypadku HDD. W dodatku można sobie zaplanować trimowanie żeby np robiło co tydzień jak ktoś chce mieć spokojną głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz SATA II czy SATA III question.gif

Jakby miał Sata II to by nie miał 325MB/s w odczycie.

 

Wyniki dużo zależą od chipsetu, szczególnie jeśli jest starszego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał Sata II to by nie miał 325MB/s w odczycie.

 

Wyniki dużo zależą od chipsetu, szczególnie jeśli jest starszego typu.

to pytanie bylo skierowane do mnie i wyników testu mojego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko: kupuję pierwszy dysk ssd i chcę na nim zainstalować system i kilka innych rzeczy. Do reszty mam hdd i chcę wiedzieć czy istnieje możliwość aby system był postawiony na ssd ale do instalacji programów, ściągania plików itp domyślny był hdd? czy jedenak za każdym razem muszę manualnie zmieniać ścieżkę na hdd?

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.a.R.e.K

Witam,

mam pytanko: kupuję pierwszy dysk ssd i chcę na nim zainstalować system i kilka innych rzeczy. Do reszty mam hdd i chcę wiedzieć czy istnieje możliwość aby system był postawiony na ssd ale do instalacji programów, ściągania plików itp domyślny był hdd? czy jedenak za każdym razem muszę manualnie zmieniać ścieżkę na hdd?

Dzięki za odpowiedź

 

No raczej manualnie musisz. Program, gra nie wie gdzie chcesz instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej manualnie musisz. Program, gra nie wie gdzie chcesz instalować.

Zazwyczaj standardowo jest ustawione program files, więc chcę wiedzieć czy gdzieś w systemie da się "utworzyć" taki domyślny folder do instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pytanie bylo skierowane do mnie i wyników testu mojego dysku.

Wiem do kogo było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj standardowo jest ustawione program files, więc chcę wiedzieć czy gdzieś w systemie da się "utworzyć" taki domyślny folder do instalacji.

Możesz skorzystać z polecenia mklink i utworzyć link do takiego folderu na HDD, ale programy to raczej instaluje się na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taką płytę główną opłaca się kupić dysk ssd? bo mi się wydaje że chyba nie bardzo ale dlatego pytam :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie na SSD już od roku czasu mam niski odczyt 4k-64 Thrd oscylujący w granicach 120 MB/s. Dysk był formatowany, w między czasie zmieniłem platforę. Tak samo było na Windows 7 jak i na Windows 8. Wcześniej po zakupie wynik był w normie w granicach 220 MB/s. Co jest nie tak? Reklamować dysk?

post-142290-138246899053_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taką płytę główną opłaca się kupić dysk ssd? bo mi się wydaje że chyba nie bardzo ale dlatego pytam :D pozdrawiam

 

hm słaby ze mnie wróż próbowałem ale nadal nie widzę nazwy płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm słaby ze mnie wróż próbowałem ale nadal nie widzę nazwy płyty

 

Oj nie skopiowało się xd bo nazwa płyty to mam taką nowa firma xd oto nazwa płyty Asus M4A77TD Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...