Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Programem Easeus todo backup free. Po sklonowaniu zweryfikuj czy masz wyłączoną defragmentacje, możesz wyłączyć indeksowanie plików, sprawdzić czy po klonowaniu allignment jest poprawny np. poprzez program AS SSD.

 

Niestety mój dysk HDD posiada GPT i mam problem z klonowaniem systemu na SSD. Jest jakieś oprogramowanie, które może mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś SSD powyżej 200Gb? Jestem baaaardzo nie w temacie z nowościami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój dysk HDD posiada GPT i mam problem z klonowaniem systemu na SSD. Jest jakieś oprogramowanie, które może mi pomóc ?

 

Z dyskami Plextora dają taki pakiet progoramów do kopiowania. NTI Siute chyba. Może to Ci zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami Plextora dają taki pakiet progoramów do kopiowania. NTI Siute chyba. Może to Ci zadziała?

Niestety z M5S nie dają żadnego oprogramowania. Zdecydowałem się na postawienie nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.poszukuje dysku SSD (sata III) pod system najlepiej 60GB w cenie ok.350 zł +/- ew.jeżeli parametry odczyt zapis będą lepsze to wezme 120GB.Zastanawiałem się nad Plextor,Crucial. Proszę o propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem się do zamontowania nowego nabytku, czyli ssd EVO 120GB.

 

Zrobiłem klon za pomocą programu do Samsunga i coś mi tu nie gra.

System odpala się z ssd, działa szybciej ale szczerze myślałem, że będzie większa różnica. Poustawiałem zalecane zmiany na ssd ale rzuciło mi się w oczy wykorzystanie dysku hdd. Praktycznie co chwile coś odczytuje a nie powinien! Myślicie, że jakieś programy odwołują się do hdd, zamiast tego samego na ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screen z as ssd i wykonaj w nim test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kwotę na 128 GB a zastanawiasz się nad 60 ? Jeśli chodzi o pytanie jaki to sam sobie odpowiedziałeś więc nie widzę sensu istnienia tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

as_ssd.jpg

 

Wyniki są trochę dziwne. Porównując do wyniku kolegi kilka postów (#11146) wstecz wyraźnie widać pewne różnice.

 

Wypiąłem z lapka hdd i...system na ssd nie wystartował. Blokował się na ekranie logowania.

Na ssd jest klon systemu z hdd, botowanie było ustawione na ssd, więc już sam nie wiem co jest grane. Coś wydaje mi się, że czas na świeżą instalację ale zamiast win 8, wyląduje win 7 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz instalował system zawsze odłączaj wszystkie pozostałe dyski od komputera (bez znaczenia jakiego rodzaju).

 

Jeśli HDD jeszcze pracuje to znaczy że pewnie jest tam Plik Wymiany.

 

 

Wyniki zawsze różnią sie od innych bo jest różna wydajność nawet na różnych płytach głównych! Co dopiero porównanie laptop ze stacjonarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysku do 400zł z wysyłką, chciałbym skorzystać z sklepu morele. Proszę o opinie zastanawiam się nad

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840-evo-120gb-sataiii-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-mz-7te120bw-601594/

 

Kwestia niestety tego iż na płycie mam tylko SATA II 3Gb/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego 3-go domowego komputera kupiłem kingstona v300 120gb na system i powiem, że w zupełności wystarczy. Nie ma co przepłacac. W pozostałych 2 jednostkach mam cruciale m4 odpowiednio 256 i 128. One także są ok. Wszystkie kupowałem w morelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postawieniu nowego systemu, teraz win 7 zamiast 8, czuć mega różnicę w prędkości działania. Rewelacja :)

 

Nie ogarniam czemu klon win8 wykonany programem od samsunga działał bez większej różnica do kopii będącej na hdd ale mniejsza z tym.

 

Na chwile obecną jestem zadowolony z EVO 120. Prawdopodobnie z każdego ssd, który działałby byłbym zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie mam vertexa 4 128gb. Zastanawiam sie co robic poniewaz po zainstalowaniu paru gier zaczyna brakowac mi miejsca. Czy lepiej sprzedać vertexa i dolozyc do jakiegos samsunga evo 250gb czy dokupic drugi dysk ssd poprostu?. Pytanie tylko czy nie bedzie komplikacji z grami steam albo innymi jak pare gier bedzie na jednym dysku i pare na drugim?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie mam vertexa 4 128gb. Zastanawiam sie co robic poniewaz po zainstalowaniu paru gier zaczyna brakowac mi miejsca. Czy lepiej sprzedać vertexa i dolozyc do jakiegos samsunga evo 250gb czy dokupic drugi dysk ssd poprostu?. Pytanie tylko czy nie bedzie komplikacji z grami steam albo innymi jak pare gier bedzie na jednym dysku i pare na drugim?

 

pzdr

mam ten sam problem na ssd 128 zaczyna brakować już miejsca. lepiej dokupić 250 i zostawić 128, bo na samej 250 tez zacznie niedlugo brakowac miejsca jak system jeszcze tam postawisz. w steam nie ma takiej opcji zeby czesc gier byla na jednym dysku a czesc na drugim, juz to przerabialem walcząc z tym samym problemem co ty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up tylko jak to wtedy zoorganizowac wszystko :) co na 128 i co na 250 gb :D. A moze poprostu dokupie 1 tb hdd, tylko z drugiej strony po co jak slychac hdd i gry wolniej laduja, no chyba ze te nowe hdd tez sa szybkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są szybki ale nie tak jak SSD no i nie tak ciche :). Na 250 GB Origin/Steam na 128 GB programy, system. Osobiście zrezygnowałem z takiej opcji a miał identycznie. Brakowało mi po prostu miejsca na magazyn. Mam 120 GB SSD i 1 TB na magazyn i Steam/Origin. Jest nieco głośniej ale da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up tylko jak to wtedy zoorganizowac wszystko :) co na 128 i co na 250 gb :D. A moze poprostu dokupie 1 tb hdd, tylko z drugiej strony po co jak slychac hdd i gry wolniej laduja, no chyba ze te nowe hdd tez sa szybkie?

na 128 system i programy, a na 250 gry steam/origin tak to widzę ;) nie radzę hd na gry, jeżeli masz kasę na 250 ssd. mam raid 0 z 2 x hd i jednak musiałem przenieść call of duty ghosts a co za tym idzie całego steama na ssd, bo mapy i levele się dogrywały i były przycinki. kolejny przykład diablo 3, na hd strasznie się dogrywa na ssd śmiga aż miło. ja wezmę sobie chyba plextor m5s 256gb będzie w sam raz, cena dosyć przystępna a wydajność wysoka. w porównaniu do hd to będzie kosmos :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysku do 400zł z wysyłką, chciałbym skorzystać z sklepu morele. Proszę o opinie zastanawiam się nad

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840-evo-120gb-sataiii-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-mz-7te120bw-601594/

 

Kwestia niestety tego iż na płycie mam tylko SATA II 3Gb/s...

Oba są bardzo dobre i porównywalne z lekkim wskazaniem na Samsunga. Samsung ma tez dobre oprogramowanie - Samsung Magician ma sporo funkcji. PlexTool jest przy nim ubogie.

Z obu będziesz zadowolony.

 

Sata II bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, najgorsze jest to ze ja nie potrzebuje az 128 gb na programy. No nic trzeba sie zastanwoic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w steam nie ma takiej opcji zeby czesc gier byla na jednym dysku a czesc na drugim, juz to przerabialem walcząc z tym samym problemem co ty :E

Zaraz, przecież przy pobieraniu gry można wybrać miejsce instalacji. Sam mam obecnie przynajmniej jedną grę na HDD, a resztę na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Potrzebuję dysku SSD o pojemności ~256GB za 600-700zł. Nie zależy mi na benchmarkach, tylko odczuciu przy codziennym użytkowaniu (80% internet i praca biurowa, 20% filmy i gry), więc jeśli nie będzie widocznej różnicy, to wolę tańsze rozwiązanie. Zależy mi też na w miarę zoptymalizowanym poborze energii bo dysk pójdzie do laptopa.

 

W tej chwili waham się między Samsungiem 840 EVO, Plextorem M5S i Sandiskiem Ultra Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzyłbym na cenę to wybrałbym Sandisk Ultra Plus kontroler Marvell więc ok cena około 600 zł. Jeśli o wydajność to wybrałbym 840 EVO. Najdroższy o dziwo M5S. Wybrałbym wobec tego Sandisk dobra wydajność i cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego dysku SSD do mojego kompa, trochę poczytałem, popatrzyłem na testy, tutaj na forum, jak na różnych stronach o tej tematyce i dalej jestem zielony :)

 

Moje pytanie będzię zapewne dla niektórch banalne ale, który dysk wybrać:

 

1. http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-ssdnow-v300-120-gb-7mm-odczyt-zapis-450-450mb-s-sv300s37a-120g-534804/

 

2. http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

 

3. http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-120gb-hyperx-3k-ssd-sata3-2-5-85k-iops-mlc-555-510mb-s-sh103s3-120g-464745/

 

4. http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840-evo-120gb-sataiii-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-mz-7te120bw-601594/

 

A może ktoś ma całkiem coś innego, godnego polecenia.

 

Dysk będzie służył jako systemowy, żadnych gier. Liczy się szybkość, jakość, niezawodność.

 

Cena jaką dysponuję to 400pln.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...